Miért nem engedi az állam, hogy az ember a tanyáján
éljen önellátásból?
31/83 A kérdező kommentje:
Te ennyire élvezed, hogy napi 8 órát kell dolgoznod, és amely jövedelméből 10%-ot olyan ember kap meg, aki semmilyen hasznos munkát nem csinált?
hogy fogsz GYK-re írogatni???? Önellátásban barkácsolsz magadnak PC-t, meg csinálsz hozzá mobilnetet? :-D :-D
2020. jún. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
Segély címén fizetik helyetted a tb-t. De ha nem fizeted abból sincs baj, csak nem kapsz orvosi ellátást, csak ha életveszélyben vagy. Vizet meg gázt sem kapsz a szolgáltatóktól, de attól még lehetsz önellátó. A hajléktalanságot és a munkanélküliséget is engedik. Ezzel szemben az önellátást végképp, mert nem gyengíted a szociális rendszert a sok segélyeddel.
2020. jún. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
34/83 A kérdező kommentje:
Csak éppen a hajléktalanság meg munkanélküliség rosszabb életszínvonalat eredményez az illető számára, mint amilyen az ősembernek volt.
De senki nem tiltja. Azt meg végképp nem, hogy önellátó légy, csak nem kapsz támogatást. Vagyis mégis. Őstermelő! Légy önellátó és még pénzt is kereshetsz adómentesen x forintig.
2020. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
Rengeteg ilyen ember van. Szinte csak alap élelmiszereket vesznek meg. Nekem sem lenne kedvem szántani, vetni, őrölni, hogy lisztem legyen a kenyeremhez ami egyébként 200 ft. Vidéket temérdek nyaraló van napkollektorral szerelve, fúrt kúttal ellátva, gyakorlatilag 0 rezsivel. Mellé a zöldséget meg a húst megtermelik. De full önellátó 0 pénzből nem tudsz lenni. Olyan fertôzött világot élünk, hogy a zöldség, gyümölcsállományod fele sem maradna meg, ha nem vennél a boltban növényvédő szert. Mellesleg a megtermelt húst hol tárolnád bevétel nélkül? Nincs bevétel, nincs áram, nincs hűtő. Áshatod a vermet, meg zsírba dughatod a húst, hogy ne romoljon meg, mint kb 100 éve
2020. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
Ráadásul a vidéki tanyákon a mai napig élnek emberek áram és vezetékes víz nélkül önellátóan. Az önkormànyzat azzal is támogatja őket, hogy a közelben lévő közkutakat nem szüntette meg, onnan ingyen vihet bárki ivóvizet.
2020. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
38/83 A kérdező kommentje:
"De senki nem tiltja."
Hát attól függ mit nevezünk tiltásnak. Tiltva van a közterületen való életvitelszerű tartózkodás, tiltva van a közterületen való gyümölcstermesztés és tiltva van a közterületen való fürdés is.
És hozzá kell tennem, még a munka is tiltva van egyeseknek, mert ha valaki dolgozni akar, de nem veszik fel sehová, annak marad a közmunka, amibe való belépésnek szintén feltételei vannak.
39/83 A kérdező kommentje:
"Ráadásul a vidéki tanyákon a mai napig élnek emberek áram és vezetékes víz nélkül önellátóan"
Szerintem te kevered a tanyákat a gettókkal. Közkút egyébként nagyon sok helyen van, csak a legtöbbet nem használják semmire. Néha eszébe is jut valamelyik elmebetegnek, hogy zárják el azokat a kutakat, amelyek használva vannak (mert ugye azért telepítették őket, hogy ne legyenek használva).
A 38-as válaszod teljesen ellentmond a kérdéseddel. Miért akarna valaki közterületen gyümölcsöt termeszteni és közterületen fürdeni ha a tanyasi életről kérdezel???? Egyébként a házad előtt lehet gyümölcsfád a tuja helyett és a kijelölt fürdőhelyeken fürödhetsz. Hajléktalan is leget utcán csak nem mindenhol. Nem állítgatnak meg senkit sem az utcán kérdezvén, hogy van- e házad, mert ha nem akkor jogszerűtlenül vagy az utcán? De ezek a szempontok már nem is illeszkednek a kérdéshez. Az aki a ma napig a tanyán él disznók, marhák és baromfik közt hogyan teszi??? Jogellenesen? Nem. Ez nincs tiltva.
2020. jún. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: