Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek mindig is...

A budapestiek mindig is ennyire gazdagok voltak a vidékiekhez képest?

Figyelt kérdés

Megyei jogú városban élek, de sokat járok Budapesten.

Ég és föld a kettő. Az emberek jobb ruhákban járnak, jobn cuccaik eszközeik vannak, jobbak a fogaik, jobb autójuk van, a lakásaik min 30 milliótól kezdődnek, fizetésük min. 50%-al magasabb. Többet járnak múzeumba, színházba, jobban beszélnek idegen nyelveket.

Tudom, voltam szegényebb kerületekben, láttam csöveseket is, de összességében egy átlagos kőbányai vagy józsefvárosi lakosnak is sokkal magasabb életkörülményei vannak, mint egy átlagos vidékinek.

Aki Budapesten születik, sokkal jobb helyzetből indul az életben, könnyebben fog boldogulni minden tekintetben.

Ez régebben is így volt, vagy mostanában lett ekkora szakadék Budapest és vidék között?



2020. júl. 16. 22:25
 1/7 árokpart ***** válasza:
Régebben is sőt még jobban így volt.
2020. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül. Budapesten van a tényleges felső tízezer, ezer legtöbb tagja. Emiatt sokan vannak olyanok, akik csak vágyakoznak ezekbe a körökbe és próbálják ennek a látszatát adni, hiszen azt hiszik ezzel bekerülhetnek.
2020. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nyilván több a lehetőség ott minden téren. Igen lehet 30 millás lakasod mert oda születtél és megörökölted. De attól még lehetsz szegény a 30 millás lakásban is.
2020. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

És a sok milliárd panelház annak a sokszorosa mennyiségű lakással? Abban is budapestiek élnek ám! Nyilván, ha végigsétálsz valami elit környéken, ott gazdag embereket meg menő autókat látsz.


És persze ott a Nyócker, Zugló, nemhogy nem gazdagok élnek ott többségben, de kérdés az, hogy életnek lehet-e nevezni azt, ami ott folyik.


Első, második kerület tiszta gettó. Vagy sétálj végig a Blaha Lujza tér környékén, és számold a puccos embereket...

2020. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
pesten jobban lehet keresni, több a munkahely is de az árak is magasabbak szóval kiegyenliti egymást a mérleg nyelve
2020. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4es

Vidéken 100x rosszabb a helyzet.

2020. júl. 16. 23:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vidékről költöztem fel, de egyáltalán nem értek egyet veled. Én életvitelszerűen itt élek, tehát nem csak "sokat járok Budapesten". Igen, vannak gazdagok, igen, sokan jól keresenk, de a nagy számok törvénye miatt veszed csak észre ezeket, na meg azért, mert ez érdekel vagy hogy mondjam. Ha 35 éves nőként a legfőbb vágyad hogy végre legyen gyereked, akkor hirtelen mindenhol a terhes kismamákat fogod látni. Szóval egyáltalán nincs ANNYIRA nagy különbség, mint amit beállítasz. Sokan élnek egy kicsi, 30 m2-es lakásban ahol a szomszédok elviselhetetlenek és örül, hogy a fizuból éppen csak kijön. De nyilván ezt nem látod, mert nincs az emberekre írva az anyagi helyzetük.
2020. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!