Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt hallottam 2030-ban nyugdíj...

Pretorius25 kérdése:

Azt hallottam 2030-ban nyugdíjkatasztrófa várható Magyarországon. Szerintetek? Mi lesz a jelenlegi nyugdíjasokkal,mi lesz velünk? Mi lesz veletek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 17:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
21%

Ja és a másik lehetőség, hogy egyre szűkítik a nyugdíjjogosultak körét.

Ezt is művelte a "megvédjük a nyugdíjat" Fidesz.


Tehát tolhatják akár 80-ig is a nyugdíjkorhatárt, és akkor alig lesz, aki megéri, ill. azoknak is alig kell pár évig fizetni.

2021. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
21%

#25 Nem fuccsol be hosszútávon. Ez bebizonyosodott a világgazdasági válság során a bent maradóknál.


Az, hogy olyan sok veszteség volt a nagy befizetés ellenére, amikor a Fidesz einstandolt, annak több oka volt, de egyik sem a MANYUP hibája volt.


1. A megtakarítás jelentős része kötvényben volt, többek között állampapírban. A kötvények olyanok, hogy a lejáratukkor hoznak csak hozamot, addig egyáltalán nem, de az is lehet, hogy ha előbb veszik ki, akkor nem csak hogy hozamtól esnek el, de 1, vagy akár több százalékot is veszítenek a tőkéből.

A pénztárak a hosszútávra terveztek, ennek köszönhetően hosszú lekötési idő volt, ami korrekt. A Fidesz a rendelettel viszont idő előtt vette ki a pénzt, így a visszajáró pénz igen kevés volt.


A másik rész részvényekben volt, ami a világgazdasági válság miatt átmenetileg pangott. Ennek pénzzétételével is várni kellett volna, de nagyon alacsony értéknél értékesítették, magyarán elkótyavetyélte a Fidesz a megtakarításunkat.


A kevés pénz miatt, ami tehát a Fidesznek volt a közvetlen okozója, a Fidesz a nyugdíjpénztárakat hibáztatta becsapva ezzel az állampolgárokat és a károsultakat, akiknek egy része képes még ezek után is továbbra is bízni bennük.

2021. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
100%
26# szemetsegnek hangzik, hogy hozza kell inflalni, de logikus. Az megse mehet, hogy egyre kevesebb az aktiv, es egyre tovabb elnek az emberek, de a nyugdij korhazar marad. Hogyan? Egyre kevesebb ember egyre tobbet es egyre tovabb nem tud fizetni. Pl. Mikor en szulettem a varhato elettartam Magyarorszagon noknek 72 ferfiaknak 66 ev volt es szuletett 168 ezer+ gyerek. Mikor a lanyom szuletett noknek 79 ferfiaknak 72 ev volt a varhato elettartam es szuletett 92 ezer gyerek. Ugye egyre kevesebb gyereket vallalnak es egyre kesobb, nem csak itt, nem csak nyugaton, mar kinaban is gond, hogy hiaba lehetne, mar az emberek nem akarnak csak egy gyereket. Ez nem a fidesz gonoszsaga, ezzel kuzd az egesz vilag, elobb-utobb mindenkit utol er.
2021. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
18%
Semmi nem lesz akinek van gyereke majd az eltartja.Akinek meg nincs az meg készül rá és lesz pénze.Ez eleve igy kéne lenni a gyerek kötelesége az idős szüleit eltartani.Azok akik le paszolják őregek otthonába rosszul nevelték ennyi.És végre lenne valami felelősége a szülönek hogy, normális gyereke legyen.Különben megy a kukába.
2021. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
100%
34 sokat tudsz a vilagrol meg az eletrol, ez latszik… ja, nem is.
2021. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 A kérdező kommentje:
34-es. "Akinek van gyereke majd eltartja" És ha nem? Felnevelhetsz 3 gyereket is, idős korodban meg lehet hogy rád se nyitja az ajtót egyik se... Vagy kimennek külföldre, és ugyanez... " A gyerek kötelessége az idős szüleit eltartani. " Persze! Keres a gyerek 200 000 ft nettót, aztán tartsa el saját magát, a gyerekét/gyerekeit, az idős szüleit, meg még tegyen félre a saját leendő nyugdíjas éveire is! Ja, és még vegyen egy lakást/házat is ebből. Esetleg, (bár ez tényleg luxus már, elismerem) vegyen még egy autót. Gondolkozzunk...
2021. aug. 14. 09:21
 37/73 anonim ***** válasza:
77%
36 ez nevelés kérdése a világban mindig így volt nem mindig volt ám nyugdíj ha gyereked nem tart el az egy tükör hogy, rosszul nevelted.Amiket írsz a többivel kapcsolatban szintén hülyeség mert aki nem bírja az akkor nem csinál gyereket és máris nem leszünk 7 milliárdan régen is így volt.Vagy szerinted az rendben van hogy, valaki csinál 10 gyereket mindegyik le lép szülőtől és például aki egyedül él annak az adójából tartsák el. Amikor van 10 gyereke és irgalmatlan családi támogatásokkal. Az aki egyedül él az bírja aki meg csinál 10 gyereket támogatásokkal semmire se képes ez neked a normális.Az állatvilágba csinálnád ezt az egy ki nyírná az összes életképtelent.Aki alkalmatlan az életre nem támogatni kéne meg dicsérni és teljesítmény nélküliséget díjazni. Hanem szembesíteni vele és változtatni a hibákon.Már most 2 milliárd nyuger van a világba és nem fogom őket eltartani mert a saját gyerekük nem csinálja de cserébe tele szülik a világot hasonló felfogás emberkékel.De tudod mit vettem észre akinek gyereke van az nem is dolgozik hiába kap adó kedvezményt inkkáb otthon marad.Aztán panaszkodik hogy, napról napra él.
2021. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:

37-re válaszolnék: Nem mindig volt nyugdíj, ebben igazad van, ez a 20. század találmánya. (1928) Aki nem bírja nem csinál gyereket? Ez mi? Van mondjuk egy 3 általánost végzett ci.ány ember, akinek van 6 gyereke. Segélyből él egy putriban, a gyerekek meztelenül szaladgálnak. Ő bírja hisz van 6 gyereke? Van egy középosztálybeli magyar, akinek van rendes háza, kocsija, stabil jövedelme, és mondjuk 2 gyereke. Akik után kap némi támogatást az államtól. Ő hova tartozik? A " Bírja " kategóriába? Vagy a " nem bírja" kategóriába?

A 10 gyerekes családok általában Afrikában vannak. Pl.: Nigéria, Csád stb. országokban jellemző. Ott nincs nyugdij, sem támogatás, viszont a 10 gyerek tartja el az idős szülőket, pont ahogyan ezt Te is mondod. De ott meg is lehet nézni a körülményeket...

Tehát továbbra is az a kérdésem, hogy én pl. jó nevelést kaptam, ámde havi nettó 200 000 ftot keresek. Sajna ez van, ennyit érek... Mindegy! Tehát ebből a pénzből tartsam el magam, a két gyerekem, az idős szüleim, tegyek félre a jövőmre, vegyek belőle házat/lakást, amelyben a családommal (4 fő)

élhetek... Hogy csináljam ennyiből szted? Nagyon kíváncsi lennék a véleményedre, hátha tanulhatok belőle, kaphatnék értékes tippeket!

"De tudod mit vettem észre akinek gyereke van az nem is dolgozik hiába kap adó kedvezményt inkkáb otthon marad.Aztán panaszkodik hogy, napról napra él." mondatodra annyit reagálnék, hogy ez igaz a magyarországi kissebbségünkre! Viszont a többségre nem! Akinek van akár egy, akár több gyereke a többségi társadalomban, az igenis dolgozik, és az éllettársa/felesége is dolgozik, mellette persze élnek a lehetőséggel, és felveszik a lehetséges támogatásokat. De nem a támogatásból élnek, az csak kiegészítés!

2021. aug. 14. 19:27
 39/73 anonim ***** válasza:
77%
Afrikába azért rossz ha helyzet mert küldik a segélyt támogatást.Az válaljon gyereket aki fel tudja nevelni támogatás nélkül.A magyarok közöt is sokan vannak akik nem járnak be dolgózni és a gyereket kifogásnak használják a munkára.És a társadalom elnézi mert családos aki meg egyedül van és le vonják adóból családi támogatásra.Azt meg le nézik elöször is te dőntöd el mennyit érsz nem mások.A 4 fö 2 szülö ha azok nem dolgoznak kaját csak tudnak főzni.Ha van 2 gyerek akkor hol faszi.Ha te vagy az akkor a nő nem dolgozik.4 embert 1 nem fog eltartani ha többi nem tesz bele semmit.Ha ez helyzet le kel lépni és minden kapcsólatót meg kel szakitani.2 gyerekre meg jár gyerektartás ha faszi nem fizet már gyorsitót eljárás van.Meg most csak a gyerekeket kelene felnevelni a saját lakás ilyenkor hátrány oda kel menni ahol munka van meg jó oktatás.De állami isolába semmi esetre se szabad be rakni a gyerekeket.Max keresztényi suliba ott egy picivel jobb az oktatás.Meg régen is voltak nagy családok csak az embereket be kergeték a panelba.Ahol nem tud több gyereket válalni.Meg régen elfogadót volt hogy, a szülökel él a gyerek nagy családba.De szülők se voltak ilyenek mint most hanem tisztelték a fiatalókat.Most a kormánytól várják a nyugdíjt.De az nem a termelésre alapóz igy nem lesz.Hanem arra hogy, sok kiszolgáltatót ember legyen aki tele szüli az országot.Állami iskolákba meg semmi tudást se kap.És meg is van a rabszolga sereg.
2021. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 A kérdező kommentje:
Az én esetemben a 4 fő: Én+feleségem, mi ketten dolgozunk. Összesen 400 000 ftot keresünk. Ő is 200 000 ft, én is 200 000 ft. Plusz van két kiskorú ( 5, ill. 3 éves) gyerekünk. Az egyedülállókat egyáltalán nem nézem le. Én is az voltam sokáig. 2010-ben jöttünk össze. 2012-ben házasodtunk.Sokáig albérletben laktunk. Sajnos a jelenlegi kormány valóban csak a családosokat támogatja, az egyedülállókat egyáltalán nem! Ebben tökéletesen igazad van! És ez dühítő, mert mi az, hogy mindenkitől beszedem az adókat, de támogatni csak bizonyos réteget támogatok! Ez tényleg igazságtalan az egyedülállókkal szemben!
2021. aug. 14. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!