Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt hallottam 2030-ban nyugdíj...

Pretorius25 kérdése:

Azt hallottam 2030-ban nyugdíjkatasztrófa várható Magyarországon. Szerintetek? Mi lesz a jelenlegi nyugdíjasokkal,mi lesz velünk? Mi lesz veletek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 17:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:
Ezért nézek több információs forrást is, és így több verzióját látom ugyanannak a témának. Így próbálom kicselezni a propagandát, a csúsztatásokat, ferdítéseket.
2020. okt. 30. 17:51
 12/73 anonim ***** válasza:
92%
"Ezért vedelek sört meg bort felváltva, hogy ne mondja az orvos, hogy nem változatos az étrendem"
2020. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
76%
Engem az érdekelne, hogyha az egyik kisebbségünket erővel rákényszerítenénk a munkára, akkor mennyit javítana a nyugdíjrendszerünkön.
2020. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 A kérdező kommentje:
13as Semmit, mert vannak olyan ci....ok, akik már 4 generáció óta nem dolgoznak. Csak segély, meg gyerek után járó jövedelmek, meg bűnözés... Nem tudnál velük mit kezdeni. Ráadásul erővel rákényszeríteni az kb rabszolgatartás... EU úgysem engedné !
2020. okt. 30. 18:12
 15/73 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesz nyugdíj katasztrófa. Nagyon egyszerű hogy miért: folyamatosan emelik a nyugdíjkorhatárt. A kedvezményes nyugdíjakat a Fidesz megszüntette. Többszázezer emberrel kevesebb kap nyugdíj ellátást mint 2010-ben.

Ha a 65 évvel nem lesz fenntartható elég rátolni további két évet. Magyarországon 67-el már az évszázadban elég lesz.

2020. okt. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
95%

Én már lemondtam a nyugdíjamról.

Most 27év munkaviszonyomból jó ha 10-et vesznek majd alapul.

Olyan "fantasztikus" munkahelyeim voltak-kereskedelmi végzettséggel,Penny,Aldi,Vodafone-ahol 1-2 év elteltével derült ki,hogy SEMMILYEN járulékot nem fizettek utánam.Az Vodafonnál dolgozott 3 év adóhátralékot pl,nekem kellett befizetni,mert a foglalkoztató kft,(ugye,nem az "anyacég"foglalkoztatja a franchise üzletek dolgozóit) már jogutód nélkül megszüntetésre került,így CSAK engem sikerült felderítenie a hatóságnak.

Ha akarom akkor ÉN kerestessem meg őket...és pereljem vissza az összeget.mondták-segítettek... :)

2020. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 A kérdező kommentje:
Ez igaz, viszont a pártok előszeretettel kampányolnak nyugdíjjemeléssel, 13. havi nyugdíjjal stb. nyugdíjasokat érintő dolgokkal... Így szavazóbázisként használják a nyugdíjjasokat. Nyugdíjkorhatáremeléssel, nyugdíjcsökkentéssel nem lehet kampányolni. Nem érne szavazatot...
2020. okt. 30. 18:17
 18/73 anonim ***** válasza:
84%

A nyugdíj,fizetés emelések...,szép "csendes" beismerései a lakosság valós szegénységének!

Ha megfelelő a fizetésed,ha elegendő a nyugdíjad,

akkor akciós krumplival+1 havi nyugdíj "emelés", 4 ÉVRE való elosztásával(nevetséges) NEM lehetne szavazatokat "venni"!

Bizonysága annak,hogy az országban óriási mértékű a szegénység!

Node..ezért tanultak külön válság kommunikációt a "nagyjaink"

2020. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy aki tisztában van a problémával, az hogyan védekezik, vagy tervez védekezni?
2020. okt. 30. 18:48
 20/73 anonim ***** válasza:
94%

Értem a kérdést.

Tervezni lehet.

A többség állampolgárnak viszont,nincsen miből félretenni így, előre gondolkodni nincsen mire!Csak a stressz őröli fel az embert.

2020. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!