Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A halálos áldozatok száma is...

A halálos áldozatok száma is kezd berobbanni, ma is napi rekord közel. Meddig fogja tudni így tartani Orbán a svéd modellt?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Szakértők szerint a halálos áldozatok száma is exponenciálisan növekedni fog, hiszen csalóka hogy most a kormány szerint csak a fiatalok körében terjed a járvány. Ami egyébként nem is igaz.

Orbán azt mondta, azzal backelt ki a szigorítások elől, hogy most nem a fertőzöttek száma a lényeg, hanem a halálos áldozatoké.

De az is aggasztó és vészjósló módon növekszik. Meddig fogja tovább tudni így tartani a svéd liberális modellt? Hány napi áldozatnak kell lennie, hogy újra bezárkózzunk?

Franciaország után már mi vagyunk a második legveszélyesebb, legfertőzőbb ország... csapnivaló a járványkezelés.



2020. szept. 16. 12:06
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

[link]


Arról nem is beszélve, hogy akik meg is gyógyulnak, életük végéig szenvedhetnek a szövődményektől:


"Súlyos szövődményeket hagyhat hátra a koronavírus, a kigyógyult embereknél sok esetben szívbetegség, izomrendszert érintő faradtság, különböző alvászavarok és általános gyengeség jelentkezik"


De nektek a rohadt pénzetek ennél is sokkal fontosabb. És ez nem pár tucat embert érint, hanem potenciálisan több százezret, akár milliót.

Szánalmas proli banda! Nem csoda, hogy a bibliában is bűnként ábrázolják a pénzt.

2020. szept. 16. 13:21
 22/47 anonim ***** válasza:
87%

Mondom, másik munkahelyre, ahol ténylegesen otthon maradhatsz.

Én multinál dolgozom, és március óta itthonról dolgozom, több más multinál dolgozó barátomnál, ismerősömnél ugyanez a helyzet :) Egyébként meg az irodákban (legalábbis azokon a helyeken, amikről hallottam), kötelező a maszkviselés, kivéve az asztalnál ülve (az asztalok Covid biztos távolságra vannak helyezve), a tömegközlekedési eszközökön úgyszintén kell maszk, és ugyebár máshová meg nem jártok se szórakozni, se kikapcsolódni, mert féltek, tehát hol is kapnád el? Édesanyám alapbtegséggel dolgozik élelmiszerboltban, naponta többszáz emberrel van így kontaktja, mégsem picsog úgy mint te. Ja és megsúgom, neki végig kellett dolgoznia a karantén alatt is, mert az ő egészségét, és biztonságát le se sz*rta senki. Arról nem is beszélve, hogy az emberek teljesen meg voltak vadulva, szokszor sírás közeli állapotban jött haza...



Nem mindegy, hogy visszaesik a bevétel, vagy teljes mértékben bezárnak. Érdekes én láttam étteremben, cukrászdában dolgozó embereket jelenleg is, nem is keveset, és nekik utalják a fizetésüket minden hónapban :)

2020. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Drágám, neked is ebőbl a proli pénzből fogják fenntartain a lélegeztetőgépet, csak úgy megsúgom.
2020. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem mindenkinek van megtakarítása, sőtt a legtöbb embernek nincs, és nem a pénzt választjuk, hanem a megélhetést és túlélést.

Rövid távon lehet hogy jobban mutat kevesebb halott, (ezzel együtt több utcára került ember), de egy összeomló gazdaság hosszútávon sokkal több áldozattal jár.

2020. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
16%

#22

A munkahely közösségi tereiben kötelező a maszkviselés = SENKI nem hordja rajtam kívül. A mi folyosónkon nincs felettes aki odafigyelne erre.

Az élőben történő megbeszélések, meetingek hivatalosan tiltva vannak, a gyakorlatban muszáj így tartani, mert idebent nincs informatikai felszereltség ahhoz, hogy videokonf-t tartsunk. Az irodák picik, 1 méterre ülünk egymástól kb. Már van igazolt pozitív, és gyanús kolléga is, de csakis az dolgozhat otthonról, aki hatósági karantén alatt van, tehát könnyen lehet hogy már több pozitív fertőzöttel dolgozok együtt. Vennék ki szabadságot, de az nincs mert kultúrszféra, kivetették velünk eddig a közelgő státusváltozásunk miatt, nem maradt szabadnapom. Tömegközlekedésen kötelező a maszkviselés = alig páran hordjuk úgy, hogy az orrot és a szájat is fedi.

Tehát bármikor elkaphatom azért, mert a kormányunk most kitalálta hogy MINDENT feláldoz a gazdaságért, és még ott se lehet home office ahol simán megoldható.

2020. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
62%

"Szánalmas proli banda! Nem csoda, hogy a bibliában is bűnként ábrázolják a pénzt."


Te gondolom az az elmbeteg vagy, aki széttrollkodta az összes utazós kérdést is az utóbbi időben az agymenéseivel.

2020. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
74%

Már vagy három kommentben leírtam, hogy keress akkor másik munkahelyet, de ha ennyire buta vagy, még a profession.hu-t sem tudod segítség nélkül megnyitni gondolom.


Akkor elvonulsz a négyes-hatos/ metró olyan zugába, ahol vagy nincsenek, vagy maszkot viselő emberek vannak. Érdekes amikor én utazom, akkor az emberek 90%-a eltakarja rendesen az arcát. Más alternatíva az autó/ bicikli/séta


MINDENT feláldoz? Milyen mindent??? 14 ezer hivatalos fertőzött van egy 9,7 milliós országban. Komolyan ti mit csinálnátok egy ebola járvány idején???

2020. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
0%

"Már vagy három kommentben leírtam, hogy keress akkor másik munkahelyet, de ha ennyire buta vagy, még a profession.hu-t sem tudod segítség nélkül megnyitni gondolom."

Hagyjam itt a több éve imádott munkahelyem, mert valaki elmebeteg felettünk a minisztériumban. Ok. :D

Amúgy hidd el, nézelődtem és valahogy nem ömlenek annyira a home office állások, mint amennyire páran gondolják. :)


Olyan zugába ahol nincsenek???? :DDDD

Ez nagyon aranyos. A vonatra sokszor fizikailag nem férnek fel az utasok, nem tudnak felszállni már Pesthez közeledve, van hogy a 4-es ülések közé középre is beállnak emberek az ülők lábához, mert annyira nincs hely. Sok elhagyatott zug van. :)


Milyen mindent? Mondjuk egy csomó ember életét és egészségét különösebb ok nélkül....?

2020. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes hogy itt gyk-n mindenki irodista és home office ban dolgozik.
2020. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

#29

Gondolom inkább irodisták tudnak ide írogatni napközben, egy hegesztő vagy egy gyártósori melós nehezebben fórumozgat.

2020. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!