Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártal szimpatizáltok,...

Melyik pártal szimpatizáltok, és miért?

Figyelt kérdés

Eléggé belezavarodtam a történésekbe. Míg Gyurcsány/ Bajnai volt a miniszterelnök, őt szidta a magyar nép, most Orbánban keresik a hibákat. Ez mily féle magyar mentalitás?

Itt név nélkül formálhatunk véleményt, kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok a mai magyar politikáról. Megkérlek Titeket, hogy ész érveket állítsatok föl, és ne szidkolózzatok.


2010. júl. 13. 20:22
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Jó higgy amit akarsz,én nem vitázom ez ügyben,de ne felejtsd el a milliárdos hiteleket amivel tartozik az ország.
2010. júl. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
más ország is vett fel hitelt. csak ők akkor amikor már rendkívül súlyos helyzetben voltak. mi előbb.. és jobb így mintha más helyzetbe kerültünk volna.
2010. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
:)))
2010. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"Kedves kérdező!Én már elég rég óta foglalkozom a politikával.Kérdésedre a válaszom a következő.Az LMP az SZDSZ utódja.(ezt mindenki tudja)Az MSZP eladta az országot a 8 év alatt és annyi hitelt vett fel amit nem tudunk visszafizetni.A FIDESZ mint legnagyobb ellenzék ezalatt nem tett semmit.Én a jobbikban bízom mert már csak ők maradtak akiknek hinni lehet(szerintem).Lehet,hogy nekik is vannak hibáik,de kérlek nézd meg a jobbik. hu-t és nézd a parlamenti közvetítést.Ők az egyetlenek akik fel mernek szólalni a magyar ember mellet.(amúgy nagyon sok olyan programot hozott a FIDESZ amit a JOBBIK talált ki.PL.Állampolgárság a külföldi magyaroknak.)"


Kedves válaszoló. Nem hiszem, hogy régóta foglalkozol politikával. Ha foglalkoznál tudnod kéne, hogy olyat állítani, hogy az LMP az SZDSZ utódja marhaság.


Milyen értelemben utódja?

1.Jogutódja? Az nem lehet hiszen az SZDSZ még működő párt.

2.Ugyanazok az emberek viszik akik az szdsz-t? Nem. Mondj nekem egy olyan LMP-st aki meghatározó figurája volt az SZDSZ-nek.

3.Netán ideológiai értelemben az utódja? Nem. Az LMP egy ökopolitikai párt és mint ilyen elítéli azt a neoliberális gazdaságpolitikát amit az SZDSZ képviselt, és ami nem mellesleg ide vezette az országot. Az LMP szembehelyezkedett a multikkal, felszólalt a Sukorói és Pátyi beruházás kapcsán, kiállt a termőföld moratórium meghosszabbítása mellett, védi a kistermelőket és még sorolhatnám 20 oldalon keresztül, hogy melyek a különbségek a két párt programja között.


Illetve ha olyan rég követnéd a politikát akkor lehet, hogy azt is tudnád, hogy a kettős állampolgárság nem a Jobbik ötlete, hanem a Fideszé.


Szóval hagyjuk ezt a sz*r jobbikos propagandát jó?

2010. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

A jobbikkal az a problémám, hogy az a fajta radikalizmus már nekem sok.

Szerintem sem utódja az LMP az SZDSZnek, de ha ugyan azokat az értékeket képviselné, az miért is lenne baj? Nem vagyok tisztába azzal, hogy az SZDSZ milyen párt volt, pontosabban, hogy mit akart, ami annyira rossz volt, hogy most az "nekünk" nem tetszik. ??

2010. júl. 15. 21:19
 36/37 anonim ***** válasza:
A Fidesszel. Mert magyar. Miért mondom, hogy magyar? Mert a magyar nemzet az OGY választáson egyértelműen kinyilvánította, hogy a Fideszre bízza az ország irányítását. Ettől lesz magyar, nem a gárdamellénytől meg attól, hogy furulyás árpádsávos effekttel kezdődik a videójuk!
2010. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Ha szerinted az a magyar aki nyer a választásokon, ilyen alapon az MDF és az MSZP is magyar. Szerintem az magyar aki, magyarul beszél, magyar állampolgár, ismeri a magyar kultúrát és magyarnak vallja magát.

Látszik milyen "műveltséggel" rendelkeznek egyes hozzászólók. FIDESZ=magyar akkor mi van a maradék pár millióval mi szerbek vagyunk vagy németek?

2010. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!