Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kelet-Európában miért nem...

Kelet-Európában miért nem értik, mi a szabadság?

Figyelt kérdés

Lengyel,magyar között nem sok különbség van mentalitásban.

Dolgoztam Svédországban, ott tapasztaltam és értettem meg, mi a szabadság.

A kelet-európaiak azt hiszik a szólásszabadság azt jelenti, hogy büntetlenül lehet szidni a kisebbségeket, eltérő szexuális irányultsággal rendelkező embereket.


A liberális demokráciában a szólásszabadság és szabadságjogok szabályozása csak átmeneti , de célszerű intézkedés a gyűlöletbeszéd és gyűlöletcselekmények, a rasszista, homofób és antifeminista törekvések meggátolása végett. Ez az állapot csak addig tartható fenn, míg megfelelő oktatással és tájékoztatással a liberális állam eléri, hogy állampolgárai minden egymás iránti negatív előítélettől mentesek legyenek, sőt a legjobb, ha elkezdenek hasonulni egymáshoz, ugyanis a hasonló egyedek létrejöttével magától megszűnik minden különbségtétel Ha ez az állapot megvalósul,minden szabályozást el lehet törölni.

Ezt az állapotot tkp. nem is lehet diktatúrának nevezni



Én azt vallom, hogyha a tudomány majd lehetővé teszi,előbb-utóbb létre kell hozni egy olyan társadalmat, melynek tagjainak nincs biológiai nemük és azonos bőrszínük van ( legjobb lenne a barna, mivel a fehér bőrszínhez negatív történelmi asszociációk társulnak ), és a nyelv, amit használnak , több nyelvből lenne összeszerkesztve.Ezáltal megszűnne minden nemi, rasszbeli és nyelvi diszkrimináció és különbség. Természtesen ez egy ateista társadalom lenne. A magántulajdont és az állam intézményét ugyanakkor fenntartanám ( az állam vezetőit közvetlenül választanák a polgárok ). Ez lenne a legjobb társadalom, de míg ezt elérjük, támogatni kell az antifasizmust, a feminizmust és a vegyes házasságokat.



2016. aug. 21. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Érthetetlen, hogy miért haragszol a nemekre és miért veszed észre, hogy valakinek egyáltalán van bőrszíne. Ez ugyanolyan faji megkülönböztetés, ami ellen állítólag harcolsz. Sőt, rosszabb, mert teljesen természetellenes, egy mesterséges robotot imádnál olyan nagyon. És biztos, hogy ezután is lenne különbség az emberek között, ami miatt mondjuk gyűlölködhetnének, vagy háborúzhatnának. És nem írod, hogy mi volt konkrétan az a nagy szabadság Svédországban, miben nyilvánult meg.
2016. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

1. És az ateistákat hogy neveled át az egoizmusukból a társadalmi szemléletre?

Nem tudom általános dolog-e, de az ateista ismerőseimnél a saját páromat beleértve, nem ismertem egoistább embereket.


2: "nincs biológiai nemük és azonos bőrszínük van" <-> "támogatni kell az antifasizmust, a feminizmust és a vegyes házasságokat."


Ugye érzed a saját ellentmondásodat? Ha nincsenek nemek, akkor hogy támogatod a feminizmust? És mitől vegyes egy házasság?


3. A feminizmus altt mit értesz? Hogy a nő előbbre való mint a másik nem? Mert manapság ez így van. Addig egyenlő jogokat követelnek amíg az előnyös, de a liberális németországban, a nagy egyenjogúságban női parkolók vannak. Főleg mostanában, általában a porta közelében a munkahelyeken, a rokkant parkolók után. Ja hogy ilyenkor már nem kell az egyenlőség?

Szóval ilyen formában köszönöm nem kérek belőle.


4. Lassan ez a nagy szabadság úgy fog kinézni, hogy elől parkolnak a rokkantak, utána vannak a frauenparkplatzok, aztán a családos parkoló, aztán a nyugdíjas parkoló, majd a munkanélküliek parkolója. A parkoló legvégéből meg kulloghatunk mi, átlagember, és dolgozhatunk napi 12 órát hogy eltarsuk az előrébb említett csürhét, mert nekik is joguk van ahhoz az élethez amiért mi megdolgozunk.

2016. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Tudom, hogy csak egy troll vagy, de azért karomélesítésre jó leszel.


"Dolgoztam Svédországban, ott tapasztaltam és értettem meg, mi a szabadság"

Ez vicces, Malmö-ben az idegenvezetőnk férjét azért rúgták ki, mert lájkolni merészelt egy bevándorláskritikus oldalt. Az elbocsájtás indoka "költséghatékonysági okok" voltak, de nyilvánvaló volt a valódi indok, a csávó azóta már kétszer megpróbálta megölni magát, mert annyira tönkretették az életét, hogy se dolgozni nem tud, mert nem veszik fel a "fasiszta" viselkedése miatt, se közösségbe nem tud menni, mert mindenhol megalázzák. Ugye milyen progresszív és trendi társadalom? Hát ja, ha a progresszív a "tömegesen szarrá erőszakolt" szinonimája, akkor valóban az.


"A kelet-európaiak azt hiszik a szólásszabadság azt jelenti, hogy büntetlenül lehet szidni a kisebbségeket, eltérő szexuális irányultsággal rendelkező embereket. "

A szólásszabadság azt jelenti, hogy mondhatsz bármit, nem leszel megbüntetve. Ha valaki azt mondja, hogy "utálom a zsidókat", azért még az illetőt nem szabadna megbüntetni, hisz csak egy véleményt mondott, egy meglehetősen alpári véleményt, de végső soron csak hangok jöttek ki a száján, senki nem sérült vagy halt meg, csak egy paraszt kinyilatkoztatta az ő ostoba véleményét. Ha te azt írod nekem, hogy TE BÜDÖS NÁCI TAKARODJ VISSZA A KURUC INFÓRA ÉS OTT VERD A NYÁLAD, akkor te csak egy véleményt formálsz rólam, amihez jogod van, akárcsak mindenki másnak is. Az ne nevezze magát liberálisnak, aki korlátozni akarja a véleményszabadságot, mert ezzel csak Sztálinná aljasítja saját magát, egy valódi liberális szót ad mindenkinek, mert tisztában van vele, hogy a szavak nem bántanak senkit, max. csak sértőek, de a sértődés még nem elég ok arra, hogy valakit elnémítsunk.


Én azt vallom, hogyha a tudomány majd lehetővé teszi,előbb-utóbb létre kell hozni egy olyan társadalmat, melynek tagjainak nincs biológiai nemük és azonos bőrszínük van ( legjobb lenne a barna, mivel a fehér bőrszínhez negatív történelmi asszociációk társulnak ), és a nyelv, amit használnak , több nyelvből lenne összeszerkesztve.Ezáltal megszűnne minden nemi, rasszbeli és nyelvi diszkrimináció és különbség,"

Magyarul embereket akarsz megfosztani az egyéniségüktől. Sajnos már nem emlékszem a fickó nevére, de úgy 80 éve volt egy fura bajszú osztrák ürge, aki valami nagyon hasonlóval próbálkozott. Fogta a társadalmat, a számára kívánatos tulajdonságú embereket meghagyta, a többit pedig eltörölte, mindezt azért, mert szerinte ez volt a jó döntés egy ideális társadalom megalkotásához, ha tudod ennek a pasinak a nevét, akkor írd már meg légyszíves, mert nekem nem ugrik be. Eltörölt minden neki nem tetsző ideológiát, lecsukta az őt kritizálni merő embereket, etnikai alapon irtotta a népet, te valami nagyon hasonlót akarsz, csak épp zsidók meg melegek helyett fehéreket meg hívőket akarsz "eltüntetni", hogy ez mit takar az gondolom nyilvánvaló.


Vasárnap délutáni írásgyakorlatnak jó voltál, ha valódi alázást szeretnél, akkor gyúrj még egy kicsit, mert ilyen harmat gyenge trollokra nem pazarlom el a legjobb mocskolódásaimat.

2016. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A legböszmébb Feri ***** válasza:
94%

A kérdező nem vérszegény, hanem hülye szegény, és halvány fingja sincs a szólás szabadságáról.

A toleranciáról meg főleg nincs.

2016. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként az mióta demokrácia, hogy a választott politikusok hazug ígéretekkel kerülnek pozícióba, majd szembeköpik a választóikat? És az emerek akarata ellenére ráeröltetnek adónemeket, díjakat stb?


Csak 3 német példa:

1. Merkel a 2013-as választás előtt teljesen elzárkózott a partnere által javasolt autópályadíjtól. Választás után 2 héttel hirtelen nem tartotta elképzelhetetlennek. (más kérdés hogy a mikéntje ma is ködös még, mert nem ment át az eunál)


2. Manapság a kancellárhelyettes terjesztett elő u.n. flexi adót, ami az alacsony benzinárra jönne rá, így folyamatosan stagnálna az ár. A vezetők ezt most a választások előtt szemtelen újabb sarcnak tartják. Jövőre ha megválasztják őket tuti nem is lenne már olyan rossz ötlet. Más kérdés hoyg ha hirtelen fel menne az ár mondjuk duplájára, akkor ugye a rugalmag adó hirtelen nem menne negatív adó irányba??


3. Vagyonadót akarnak a szocik visszavezetni. Most ez sem téma. Majd lesz választás után.


Ez aztán a nagy szabadság. Tudod a diktatúra meg ez közt az a különbság, hogy a diktatúrában meg van az aki tehet róla. Itt meg senki nem tehet semmiről, nincs személyhez kötve.


Németekből indultam, ki mert elég nyugatiak, elég "liberálisak", de nem hinném hogy a svédeknél másképp lenne. Talán ők befogadóbbak az idegen kultúrával szemben, de ezt nem tudom.

2016. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt vallom, hogyha a tudomány majd lehetővé teszi,előbb-utóbb létre kell hozni egy olyan társadalmat, melynek tagjainak nincs biológiai nemük és azonos bőrszínük van"


Ez már nem tudom hányadik hasonló kérdésed, ami nettó baromság.


Most akkor a libsik a sokszínűséget, vagy a homogenitást támogatják? Ha a homogenitást, akkor mindenki maradjon a seggén, a saját környezetében. Nem kell ide ilyen hülyeség.


A többire nem is mondok semmit. A te liberális álmod vadabb diktatúra lenne, mint a III. Birodalom.

2016. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hitler biztosan vállon veregetne, ha élne, kedves kérdező.
2016. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, kitaláltam, te vagy Captain Sweden! Captain Sweden Saves the Day!
2016. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Márcsak az a kérdés, hogy mielőtt létrehoznád ezt az ideális társadalmat, mit csinálnál a jelenlegi emberiséggel, hogyan semmisítenéd meg azt a néhány millárdnyi embert, aki sehogy sem illik ebbe a legjobb társadalomba. Ezért valahogy meg kellene szabadulni tőlük. Sőt, a leszármazottaik sem valószínű, hogy megfelelnek a te elképzeléseidnek. Akkor folyamatosan irtanád a neked nem megfelelőket?
2016. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd nézd meg Svédisztánt pár évtized múlva, annyira toleránsak, hogy tömegével engedik be azokat akik egyáltalán nem toleránsak, végül többségből kisebbségbe kerülnek majd a többség az iszlám tanításai szerint elnyomják a nőket, a ferdehajlamúakat és nagyjából minden ballibes gondolkodású embert.



Én azt mondom ne a saját határainkon belül várjuk meg amíg tisztelt migráns úrék elsajátítják a liberális eszméket, mert ez láthatóan nem működik túl jól, itt gondolok a sokad generációs bevándorlókra is, van akinek sikerült ugyan, de ők a kisebbség.


Ha nagyanyámnak áramszedője lenne akkor villamos lenne, de nincs, ahogy a vér sem válik vízzé, úgy az arab és a fekete sem kultúráltá.


Az elképzelésed működhetne, ha csak fehér és távol-keleti népek élnének a Földön.

2016. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!