Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti, akik hisztek a finnugor...

Ti, akik hisztek a finnugor elméletben, mondjátok csak, ti milyen politikai nézetekkel/pártokkal szimpatizáltok?

Figyelt kérdés

Csak nagyjából megbecsülném, hogy a két dolog (identitástudat, és politikai nézetetek) milyen mértékben hozható kapcsolatba egymással. pl. milyen mértében jár együtt, hogy te például akik finnugoristák, azok többnyire kereszténydemokraták-e, vagy liberálisak, stb...


és egy nagyon fontos dolog!; Ez itt nem a finnugorisztika realításának vitafóruma. Ne is arról írd le ide a véleményed, hogy szerinted milyen gyakran jár eggyütt liberálisnak lenni, meg finnugoristának lenni, meg melegnek is lenni megy kisebbséghez tartozónak is lenni, stb... nem a véleménjyedre vagyok kíváncsi, hanem az őstörténetünkről alkotott képedre, valamint a politikai meggyőződésedre.

Ha nem szeretnél, ne válaszolj.

ha nem érdekel az őstrténelem azt is odaírhatod...

Nem kell konkrét pártot írni ha nincs. De legalább a politikai palettán való nagyjábóli helyedre mindenképpen kiíváncsi lennék..


2010. márc. 1. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Baloldali vagyok és nem vagyok meggyőződve sem a finnugor, sem a sumér, sem a japán rokonság, sem a szíriuszi eredet helytállóságáról. Viszont tudom, hogy a nyelvi és a genetikai rokonság nem okvetlenül esik egybe.
2010. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Jobboldali mérsékelt konzervatív. Nem vagyok egy párthoz sem hozzákötve.
2010. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudtam, hogy ez is egy izmus :) Mindenesetre én megelégszem azzal, ahogy az iskolában tanították, szóval akkor rám lehet fogni, hogy "finnugorista" vagyok. Politikai nézeteimet tekintve háát. Nem vagyok baloldali, de jobboldali még kevésbé. Talán liberális vagyok, bár ezt a mai magyar politika türkében nem mondanám :) Nem szeretek magamra cimkéket aggatni.
2010. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a finnugor elméletben nem hinni kell, arra ott van a Biblia.


A finnugor elmélet tartja magát eddig a legjobban, azt fogadja el a legtöbb mértékadó tudós (akik közé nem tartozik sem Varga Csaba, sem Badinyi Jós Ferenc, sem Bobula Ida, sem a többi félidióta).


Én a magam részéről bizonyítottnak tartom a finnugor elméletet, a politika viszont tökéletesen hidegen hagy. Egyszerűen nem érdekel az a politikai csatározás, az a mindenkit hülyének néző magatartás, amit a politikusok képviselnek (nem, nem egyes pártok, hanem az összes).


Az őstörténet szintén nem érdekel, mert úgy gondolom, hogy tökéletesen mindegy, hol éltek a magyarok két-háromezer éve, az biztos, hogy most itt élünk a Kárpát-medencében, és itt és most kellene tenni az országért. Világhódító ősökről és romantikus hódításokról lehet fantáziálgatni, az sem bűn, ha valaki kiad egy ilyen könyvet magánkiadásban, de az, hogy pl. a Jobbik a programjába is beleilleszti azt, hogy márpedig ők ki fogják irtani a finnugor elméletet - na, ezt nevetségesnek tartom.


Pont olyan ez, mintha azt mondanák ki, hogy ők márpedig ki fogják irtani az evolúciós elméletet a biológiából, merthogy történetetsen ők kreacionisták, Darwin meg biztos zsidó volt. :P Nevetséges hülyeség az egész: a tudomány nem politikafüggő, hiába is szeretnék azt a politikusok.


Jelenleg a politikai palettán nincs olyan párt, amelyiknek a programja teljes párhuzamban állna a világnézetemmel, így az is kétséges, hogy egyáltalán elmegyek-e szavazni. Ha lenne Magyarországon fehér négyzet, akkor azt ikszelném be.

2010. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hiszek a finnugor rokonságban, ha NYELVrokonságról beszélünk, és nem GENETIKAI rokonságról, de a Magyarországon létező pártok közül egyiket sem tartom elfogadhatónak, sőt, lassan már oldalt sem tudnék megjelölni, de talán inkább vagyok liberális, mint konzervatív, de nem minden területen, attól is függ, miről beszélünk.
2014. nov. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!