Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A halálos áldozatok száma is...

A halálos áldozatok száma is kezd berobbanni, ma is napi rekord közel. Meddig fogja tudni így tartani Orbán a svéd modellt?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Szakértők szerint a halálos áldozatok száma is exponenciálisan növekedni fog, hiszen csalóka hogy most a kormány szerint csak a fiatalok körében terjed a járvány. Ami egyébként nem is igaz.

Orbán azt mondta, azzal backelt ki a szigorítások elől, hogy most nem a fertőzöttek száma a lényeg, hanem a halálos áldozatoké.

De az is aggasztó és vészjósló módon növekszik. Meddig fogja tovább tudni így tartani a svéd liberális modellt? Hány napi áldozatnak kell lennie, hogy újra bezárkózzunk?

Franciaország után már mi vagyunk a második legveszélyesebb, legfertőzőbb ország... csapnivaló a járványkezelés.



2020. szept. 16. 12:06
1 2 3 4 5
 11/47 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Bezarkózhatunk csak nem tudom miért úgy megszoktam már a havi fizetést hogy nehéz lemondani róla. Éhen halni sincs kedvem
2020. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
50%

#10

Nyilván kértem home office-t, de hála a kormány gazdaságfétises megnyilvánulásainak, közölték hogy el lehet felejteni. (Állami fenntartó, tavasszal tökéletesen működött az otthoni munkavégzés, nagyon jól teljesítettünk.)

De újra megkérdezem, mert lepontozást kaptam de választ nem: mi lesz jobb, ha nem zárunk be mindent? Jelenleg a rendezvényeken kívül minden nyitva, mindent lehet és mégis mennek tönkre a vállalkozások. Akkor tulajdonképpen mi lenne a célja a laza járványkezelésnek?

2020. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
77%
Nem szeretm Orbánt, de most mindenki őt hibáztatja. A vírustagadók is, meg a félők is. Tök mindegy, mit lép majd, így is, úgy is köpködni fogják.
2020. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
80%

Szerinted ha bezárják az összes éttermet, mozit, kávézót megint hónapokra, az ott dolgozó emberek miből fognak élni?


Keress akkor egy olyan munkát, akkor, ahol lehet home officeban dolgozni, vagy mutasd meg hogyan lehet hónapokig fizetés nélkül élni, ahogy a fent említett több tíz/százezer embernek kéne szerinted :)

2020. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

1# es elmondta a véleményem🤔😂

Teljesen egyetértek vele.

2020. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
33%

#14

De még mindig nem válaszoltál. Jelenleg nyitva vannak az éttermek, mozik, kávézók. Mégsincs forgalom.

Akkor mi az értelme ennek? Miért jó, hogy nyitva lehetnek? Miben lenne rosszabb, ha bezárnák?

[link]


Márciusban kellett volna vasszigorral bezárni mindent egy-másfél hónapra. Igen, akkor minden forgalom nullára csökken, de szerintem több vállalkozás élne túl egy havi 0 bevételt, mint egy évnyi 10% bevételt. Kevesebb vállalkozást meg ki tudott volna segíteni az állam, mostanra medencés partyzna mindenki mint kínában, ahol komolyan vették. Ehelyett itt ülünk ilyen félintézkedésekkel, az emberek élete veszélyben ÉS a gazdaság is csak döglődik. Nem értem, ez miért/mire jó.


Ez olyan munka, ahol lehet home office-ozni, ha nem erőltetik rá az igazgatónkra a minisztériumból, hogy kötelező behajtani mindenkit dolgozni mert GaZdAsÁg. :)

2020. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
88%

Az az igazság, hogy nem lehet mindent bezáratni.

Az első hullámnál is rengetegen maradtak munka nélkül, és a tanárok is, és a diákok is sokat szenvedtek.

Ez a bezárósdi nem fenntartható, ha még egyszer bezárjuk a szórakozóhelyeket, edzőtermeket stb a gazdaság összeomlik, ha a gazdság összeomlik az az állam is öszeomlik azzal meg az egészség ügy is.

2020. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
0%

#17

Ja, mert most nyitva vannak és egyből nem omlanak össze. :D

2020. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

[link]


ÁÁ értem, szóval ti inkább választjátok a mocskos pénzeteket, mint emberek, honfitársak életét?

Mellesleg ezért vannak megtakarításai az embernek, hogy ilyenkor ahhoz hozzá lehessen nyúlni.

2020. szept. 16. 13:13
 20/47 anonim ***** válasza:
0%

#19

Hát látod, és főleg így, hogy még csak nem is lesz jobb a gazdaságnak attól, hogy azt választjuk. :D

De valamiért a "nem zárunk be" mentalitás a szent grál, és valamiért úgy csinálnak mintha ez működne, és meg se kottyanna a vírus az országnak ha "nem zárunk be". :D

2020. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!