Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt hallottam 2030-ban nyugdíj...

Pretorius25 kérdése:

Azt hallottam 2030-ban nyugdíjkatasztrófa várható Magyarországon. Szerintetek? Mi lesz a jelenlegi nyugdíjasokkal,mi lesz velünk? Mi lesz veletek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 17:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 A kérdező kommentje:
Értem. Igen, aki mondjuk minimálbérből él, az biztos nem tud félretenni. Aki ennél jobban keres, pl. 200 000 ft nettót, az már tud.
2020. okt. 30. 19:21
 22/73 anonim ***** válasza:
81%

Milyen nyugdíjkatasztrófa?

Pár év és nyugdíjas se lesz, nem hogy karasztrófa...xD

2020. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 A kérdező kommentje:
22-es nem tudom hogy te mennyi idős vagy, de gondolom hogy valamikor leszel te is 65 esetleg 70 éves. A mostani nyugdijasok már nem lesznek akkor, ebben igazad van, de a mai aktívak is lesznek egyszer 70 évesek gondolom...
2020. nov. 3. 10:28
 24/73 anonim ***** válasza:
84%

Mire én már oda kerülök feltehetően oly mértékben ki lesz tolva a korhatár, hogy csak nagyon kevesen fogják azt megélni.

Tehát nagyon sokan úgy fogják leélni az életüket, hogy egy forint nyugdíjat nem kaptak.

Ergo, lesz nyugdíj, de csak papíron...

2020. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy. Max ezek az öngondoskodás jellegű befektetések lesznek.Mondjuk 80 év lesz az állami nyugdíjkorhatár, de az öngondoskodásból származó jövedelmed már 65 éves korodtól kiveheted, ill. járadékként kaphatod életed hátralévő részében.
2020. nov. 3. 14:40
 26/73 anonim ***** válasza:
100%

#25, ha be nem fuccsol addig az adott nyugdíjalap.

5 évente van ilyen, hatalmas tőkékkel, olyan 40 mrd $ volt a legnagyobb, ami tudok.


1981 óta fogy a magyar népesség, akkor kezdődött a szisztéma megroggyanása, de csak Fekete György szépíró foglalkozott vele, egyik kormány sem, pedig volt egy pár.


Tudom, hogy nem vígasztal senkit, de Németországban is vagy 70 körül van/lesz a korhatár.

"Hozzá kell inlfálni a várható élettartam hoz", mondta egy uniós köcsög.

2020. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 Fsms ***** válasza:
85%

Igen, a matematikai modellek azt mutatják, hogy befog következni. Az időzítés kérdéses. Sajnos sokan nem tudnak róla, vagy nem foglalkoznak vele.

A több pilléres rendszer létezik, de sajnos megölik az adókkal.

Önkéntes nyugdíjpénztári befizetéseket több 10% adó terheli, másrészről az emberek nem tudnak félretenni , megtakarítani az elszállt élelmiszer árak miatt többek között.

A probléma valós megoldás nincs.

2021. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 A kérdező kommentje:
Talán másféle befektetéstípusokkal kéne próbálkozni. Pl.: tőzsde, ingatlan, állampapír... Tehát nemcsak az önkéntes nyugdijjpénztárban lehet gondolkodni. Talán ez megoldást jelenthetne.
2021. márc. 7. 17:20
 29/73 anonim ***** válasza:
78%
Aki azt írta, hogy külföldre kell menni, mert külföldön lesz biztos, az mit szed? Ugyanezekkel a gondokkal küzd a komplett fejlett világ, elöregszik a társadalom és a végtelenségig emelik a korhatárokat, különben nem tudják finanszírozni a rendszert.
2021. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
69%

Valóban várható nyugdíjkatasztrófa örök hála a Fidesznek.


A régi nyugdíjrendszer fenntarthatatlanságára már kb. a rendszerváltás után nem sokkal rájöttek.

A probléma abból áll, hogy egyre több az inaktív személy nyugdíját egyre kevesebb aktív személy nyugdíjjárulékából kell fizetni, ezért vezették be a MANYUP-rendszert, hiszen ott az ember maga takarítja meg a saját nyugdíját előre.


Az átállás során még volt átfedés a két rendszer között.


A Fidesz viszont gyakorlatilag kinyírta a MANYUP rendszert, és visszaállította a régi rendszert előidézve a régi problémát.


Valószínűleg az lesz, hogy lesz állami nyugdíj, de semmit se fog érni. Erre részmegoldás a tehetősebbeknek az önkéntes kiegészítő nyugdíjpénztár.

2021. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!