Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A halálos áldozatok száma is...

A halálos áldozatok száma is kezd berobbanni, ma is napi rekord közel. Meddig fogja tudni így tartani Orbán a svéd modellt?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Szakértők szerint a halálos áldozatok száma is exponenciálisan növekedni fog, hiszen csalóka hogy most a kormány szerint csak a fiatalok körében terjed a járvány. Ami egyébként nem is igaz.

Orbán azt mondta, azzal backelt ki a szigorítások elől, hogy most nem a fertőzöttek száma a lényeg, hanem a halálos áldozatoké.

De az is aggasztó és vészjósló módon növekszik. Meddig fogja tovább tudni így tartani a svéd liberális modellt? Hány napi áldozatnak kell lennie, hogy újra bezárkózzunk?

Franciaország után már mi vagyunk a második legveszélyesebb, legfertőzőbb ország... csapnivaló a járványkezelés.



2020. szept. 16. 12:06
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
75%

"Hagyjam itt a több éve imádott munkahelyem, mert valaki elmebeteg felettünk a minisztériumban. Ok. :D"


Több százezer szolgáltató szektorban ember meg veszítse el az állását, mert neked ez az imádott munkahelyed, ahol még a járványügyi munkahelyi előírsáokat sem tartják be :D OKÉ gratulálok.


Egyiken sincs maszk... aham értem. Akkor jársz autóval :) Gondolom, ha másnak hónapokat kéne átvészelni fizetés nélkül, neked is telik egy 300-400 ezres használt autóra :)

Egy csomó ember életét. Érdekes mikor az idősek hullanak influenzában, mert hogy van idősek otthonában dolgozó ismerősöm, és megerősítette ezt :) akkor valamiért nem tüntetsz:D


"különösebb ok nélkül." Ennyire g*ci buta emberek nem létezhetnek esküszöm. Szerinted miből fogják fenntartani a kórházakat, miből fizetik a tanárokat, etc, ha több hónapra, akár egy évre leáll az ország??????

2020. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
80%

Délben honnan tudtad, hogy rekord közeli (lesz) a mai halálos áldozatok száma? Még most sem lehet tudni. Alapos okkal kétlem, hogy az lesz, sőt, hogy akárcsak megközelíti.

Senki sem gátol abban, hogy bezárkózz. Abban sem, hogy bűnös pénz nélkül élj. Miért kellene neked Orbánra, vagy bárki másra hallgatnod?

Bizonyára sokszorosa, aki már átesett rajta, mint ahány fertőzöttet – különösen a tavaszi, nemzetközi viszonylatban alacsony számú teszteléssel – megállapítottak. Sok átesett nem is tud róla, mert csak nagyon enyhe tünetei voltak, vagy éppen semmilyenek. És életfogytig tartó szívbetegség, izomrendszert érintő fáradtság, különböző alvászavarok és általános gyengeség sem keseríti az életüket. Sokan mostanság is meglepődnek, mikor (például, kontaktkutatás kapcsán) kiderül, hogy fertőzöttek.

Tegnapig, az első koronavírusos halálesettől számítva: 180 nap alatt) Magyarországon, koronavírus fertőzés kapcsán 654-en hunytak el. Múlt évben, koronavírus nélkül, Magyarországon 129603-an hunytak el, ez napi átlagban 355 fő. [link]

2020. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
16%
Nem lállni fog az ország hanem elpusztulni
2020. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
0%

"Több százezer szolgáltató szektorban ember meg veszítse el az állását"

Sokadszorra kérdezem: most nem veszítik el az állásukat? Most mennyivel jobb?


"az imádott munkahelyed, ahol még a járványügyi munkahelyi előírsáokat sem tartják be"

Betartanák, de minisztériumi utasításra mindenkinek be kell járni, mint írtam. :)


"neked is telik egy 300-400 ezres használt autóra"

Nem opció az autó számomra.


"Érdekes mikor az idősek hullanak influenzában (...) akkor valamiért nem tüntetsz"

Ezzel rossz embert céloztál, évek óta támogatom a maszkhordást influenzaszezonban és felháborítónak tartom hogy valaki fertőző betegen (influenzásan) bejár dolgozni, suliba mások egészségét kockáztatva.

Honnan veszed, hogy nincs problémám az influenzával?


"ha több hónapra, akár egy évre leáll az ország"

Éppen ezt írtam hogy marhaságnak tartom ezt, hogy egy évig szerencsétlenkedünk. Maximum 2 hónapra kellett volna leállni.

2020. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
83%

"De nektek a rohadt pénzetek ennél is sokkal fontosabb."


Szerinted miben halnak meg többen? Koronavírusban, vagy éhen? A válság nem fogja megkérdezni, hogy van e valami krónikus betegséged. Vagy akkor legyünk szolidárisak a végstádiumú rákbetegekkel, meg a 70-80 éves krónikus betegségben szenvedőkkel, hogy mivel az ő életüket adott esetben hetekkel/hónapokkal rövidíti meg a vírus, akkor a következő generáció rohanjon a teljes kilátástalanság felé.

Apropó gazdasági válság, ha odafigyeltél történelem órán, akkor tudhatod, hogy a válság nem abból áll, hogy néha bemondanak valamit a tévében, miközben te a málnakrémes süteményed fogyasztod a nappalidban. Hitlert, Sztálint meg ilyen hasonló figurákat is a válság juttatta el a hatalomig.

2020. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
82%

Amíg látsz embereket dolgozni a szolgáltató szektorban, addig nem, nem veszítik el :)


"Betartanák, de minisztériumi utasításra mindenkinek be kell járni, mint írtam. :)"


Nem a Home Office a járványügyi előírás, hanem az asztalok átrendezése, és a kötelező maszkviselés, te szerencse csomag.


"Nem opció az autó számomra."


tehát nem váltasz munkahelyet, egyéb munkábajárási opció sem jó neked, de más haljon éhen, oké.


Szerinted két hónap alatt eltűnik a vírus magától??? Több virológus is megerősítette, hogy ez a járvány nagy valószínűséggel most már velünk fog maradni.


Najó befejeztem ezt a társalgást, mert kb mintha egy tengeri szivaccsal beszélgetnék. Nem, nem fogják lezárni az országot, akkor sem, ha te és a hozzád hasonló idióták fejre is állnak.

2020. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ajánlom figyelmedbe, hogy tavaly 129 ezren haltak meg egy év alatt, ez kb. napi 355 halottat jelent.

Ajánlom figyelmedbe, hogy az első félévben idén 3733 emberrel kevesebben haltak meg mint tavaly.


A Franciaország után a második legveszélyesebb, legfertőzöttebb országot nem tudom honnan vetted de ha csak a szomszédokat nézzük akkor Ausztriában 768 megbetegedés volt (9 millió lakosú ország), Horvátországban 280 megbetegedés (4 millió lakosú ország, lakosságszámra levetítve bő 10%-al több új megbetegedés volt), Romániában 1713 (19 millió lakos). Nálunk 581.

Új fertőzések szempontjából lakosságarányosan a szomszédaink közül csak Szlovákia és Szerbia áll jobban, összes betegszámot nézve meg csak Szlovákia.

Szóval mit tetszett haluzni?

2020. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul közelítjük az egész maszk kérdést. Ki kéne jelölni gyáva meg bátor szektorokat, mindenki kap egy kártyát, hogy ő milyen csoportban akar lenni.


Aztán aki bátor az a saját szektorában akár még maszk nélkül is bulizhat, dolgozhat vagy bármit. Aki meg fél, hogy súlyos tünete lesz neki vagy egy rokonának vagy a szomszéd üknagyanyjának, annak meg legyen kijelölve bolt, tömegközlekedés meg egy-két park/erdő/mező meg eső estén valami fedett csarnok, ahol kedvére tudja tartani a távolságot a többiektől, miközben mozog.


A két csoport között minimalizálni kell a kapcsolattartást (mondjuk az egyik 6-dolgozik 2-ig a másik csoport 10-től 6-ig), iskolákban két csoportra bontani a gyerekeket és felváltva járnak suliba, és ahol nem lehet, ott meg szigorúan tartsák a bátrak is tiszteletben a gyávák félelmét, amúgy meg mindenki élje az életét nyugodtan.

2020. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%

"Nem a Home Office a járványügyi előírás, hanem az asztalok átrendezése"

Egy PICI irodában rendezgetheted akárhogy az asztalokat, akkor is közel lesznek egymáshoz.

..."és a kötelező maszkviselés"

Tudom, én ezért hordom. De mit csináljak vele, ha senki más nem veszi fel? Értelemszerűen szóltam, de nem vagyok senki főnöke, nem mondhatom meg nekik hogy mit csináljanak.


"tehát nem váltasz munkahelyet, egyéb munkábajárási opció sem jó neked"

Hol írtam, hogy nem jó nekem? Azt írtam, nem opció.


"de más haljon éhen, oké."

Még mindig várom az érveket, hogy MOST miért olyan jó "másnak".

Én is olyan helyen dolgozok, ami látogatókat fogad, mint írtam. Nyitva vagyunk, a látogatók száma kb. 5%-a a szokásosnak. Ennek kéne annyira örülni? Ez ér meg annyit, hogy sok ember meghaljon? Vagy mi?


"Szerinted két hónap alatt eltűnik a vírus magától??? Több virológus is megerősítette, hogy ez a járvány nagy valószínűséggel most már velünk fog maradni."

Ahhoz képest Kínában elég jól túl vannak rajta, ahol konkrétan nem lehetett az utcára lépni kb., nagy ára volt, de ők már csak anekdotázni fognak a járványról, mikor mi még benne fogunk csücsülni. :)


"Najó befejeztem ezt a társalgást"

Igazából jobb is, mivel oldalakon keresztül nem tudtál megválaszolni EGY egyszerű kérdést, csak sértegettél, nincs értelme folytatni a meddő vitát.

2020. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
33%
Az a gond, hogyha semmit nem csinálnak, az emberek meg tojnak az előírásokra, akkor meg azért lesz baj, mert egyre több cégnél fog megjelenni a vírus, aztán mehet mindenki karanténba, és ezért fognak leállni. Ahogy azt láthatjuk most az iskoláknál: naponta újabb és újabb intézményben találnak fertőzöttet, egész osztályok mennek karanténba, ami miatt a szülő is maradhat otthon, pedig pont azért indították el a tantermi oktatást, hogy ezt elkerüljék. Szóval jelenleg nemigen létezik jó választás.
2020. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!