Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisztiznek a Fidesz...

Miért hisztiznek a Fidesz szavazók a SZFE miatt?

Figyelt kérdés
Van egy színművészeti iskola. Megpróbálják leváltani a vezetést. A diákok és a tanárok ezt ellenzik, kiállnak a leváltott vezetés mellett. Erre jön az egyszeri fideszes a "meg kell verni", "ki kell rúgni", "be kell börtönözni" ötletekkel. Miért fáj nekik ennyire minden egyes alkalommal, ha valamivel nem ért egyet, és miért rögtön a kádári, erőszakos módon akarnak mindent megoldani?
2020. szept. 1. 15:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
Vidnyászkyról sokkal nagyobb kampámy volt, csak azért mert nem Fideszes. Az egyetem pedig nem működött megfelelően ahogy te is irtad, csak nem abbol as indokból. többen is elmondtàk hogy az egyetem pénzügyi nehézségekkel küzd évek óta.Vagyis jogtalanul indult Vidnyászki Ellen lejáratókampány,ahogyan a bicikli sávoknak is csak hátrányai vannak ha tetszik ha nem bár nem tudom hogy lerül ide. Szerintem ez egy nagyon jó cikk a diákok mentalitásáról, ha te index én origo [link]
2020. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
Vidnyászkyról sokkal nagyobb kampámy volt, csak azért mert nem baloldali* bocs
2020. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 A kérdező kommentje:

Az SZFE (mint mellesleg sok más oktatási intézmény) anyagi gondokkal küzd. Egy gazdasági átszervezés valószínű indokolt. A magát nemzetinek valló kormány nemzetibb érzelmű színészeket szeretne, ezért nem fogadta el az amúgy frissen választott rektort, hanem odarakta Vidnyánszkit. Ez is érthető. A diákok úgy érzik politikai befolyás lesz, amit nem szeretnének. A fentiek alapján jogos az aggodalmuk. Ezért demonstrálnak, ami egyike a lehetséges lépéseknek. Ez is elfogadható.


Szóval leginkább a mesterségesen odarakott Vidnyánszkival vannak vélt vagy valós problémák, nem magával az átszervezéssel. Ha tényleg nincs hátsó szándék, tehetne a kormány egy gesztust, mondván meglesz a gazdasági átszervezés, de maradhat az épp csak megválasztott rektor, Vidnyánszki meg megy máshova. Vagy, az egyetem is tehetne egy gesztust, adhatna egy esélyt Vidnyányszkinak és minimum leülhetnének tárgyalni, kompromisszumokat keresni.


Egy dolognak nincs semmi értelme - lásd a kérdésem -, hogy a fél országot az egyetemisták ellen uszítják, csak mert szeretnék megvédeni a politikai befolyástól az iskolájukat. Szerintem büszkék lehetnénk rájuk, hogy szembeszélben is kiállnak az igazukért, pont ahogy Orbán teszi ugyanezt saját elmondása szerint Brüsszelben.

2020. szept. 4. 14:21
 54/73 A kérdező kommentje:
(Amúgy a kerékpárút egy korábbi válaszoló miatt jött ide, és van annak is előnye. A cégben új kerékpártárolókat kellett rendelni, mert az amúgy sem kevés kerékpáros kollégák száma megduplázódott. Nem tudom, hogy ezzel van-e összefüggésben, de idén júniustól gyakorlatilag lenullázódott a stressz jellegű betegszabik száma.)
2020. szept. 4. 14:23
 55/73 anonim ***** válasza:

"Az SZFE (mint mellesleg sok más oktatási intézmény) anyagi gondokkal küzd. Egy gazdasági átszervezés valószínű indokolt. A magát nemzetinek valló kormány nemzetibb érzelmű színészeket szeretne, ezért nem fogadta el az amúgy frissen választott rektort, hanem odarakta Vidnyánszkit. Ez is érthető. A diákok úgy érzik politikai befolyás lesz, amit nem szeretnének. A fentiek alapján jogos az aggodalmuk. Ezért demonstrálnak, ami egyike a lehetséges lépéseknek. Ez is elfogadható."


Nem azért nem fogadta el, hanem pontosan azért mert az egyik oldal elnyomta a másikat, az új vezetessel pedig ez is arányosabb lessz, de a koltségvetés is talál jobb lessz! Itt a gond hogy azonnal lejáradták Vidnyászkyt mielőtt kipróbálták volna, nem bíznak meg a kormányban sem benne! Korházakban mondon évente valtanak vezetőket. Ha meg másképp is van a történelmet mindig a győztesek írják, így a politikát a politikusok, Ha gyurcsány lessz, vagy ezek nyernek akkor repül Vidnyászky, és teljes elkobzása lessz!

2020. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:
Igen. És akkor majd a Vidnyanszki féle főiskolára járók fognak demonstrálni. A lényeg az, hogy én akkor is ugyanezt fogom mondani, hogy álljanak ki a véleményükért. Te pedig most ellenük vagy akkor meg velük leszel. Engem elvek vezérelnek, te meg azt akarod, hogy a te pártod járjon jól.
2020. szept. 4. 18:04
 57/73 anonim ***** válasza:
Akkor is ellenük lennék nem ez a módja
2020. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:
Mi a módja akkor?
2020. szept. 4. 20:43
 59/73 anonim ***** válasza:
Az hogy tárgyalnak a kormánnyal
2020. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 A kérdező kommentje:
Szerintem is az egy jobb módja lenne. De nem rémlik, hogy kormánytagok közül bárki is odament volna hozzájuk. Egyetemistaként pedig időpontot kérni a "parlamentben" nem olyan könnyű.
2020. szept. 5. 20:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!