Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A halálos áldozatok száma is...

A halálos áldozatok száma is kezd berobbanni, ma is napi rekord közel. Meddig fogja tudni így tartani Orbán a svéd modellt?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Szakértők szerint a halálos áldozatok száma is exponenciálisan növekedni fog, hiszen csalóka hogy most a kormány szerint csak a fiatalok körében terjed a járvány. Ami egyébként nem is igaz.

Orbán azt mondta, azzal backelt ki a szigorítások elől, hogy most nem a fertőzöttek száma a lényeg, hanem a halálos áldozatoké.

De az is aggasztó és vészjósló módon növekszik. Meddig fogja tovább tudni így tartani a svéd liberális modellt? Hány napi áldozatnak kell lennie, hogy újra bezárkózzunk?

Franciaország után már mi vagyunk a második legveszélyesebb, legfertőzőbb ország... csapnivaló a járványkezelés.



2020. szept. 16. 12:06
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
64%

Amikor bezarkoztunk akkor azert karogtatok..

Nincs jo megoldas, akarmit csinal, akarki.

Nem az a kerdes elkapod e, hanem hogy mikor, es tuleled e te es szeretteid

2020. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Az ég világon senki nem "károgott" amikor be voltunk zárkózva.

Mi nem vagyunk félnótás olaszok, hogy ne tudnánk otthon is meglenni.

2020. szept. 16. 12:25
 3/47 anonim ***** válasza:
49%

ő a svájci kórházba jár pont leszarja mi a helyzet itthon, úgyse fog itt kórházba kerülni. másrészt fidesznek, csak a pénz számít és ha mégegyszer le lesz állítva a gazdaság nagyon rossz helyzetbe kerülnek.


Őszintén lehet ennek pozitív hozadéka is lesz és rájönnek az emberek hogy orbánnak ez az egész vezetés nem megy.

2020. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
83%
Legyen mondjuk napi 20 halott, a lakosság 9millió fő, 9m/20/365 = 1200 évig még tartahtó ez az állapot.
2020. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 meszike91 ***** válasza:
78%

8 halottat még berobbanásnak nem neveznék...


Szerintem az idősek vásárlási idősávja és a kijárási korlátozása visszajöhet. Ha az se segít akkor meg minden be lesz zárva megint, nyilván a kormány ezt akarja elkerülni.

2020. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
45%

Én azt nem értem, mit akarnak az emberek a svéd modellel? Úgy beszélnek róla, mintha a svédeknél nem lett volna óriási gazdasági visszaesés...

Még ha működne, és az ország meg se érezné a gazdasági hatásokat, akkor azt mondom hogy egy valódi dilemma hogy emberéletek vs. gazdaság, de nem igazán látszik működni, tehát emberéletek vs. nagy semmi, így már nem értem, mire lenne jó...


A második hullám kezelése szerintem eddig egy rossz vicc.

2020. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
74%

Meghalt nyolc idős, alapbetegségekkel rendelkező ember. Szerinted ha nincs Covid, akkor nem halnak meg ennyien naponta?


Aki retteg nyugodtan bezárkózhat. Elmész heti egyszer maszkban nagybevásárlást tartani, és biztonságban vagy.

2020. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
83%

Ne hazudj! A napi rekord halálos áldozatokból 17 fő, attól messze vagyunk annak ellenére, hogy a napi fertőződések száma sokkal nagyobb, mint tavasszal.

[link]

Nem tudom, hogy a vírus lett gyengébb, vagy csak többet tesztelnek, de világszerte a mostani aktív fertőzöttek 1%-a van súlyos vagy kritikus állapotban. Közülük természetesen nem fog mindenki meghalni, illetve vannak, akik nem a koronavírus miatt vannak ilyen állapotban, tehát a halálozási arány ennél is jóval alacsonyabb.

[link]

Azt már csak félve merem megjegyezni a mániákus rettegő trollok haragjától tartva, hogy Svédországban a mai napig nincs "második hullám".

[link] country/sweden/

2020. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
44%

#7

Dolgozni bejársz helyettem? Mert akkor nagyon szívesen bezárkózok, párom (26) pár éve épült fel egy neurológiai jellegű betegségből, amit azóta sikerült hozzákötni a covid-19-hez, mint lehetséges szövődményt. Na most, neki mindent kerülnie kell, aminél szóba jöhet ez a betegség, mert jobban ki van téve neki. A gyakorlatban ez egy teljes testre kiterjedő bénulás, ritka esetben halállal végződik.

Hidd el, szíves örömest otthon maradnánk és bezárkóznánk, nem szeretnénk hogy újra ágyban kelljen feküdnie hónapokig.

Tehát akkor dolgozol helyettünk? :)

Tudom, 26 évesen már idős, és mivel volt már életében egy betegsége ezért amúgy is meghalhatna bármikor.....

2020. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
80%

Te pedig kifizeted a több tízezeer ember bérét, akik munka nélkül maradnak?


Amúgy meg beszéld meg a munkáltatóddal, hogy otthonról akarsz dolgozni, mert veszélyeztetett személlyel élsz egy háztartásban.

2020. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!