Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártal szimpatizáltok,...

Melyik pártal szimpatizáltok, és miért?

Figyelt kérdés

Eléggé belezavarodtam a történésekbe. Míg Gyurcsány/ Bajnai volt a miniszterelnök, őt szidta a magyar nép, most Orbánban keresik a hibákat. Ez mily féle magyar mentalitás?

Itt név nélkül formálhatunk véleményt, kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok a mai magyar politikáról. Megkérlek Titeket, hogy ész érveket állítsatok föl, és ne szidkolózzatok.


2010. júl. 13. 20:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
15%
Jobbik - Mert engem képvisel, ilyen egyszerű. :)
2010. júl. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a Jobbik valóban képes lenne egy magyar kormányt alakítani aki a mi érdekeink képviseli.
2010. júl. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
JOBBIK!
2010. júl. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

"Míg Gyurcsány/ Bajnai volt a miniszterelnök, őt szidta a magyar nép, most Orbánban keresik a hibákat. Ez mily féle magyar mentalitás?"


Ez nem magyar mentalitás, hanem logikus gondolkodás. A miniszterelnök a legfontosabb politikus, az ő politikájával kell foglalkozni, nem Pista bácsi nézeteivel, mert azok nem bírnak országos jelentőséggel.


Egyébként a választás óta nem változott érdemben sem Orbán, sem Gyurcsány, sem Bajnai népszerűsége.


Egyik párttal sem szimpatizálok, szimpatizálni emberekkel szoktam, pl. a barátaimmal. Politikai döntésekkel tudok egyetérteni, vagy elutasítani őket. Jobboldali beállítottságú vagyok, a teljesítmény ösztönzését és jutalmazását jobbnak tartom az egyenlősdinél, véleményem szerint adócsökkentésre van szükség, a szoc.kiadások csökkentésére és az állami beruházások lefaragására. Ameddig a kormány ezt képviseli, addig kormánypárti vagyok, ha az ellenzék képviseli ezt, ellenzéki leszek. Jelenleg a kormány nagyon kis mértékben ugyan, de a helyes intézkedések irányában tesz erőfeszítéseket. Ez jó, de még nem elég.

2010. júl. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
LMP
2010. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Na akkor én is leírom. :) 19 éves vagyok, bár érdekel a politika,(kb. az előző Orbán kormány óta figyelek rá), és jogot tanulok, még nincs annyi tapasztalatom, akkora múltam, hogy igazán tudjak dönteni. Sok általam értelmesnek tartott személlyel beszélgetők erről, sok érvet és ellenérvet hallgattam már végig. Azt tudom, hogy a szüleim és a nagyszüleim sem szimpatizálnak a Fidesszel, amiből én is teljesen kiábrándultam a 2006os atrocitások után. ok, Gyurcsanynak voltak húzásai, de kinek nem? nem tetszik most ez a 2/3os többség sem. A szüleim, a környezetem liberális elveket vallottak, amik nem feltétlen nyílvánultak meg a politikai identitásukban, de humanitárius és környezetvédő szervezetekhez való tartozásunk után, tetszett az akkor még csupán zöldpártként emlegetett, azóta önmagát politika pártá kinővő LMP programja. Egyenes út vezetett ahhoz, hogy az LMP mellé tegyem az Xet. MKKP, igen. koromból kifolyólag, jóhogy én is hasonló pártnak örülnék! :DD de komolyra fordítva a szót, mostanában kezdek kiábrándulni az egészből, de igazából nem is a pártokból, hanem azokból a szimpatizánsokból, akik állítom annyit se értenek hozzá, mint én, de verik a mellüket..., hol ezt, hol azt mocskolják, akiknek soha semmi nem jó. Nem lesz ennek soha vége? (Egyébként a politika pont egy politikából adódó veszekedés miatt kezdett el érdkelni, akkor is durvának éreztem a helyzetet, de most.. :S)
2010. júl. 14. 12:55
 27/37 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Én már elég rég óta foglalkozom a politikával.Kérdésedre a válaszom a következő.Az LMP az SZDSZ utódja.(ezt mindenki tudja)Az MSZP eladta az országot a 8 év alatt és annyi hitelt vett fel amit nem tudunk visszafizetni.A FIDESZ mint legnagyobb ellenzék ezalatt nem tett semmit.Én a jobbikban bízom mert már csak ők maradtak akiknek hinni lehet(szerintem).Lehet,hogy nekik is vannak hibáik,de kérlek nézd meg a jobbik. hu-t és nézd a parlamenti közvetítést.Ők az egyetlenek akik fel mernek szólalni a magyar ember mellet.(amúgy nagyon sok olyan programot hozott a FIDESZ amit a JOBBIK talált ki.PL.Állampolgárság a külföldi magyaroknak.)
2010. júl. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok. Én is jogot tanulok, körülöttem nagyrészt Fidesz szimpatizánsok vannak, de én kitartok MSZP mellett, hiszek nekik!
2010. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
20 évesen még hiszel a mesében?Bocsi de eladták az országot?Lehet,hogy kevés parlamenti közvetítést nézel.
2010. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy bárki is eladott volna valamit. csak biztonságban tartották országot!
2010. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!