Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt hogy olyan...

Miért hiszik azt hogy olyan jó lenne a kormányváltás?

Figyelt kérdés

Jelenleg aki a kormány ellen szavaz, az a hazát gyengíti. Jelenleg aki a kormány ellen van, az a haza ellen (is) van. Mivel másnak nincs akkora hatalma hogy a rendet fent tudná tartani. Hogy jutottam erre a következtetésre? Az ellenzéki összefogás gyengekezű. Nem tudnak Gyurcsány Ferencel való összefogás nélkül meglenni. Még a halállal is szövetkeznének, hogy hatalomra jussanak. Vagyis hogy mindenki értse azzal aki már egyszer tönkre tette és kivéreztette az országot. Ahogyan nekik az EU fütyül, ők úgy táncolnak. Ha a haza ellen kell kampányolni, és Magyarország ellen lépnek fel, többnyire bármiről is legyen szó ők ott vannak. Többségben magyar gyűlölők, nem tisztelik az időseket, a vidékieket, a magyar nemzetet, nem fogtak össze a kormánnyal a járvány illetve a válság kezelésében, mert nekik fontosabb a megosztás.


Ha most kormány váltás lenne, a jelenlegi helyzetnél sokkal rosszabb lenne.



2020. ápr. 8. 19:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
Viszont a gazdasági lendületnek annyi, újra leállt. Elkezdődtek a nagyszámú elbocsájtások, nem lesz nagy béremelés, sőt inkább csökkentések a gyakoriak. Nagy számú hitelfelvétellel karöltve.
2020. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 A kérdező kommentje:
Ez egy igazságtalan szituáció, de ahogy 2010-ben is tudta kezelni a válságot a kormány, akkor ezt most is megfogja tudni csinálni. Mi még előnnyel is indulunk hiszen nálunk volt a legnagyobb (bruttó)GDP bővülés az EU-ban. Illetve minden országban leállt szinte minden még jobban mint itt, nálunk még tartja a "Szentlélek" magát. Ezért fontosak a kormány intézkedései, amelyből gazdasági fejlődés, munka helyek megmentése, és új munkahelyek fognak születni.
2020. ápr. 9. 12:43
 63/88 A kérdező kommentje:
Illetve ha ebből indulunk ki és ebből a szempontból nézzük, a válság új erőviszonyokat alakíthat ki. Nyugaton már régóta nem volt, nem is akartak nagyobb GDP fejlődést, de most a járvány betett nekik. Persze nekünk is. Nem feltétlenül lesz egy minimális nem győzöm kiemelni hogy minimális erőviszony beli változás a régió (vagyis nem csak a mi javunkra) de lehet bízni benne. És akkor ezt a pesszimista hozzá állást le lehet vetkőzni.
2020. ápr. 9. 12:49
 64/88 anonim ***** válasza:

"válság új erőviszonyokat alakíthat ki"


Alakíthatna, ha lenne egy olyan gazdaságunk ami már kevésbé függ Nyugat-Európától főként export terén, erre irányult például a keleti nyitás program, ami az eddigi számok nem jött be.


Majd kiderül, hogy mire megy az új mentőcsomag, én őszintén nem vagyok bizakodó, főleg amilyen lassan és amilyen keveset adtak például a turizmusból élőknek. A legújabb adatok szerint, a felnőtt lakosság 7% veszítette már el az állását és még a kezdetnél járunk a válságnak.

2020. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
#14: Ritka nagy barom vagy, öregem. A baj csak az, hogy ezt bárki nagyapjára, vagy egyéb felmenő rokonára rá lehet húzni, többek közt a tiedére is. :)
2020. ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 A kérdező kommentje:

A Dél-Koreai cégek már megelőzték a német multikat. Ez azt jelenti hogy jó döntés volt a keleti Nyitás, és inkább már a többi nagyahatalomtól függünk nem pedig az EU-tól. És így nem gátolja meg szinte semmi, hogy új erőviszonyokat alakítsunk ki Európában.


Ha vége a válságnak a gyenge forint miatt a turisták özönleni fognak ide, mivel olcsóbb nekik ide jönni. Illetve az elmúlt évek statisztikái is azt mutatják hogy egyre felkapotabb az országunk. Lassan kell fejlödni és adni, ez a dolog nyitja. Nem leszünk sokáig szegény ország.

2020. ápr. 9. 13:48
 67/88 anonim ***** válasza:

"A két rendszer vmerőben más volt."

Ja, az akkori demokratikus volt, míg a mostani már nem az. De más különbség nem volt, illetve akkor a sajtószabadság is nagyobb volt.


"fideszre nem azért kell szavazni mert a legerősebb párt, hanem a legerősebb nemzeti párt, aki a nemzet akaratát tudja képviselni."

A fidesznek nincs köze a nemzethet, max azt mondja. Én ism ondhatom, hogy citrom vagyok, de attól nem leszek az.

A fidesznek egyetlen nemzeti döntése sem volt.


"Ez nem pontosan így van, mivel gyenge kezűek. Gyurcsány is gyenge kezű volt még hazug."

Csak ez irreleváns. A kormánynak jogköre van, ami nem attól függ, hogy valaki erős kezű-e.

Másrészt, a fidesz még mindig többet és nagyobbat hazudik.


"Csak hogy ez az ellenzék nem ellenzék hanem ellenség"

Ez a fidesz találta ki.

Pl. az ellenzék hazaárulónak való megbélyegzése egy gyakori fasiszta lépés.

Ebből jól látszik, hogy itt tényleg a diktatúrához közeledés látszik.


"Pedig neki nincs szükség diktatúrára a 2/3 után"

Ha nem tudod, hogy mi a különbség egy demokratikus 2/3 és egy diktatúra között, akkor hatalmas gondok vannak a fejedben.

Ha demokratikus lenne az ország még mindig, akkor a teljes fidesz vezetése börtönben lenne már.


"Ez az elmélet már ott elbukik hogy a Fidesz mint párt és mint kormányzó sokkal jobb és sokkal jobban kormányoz mint Gyurcsányék"

Erre jó bizonyíték, hogy Gyurcsányék gazdasági eredményei sokkal, de sokkal jobbak egy válsággal együtt, mint a fidesz eredménye válság nélkül és hatalmas összegű EU-s támogatással.

2002-ben a GDP 67.72 milliárd USD volt. Ez 2010-re válsággal együtt 130.9 milliárd USD-re nőtt. Vagyis 93%-kal nőtt. 2004 és 2010 között évente átlagosan a GDP 2%-a folyt be az EU-tól. Vagyis az ország önerőből kb. 80%-kal nőtt.

2010-ben 130.9-ről 2017-re 139.1 milliárd USD-re nőtt a GDP. Ez kb. 6%-os növekedés válság nélkül, miközben 2010 óta átlagosan a GDP 5%-át kaptuk az EU-tól. Vagyis önerőből az ország kb. 30%-ot esett GDP-t tekintve.

Ez tényleg nagy eredmény. Gratulálok a fidesznek.

Emellett a fidesz még adókat is növelt. A pénzgyminisztérium jelentése szerint 2010-ben 1860 milliárd forint folyt be a lakosság adóterheiből, ami 2018-ra 2698 milliárd lett. Ez 45%-os növekedés.

Nézhetjük tovább is, de ennél csak rosszabb lesz a fidesz "sikere".


"Te most Gyurcsányról pampogsz?"

Összehasonlítottam a 2002-2010 és a 2010 utáni időszakokat.


"Az államadósság és a GDP arányos hiánya is sokkal magasabb volt mint ma "

Ami amúgy ma is csak a GDP növekedés miatt csökkent, mivel nominális értékben sokkal nagyobb ma, mint akkor. 2010-hez képest 17%-kal nőtt az államadósság.


"Aztán IMF lélegeztető gépre lerültünk"

Aminak a nagyrészét fel sem használta az ország, illetve olyan rossz volt, hogy a fidesz azzal kezdte, hogy ő is ebből vásárolgatott, mivel tudták, hogy ezzel semmi gond nincs.


"felélték az ország tartalékait, többször is megszorítás volt"

Pontosabban, mert befagyott a kötvény piac, nem pedig azért, mert nem voltak tartalékok.

És akkor ne beszéljünk arról, hogy azok a megszorítások olyan rosszak voltak, hogy a fidesz nem állított vissza semmit. Sőt, Orbán maga is kihangsúlyozta, hogy milyen jó munkát végeztek Bajnaiék.


"A legutóbbi választáson a szavazók 50 feletti százaléka szavazott a fideszre, vagyis nem tudom te miről beszélsz"

2018-ban 5.7 millió szavazatot adtak le. A fidesz ebből 2.8 millió szavazatot szerzett. Vagyis 2.9 millió ember valamilyen ellenzéki pártra adta le a szavazatát.

Láthatóan matekból is megbuktál.


"Igen Orbán össze fogott Gyurcsánnyal a válságban."

Nem, nem tette meg. Politikai tőkét kovácsolt.


"Mert nem az ő keze van a dologban, nem az ő hibája hogy a szocialisták kivéreztették az országot"

Ja, annyira kivérzett az ország, hogy Mo. teljes történelmében a GDP 2008-ban volt a legmagasabb, és gazdaságilag is abban az időszakban fejlődött eddig legtöbbet az ország.


"nem ő felelős azért hogy nem a szocialisták segítettek a devizahiteleseken"

Mondjuk a törvény még mindig 2001-es, ami lehetővé tette a devizahitelesek kárát. És akkor arról ne is beszéljünk, hogy a fidesz sem segítette őket.


"Ahogy az országunk jelenleg áll, abban nagy szerepe volt abban hogy Gyurcsányék kivéreztették az országot."

Pontosan, azért ilyen magasa a GDP, mert az mszp-szdsz ezt lehetővé tette. Ha a fideszen múlna, akkor még mindig feleannyi lenne.


"Az ellenzék nem akart kompromisszumot kötni, mert akkor elfogadta volna a koronavírus btörvrnyt"

De, akart, ezért mondták, hogy okés, ha pl. lesz benne egy 90 napos korlát. Erre a fidesz azt mondta, hogy leszarjuk, mi nélkületek is megoldjuk.


"Közben a Fidesznek 2010óta 2/3-a van vagyis neki nincs szükség diktatúrárára"

Ha igaz lenne, akkor nem kellett volna pártkatonákkal telenyomni a különböző hatalmi ágakat, mert amint megtörtént, már nem beszélhetünk demokráciáról.


"Bruttó GDP növekedésben mi vagyunk az elsők az EU-ban"

Ez nem számít, mi is kapjuk a legtöbb támogatást az EU-ban.

Viszont a GDP 5%-a folyik be és 4%-os növekedés fölé nem tudta a fidesz nyomni az országot, vagyis legjobb esetben is 1%-os csökkenés volt önerőből.


"agyis ez azt jelenti hogy amit Gyurcsány tönkre tettett azt a Fidesz megpróbálta rendbe tenni."

Nem, mivel Gyurcsány alatt sokkal jobban nőtt a GDP kevesebb EU-s támogatásból. Lásd fentebb.


"Csak az a baj, hogy ezt az összeget a multik, a szeretve tisztelt EU-d kiviszi"

Mármint a multik, akiket a fidsez behozott? Még a Tesla gyárért is küzdött a fidesz. Mondjuk ez nem meglepő, csak így bírják minimálisan is növelni a GDP-t, mivel a gazdasághoz nem értenek.

Az egyetlen hozzáértő az Varga Mihály, aki már meg is mondta, hogy Matolcsy egy idióta, illetve hogy sokkal rosszabb helyzetben van az ország, mint azt mondja a kormány.

Még nem döntötték el, hogy egyes intézkedésekhez honnan fognak pénzt teremteni, mivel nincsenek tartalékaink. Még nem tudják, hogy egyes tételek mennyibe fognak kerülni.

Gyakorlatilag semmit sem tudnak, hozzáértésük nincs, nem is érdekli őket, nincs megfelelő mennyiségű dolgozó az egészségügyben és nincs felszerelés sem.

Az OECD lista szerint Észak-Olaszországban az egészségügy minősége 9.9 ponto áll a 10-ből. Mo.-on ez 2.5 ponton van, és ennek ellenére sem történik semmi.

Hazudnak, csalnak, lopnak, hogy hatalomban maradhassanak.

2020. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
66%

"A Dél-Koreai cégek már megelőzték a német multikat. Ez azt jelenti hogy jó döntés volt a keleti Nyitás, és inkább már a többi nagyahatalomtól függünk nem pedig az EU-tól."


Attól, hogy ki exportál az export céliránya nem változott. Az export fő célországa Németország a teljes export 27% odamegy. Ez több százalékkal ponttal nagyobb, mint 2011-ben amikor meghirdették a Keleti nyitást. Kínába megy 0,5 százalékponttal több. Alapból az export és import 75-80% százaléka az Eu-ba történik és ez az arány nem változott komolyabban az elmúlt évtizedben, ezáltal semmilyen kitettségünk nem lett nagyobb.

2020. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 A kérdező kommentje:

"Ja, , az akkori demokratikus volt, míg a mostani már nem az. De más különbség nem volt, illetve akkor a sajtószabadság is nagyobb volt."


És a demokrácia jegyében szemeket lövettek ki 2006-ban, a hatalom miatt kialakult zavargások miatt. A demokrácia jegyében csak később mondott le Gyurcsány, pedig már régóta elment mellőlle a szavazók tábora.


"A fidesznek nincs köze a nemzethet, max azt mondja. Én ism ondhatom, hogy citrom vagyok, de attól nem leszek az.


A fidesznek egyetlen nemzeti döntése sem volt."


Szavazati jogot adott a külhoni magyaroknak, Európában példátlan módon segített a devizahiteleseken amennyire az akkori és mai pénzuraomi elit engedte, nem engedte be a migránsokat, felszámolta az ingyenélést, felviragoztta az országot, nagy pénzeket ől bele a kultúrába, vallásban, hitben, templomokba, ünnepelbe, oktatásba, egészségügybe.


"Csak ez irreleváns. A kormánynak jogköre van, ami nem attól függ, hogy valaki erős kezű-e.


Másrészt, a fidesz még mindig többet és nagyobbat hazudik."


Lehet úgy kormányozni egy országot hogy mindennel egyet értenek amit a külföldiek a szánkba adnak, és lehet úgy kormanyozni hogy jó legyen a nemzetnek. Nem új Európai kommunimust építeni, mint a KISZ titkár Feri.


"Ha nem tudod, hogy mi a különbség egy demokratikus 2/3 és egy diktatúra között, akkor hatalmas gondok vannak a fejedben.


Ha demokratikus lenne az ország még mindig, akkor a teljes fidesz vezetése börtönben lenne már."


Nem vagy tisztában te a diktatúra jelentésével se. Az az volt ami a kommunizmusban esett meg. Teljes demokrácia pedig sehol sincs, olyan nem létezik, mivel a jelenlegi pénzrecerbe bele van kódolva a korrupció, és ez azt jelenti hogy az egész világot meg kellene reformaoni amihez Magyarország kevés. Persze Gyurcsány Ferencet meg a volt kommunistákat be lehetne börtönözni, de a Fidesz hosszú pereskedések helyett inkább az ország fejlődésével foglalkozik.


"Erre jó bizonyíték, hogy Gyurcsányék gazdasági eredményei sokkal, de sokkal jobbak egy válsággal együtt, mint a fidesz eredménye válság nélkül és hatalmas összegű EU-s támogatással.


2002-ben a GDP 67.72 milliárd USD volt. Ez 2010-re válsággal együtt 130.9 milliárd USD-re nőtt. Vagyis 93%-kal nőtt. 2004 és 2010 között évente átlagosan a GDP 2%-a folyt be az EU-tól. Vagyis az ország önerőből kb. 80%-kal nőtt.


2010-ben 130.9-ről 2017-re 139.1 milliárd USD-re nőtt a GDP. Ez kb. 6%-os növekedés válság nélkül, miközben 2010 óta átlagosan a GDP 5%-át kaptuk az EU-tól. Vagyis önerőből az ország kb. 30%-ot esett GDP-t tekintve.


Ez tényleg nagy eredmény. Gratulálok a fidesznek.


Emellett a fidesz még adókat is növelt. A pénzgyminisztérium jelentése szerint 2010-ben 1860 milliárd forint folyt be a lakosság adóterheiből, ami 2018-ra 2698 milliárd lett. Ez 45%-os növekedés.


Nézhetjük tovább is, de ennél csak rosszabb lesz a fidesz "sikere"."


Gyurcsány túlköltekezésénél és kölcsön politikájánál bármi jobb. Persze ez nem csak Gyurcsány hibája hogy akkoriban az volt a trend hogy a Kelet Európai országok eladósodottak nyugat felé hogy így fejlődjenek. Csak Magyarországon nem látszott a fejlődés, mivel nagy túlköltekezés volt aminek nem volt gazdasági alapja, így a GDP arányos hiánya és az államadósság is sokkal magasabb volt mint Gyurcsányék idejében, ami a negatív rekordot volt az EU-ban. Ebben vezettünk egyedül. Ez alapozta meg azt, hogy jelenleg az ország egyedül úgy tud fejlődni hogy be engedi a multikat, akik a pénz nagy részét elviszik, viszont ha olyan kiemelkedően a gazdasági növekedés mint most, akkor nekünk is több marad, amelyből a hazai kis és nagy, közép vállalkozásokat is tudjuk fejleszteni. A tényen semmi nem változtat, hogy a szocialisták egy eladósított országot hagytak maguk mögött 2010-ben, 8 évnyi kokrsnyzás után és így csak most vagyunk azon a szinten, amin lettünk volna, és még magasabb szinten lennénk ha a szocik nem költekeznek túl! Ebben a 2 évben volt csak az utóbbi évekhez mérten valós fejlődés. És ez a volt komrány hibája, akik lassú szigorú költségvetési stratégia nélkül fedezet nélkül felélték az állam össz vagyonát. A cégeket, az ipart, a katonaságot mind eladták és külföldi kézben vannak, vagy elajándékozták. Amit említették adóterhek pedig azért csalafonták, mert a időközben 2x annyit keresünk, és így az adóbevétel is 2x annyi.


Vagyis mostmár meg lehet érteni, hogy az Európai támogatás semmi, az csak nekünk jár, sőt több járna mert mi termelünk többet, de azt a Nyugati cégek kiviszik, sőt nekik több EU-s forrás is van vagyis nincs egyenlően egyelőtlenül van elosztva! Ezért rossz hogy a szocik kivéreztették és eladósították a gazdaságot, anélkül hogy valamivel is hozzá járultak volna a fedezet termtéségez az ország és a jobb élet teremtéséhez.


"Összehasonlítottam a 2002-2010 és a 2010 utáni időszakokat."


2010 előtti időszakot össze hasonlítani csalás, mert a szocik 2010-ben adták át a fidesznek a hatalmat, maguk mögött hagyva egy tönkretett országot. Azt hitték hogy az ország rendbetételébe majd Orbán bele fog bukni, mert ilyenkor nincs ennek olyan intézkedés amely az emberekbek részének vagy a szívügye lehetne.

2020. ápr. 9. 15:03
 70/88 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy ki exportál az export céliránya nem változott. Az export fő célországa Németország a teljes export 27% odamegy. Ez több százalékkal ponttal nagyobb, mint 2011-ben amikor meghirdették a Keleti nyitást. Kínába megy 0,5 százalékponttal több. Alapból az export és import 75-80% százaléka az Eu-ba történik és ez az arány nem változott komolyabban az elmúlt évtizedben, ezáltal semmilyen kitettségünk nem lett nagyobb."


Attól függetlenül hogy oda megy, tőlünk olcsóbb exportálni, és az ázsiai meg kóreai cégeknek is olcsóbb idejönni a gyengébb forint miatt. Amik sokat tobbnak a gazdaságon és enyhítik a nyugatól való függést. És olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a szomszédoknak is olcsóbb tőlünk exportálni, vagyis a minket körülvevő "Magyarország" is tőlünk exportál, illetve az oda kivitt cégek vissza hozhatják azt a pénzt amit Nyugat kivisz, illetve mert Magyarországtól kapják a támogatást, így ez nagyon jö reklám is nekik hogy Magyarországról immportaljanak. Például Szerbiai első kereskedelmi partnere Magyarország! Ezek a dolgok mind enyhítik a nyugadtól való függést. És ezért is jó a sokak által ellenzett kínai selyemút/gyorsvasút.

2020. ápr. 9. 15:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!