Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor legalizálják végre a füvet?

Mikor legalizálják végre a füvet?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy miközben a melegházasságot mijdenhol engedélyezik, ezzel a valóban fontos kérdéssel senki nem foglalkozik. Pedig itt gyakorlatilag egy teljesen ártalmatlan és természetes luxuscikktől fosztják meg az embert. Ha már a melegek is házasodhatnak, nem értem, minek korlátozzák a luxuscikkek használatához való alapjogomat.

2015. jún. 28. 01:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy hülye vagy a pénzügyekhez és a közgazdaságtanhoz, nem kell ennyire bizonygatnod. Nyald be nyugodtan amit a sok szakmaitlan blog irkál, elvégre övék az igazság, a többiek mind hozzánemértő szcientológus illumináti-sátánista szakbarbárok! Csak tudnám, hogyha ennyire nektek van igazatok, miért nem bizonyítjátok nekik, vagy a közvéleménynek. Elvégre nektek mint neoliberális gondolkodóknak csak igazatok lehet, nemde? Akkor meg mi tart vissza?

Ugyanazt műveled mint az MLM-huszárok - az MLM a király, minden más munkahely a Sátán műve, csináld 3 hónapig és milliomos leszel, aki meg nem így gondolja az nem ért hozzá. Aztán a felső tízezerben kemény 0 darab ember van aki ebből gazdagodott volna meg.


- Fejenként 6 cserépbe ültetett palánta NEM fogja az egekbe lőni a magyar mezőgazdaságot! Saját magadnak mondasz ellent :DDD innentől abszolút nem lehet komolyan venni amit összekínlódsz...

- Az USA mezőgazdaságát összehasonlítani Magyarország mezőgazdaságával bazinagy csúsztatás. A legrondább fajtából. Kb. mintha a 80 milliós sikkasztást mosnád össze a 20 forintos csokilopással.

Mindamellett az USA mezőgazdasági bevételének nagytöbbségét NEM a vadkender adja. Tessék, cáfolj, de ha lehet, ne blog.hu meg Zsindex cikkekkel.

- Az állambácsi azt támogatja amiből neki nyeresége lenne. Ebből nem lenne, főleg nem annyi amennyiről ti álmodoztok.

- Ha mindenhol termelnék a vadkendert, túlkínálat lenne belőle, ebből adódóan lecsökken az ára. Amiből sok van, értéktelenedik. Ez bizonyított évszázados közgazdasági tény. Szerinted ha a gyémánt meg az arany úton-útfélen heverne, mennyit érne? Elárulom neked: semmit.

De kezdd el nyugodtan itt is a szerecsenmosdatást, a közgazdaság a hülye, te pedig egy megnem értett zseni vagy...

- Attól hogy valami nagy profitot hoz, nem biztos, hogy jó az ország megítélésének. Nigériának pl. a nigériai csalás a legfőbb bevételi forrása, és akkor szerinted ez így teljesen rendben van?

- Van kismillió egyéb dolog ami hasznosabb mint a fű, mégsem engedélyezik csak úgy akárkinek (és még csak nem is fogyasztási cikk). Arról is lehetne tirádákat zengeni, hogy a lőfegyvertartást miért nem engedélyezik, de ez nem tartozik a tárgyhoz.

- Ha legalizálnák a füvet, a kokósok, hernyósok is elkezdenének cirkuszolni hogy micsoda igazságtalanság, a füvet engedélyezték, a többit meg nem, fúj monnyonle köpköpköp. A vége az lenne hogy legalizáljunk mindent?

- Mi az a bazinagy pozitívum ami ennyire szuperré tenné a cannabist? Gyógyítja a rákot? Gyógyítja a Lou-Gehrig szindrómát? Szupererős leszel tőle mint a gumibogyószörptől? Lézersugarakat tudsz lőni az ujjaid végéből?

Most azzal fogsz jönni, hogy ilyet az alkohol se tud. Stimm. Te állítod azt, hogy a fű mennyivel jobb a cigarettánál vagy az alkoholnál. Nosza, akkor magyarázd meg nekem, kis tudatlan szcientológus-illuminátus-reptoid hívőnek hogy konkrétan mit is tud!


"Jól van Törpicsek tiéd a kánaán. De majd meglásd, vesszünk jó kis tigris tankokat, elvesszük a pénzed, aztán veszünk belőle veszélyes füvet. De csak igyad az okádék abszintnak csúffolt izéidat, aztán képzeld azt, hogy 2 pohártól hú de beálltál, mint a gerej és annyira kreatív lettél, mint Ady."


Erre az ostoba lózungra meg már csak egy harsány kacajjal reagáltam :D nyilván majd te megmagyarázod visszamenőleg is, hogy a csúnyarossz abszint a Sátán műve, a fű meg mekkora király :D akkor nosza, kampányolj, csak ne sértődj ám meg, ha kiröhögnek :D

2015. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
63%

A vadkendert senki nem akarja legalizálni, mert legálisan nő a parlagon, de ha szerinted azt bárki el akarja szívni, akkor te ismét nagyon hülye vagy.

Inkább azt áruld el, hogy neked tulajdonképpen mi a problémád, mert nem értem. Egyáltalán ne szívjanak az emberek füvet? Oké, legyen rendes prevenció ne legyen kinálat, de tiltással ez nem elérhető. Vagy szívjon mindenki azt, amit akar, otthon ahol senki sem látja? Oké, de akkor ne piszkáljon a rendőrség. Amit biztos nem akarsz, az, hogy lehesen jó minőségű marihunát kapni szakboltokban, ami után adózunk. Én abban viszont biztos vagyok, hogy a marihuána árúsítás ugyan annyira gazdaságos lenne, mint az alkohol árúsítás.

2015. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:

"A vadkendert senki nem akarja legalizálni, mert legálisan nő a parlagon, de ha szerinted azt bárki el akarja szívni, akkor te ismét nagyon hülye vagy."


Pontosan tudod hogy melyik vadkenderre gondoltam. Amire te gondolsz, az a "sima" kender, de a latin elnevezését is leírhatom.


"Inkább azt áruld el, hogy neked tulajdonképpen mi a problémád, mert nem értem."


Semmi bajom nem volt. Felsoroltam az indokokat, hogy miért nem valósulhat meg úgy ahogy gondoljátok. Nem azért mert én nem akarom, az enyém is csak egy vélemény, ahogy a tiéd is, meg bárki másé is. Erre ti két lábbal ugrottatok, hogy így megy úgy, ez mind baromság, ti jobban tudjátok. Azt se mondtam, hogy egyáltalán senki ne szívjon füvet. Amellett álltam ki, hogy ne lehessen már csak úgy adni-venni mint a cukorkát, mert az hatalmas bajokat okozna a közbiztonságban, a gazdaságban, az iparban. El tudod képzelni szerintem, mi történne, ha pl. egy vegyipari üzemben befüvezik kávészünetben valamelyik melós, és tévedésből a rossz gombot nyomja le. Vagy mondjuk egy kamionsofőr natúr cigi helyett elpumpál óránként egy füveset, és akkor úgy fog közlekedni az ötszáz tonnás monstrummal, mint a golyó a flipperben. Ez nem hiányzik senkinek, szerintem neked sem...


"Oké, legyen rendes prevenció ne legyen kinálat, de tiltással ez nem elérhető."


Van rá kereslet, tehát mindig lesz kínálat is. Csak az nem mindegy, hogy mekkora tételben. Most érted, ahhoz hogy ipari mennyiségben termeljék, ami tényleg megemelné a GDP-jét, az olyan iszonyatos összegeket igényel az állam és a termelő részéről is, hogy többet veszítenének rajta amennyit nyernének. Azzal a világon semmi baj ha koponyánként 6 tövet magának nevelget valaki. Ahhoz hogy ezt szakboltban lehessen árulni, valahol nyilván nagyüzemileg termeszteni kellene, és ez a része az ami nem tudom, mennyire kivitelezhető főleg nekünk. Ha csak 10 szakbolt lenne az országban, akkor még csak-csak, de nem tudom, mennyi nyereséget hozna 10 bolt, főleg ha az állam is jól leszedi a maga sápját.

Mert hogy le fogja keményen, a cigi és a pia is a rárakott töménytelen mennyiségű adó miatt ilyen drága, nem az export-import költségek miatt (akkor a banán meg a narancs ötszázszor drágább lenne mint most)


Azzal meg én se értek egyet, hogy otthon a 4 fal közötti füvezőket szekálják a policájok, a harminc fős buckalakó hordák meg szabadon rabolhatnak-gyilkolhatnak az utcán mp3lejátszóért. Egyébként meg nincs bajom vele, attól hogy én nem élek vele, egyszerűen csak próbálom reálisan látni, hogy a gyakorlatban ez mégis hogy lenne pauzibilis.

2015. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

Vadkendernek, csak néhány retardált újságíró nevezi. Igazából a vadkender, tényleg kint nő a vettésben.

Másrészt, én nem mondtam olyat, hogy a kamionosok vezzesenek betépve, meg bárki dolgozzon betépve, nyilván ma sem lehet megtenni ezt, sem alkohollal, sem más szerre, és nyilván vannak akik ezt nem tartják be.

Azt meg szeretném ha kivernéd a fejedből, hogy a marihuána a legveszélyesebb drog, manapság a legveszélyesebb drogok, azok, amiket a nyócban fogyasztanak intravénásan, senki nem tudja pontosan mik azok, de szétszednek rendesen.

Igazából itthon, azért van így kezzelve a fű, mert az úgy nevezett drogosok a legjobban utált kissebbség, mondjuk a szomszédokon felnőtt korosztálynál ezen nincs mit csodálkozni, ha bármelyik párt programmja foglalozna ilyesféle liberizációval, az azon nyomban lehúzhatná magát a klotyón.

2015. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
56%

"Hogy finom legény legyek, te ugyanazt próbálod erőltetni mint a kommmunisták anno, hogy termeljünk gyapotot, citromot meg narancsot, mert a céltudatosság az felülír mindent. "


Te nagyon buta vagy, én sehol nem mondtam h erőltessük, azt mondom hogy adjuk meg rá a legális kereteket rá hogy elő lehessen állítani, és árulhassák normális szabályzás között legálisan, adót fizetve. Ha szerintem ez kommunista erőltetés.... :D

És amerikában + a fekete piacon (ahol alapból drágább a termelés) nem az látszik hogy nincs rajta bevételük, sőt... Magyarországon is százmilliókat kaszálnak kisebb 10 fős csapatok is a füvön, itthon is lenne állami bevétel a fűből.


":D röhejes ez a kicsinyes, szerecsenmosdató hozzáállás, hogy minden közgazdász, addiktológus, nyomozó stb. hülye meg hozzá nem értő"

Ezt hol mondtam? Egyedül te beszélsz itt hülyeségeket, téged bármelyik addiktológus vagy közgazdász kiröhögne. Teljesen abszurd módon gondolkozol, látszik hogy közöd nincs a világhoz. Tipikus kuruczinfó hero vagy aki full sötét de közben osztja az észt.

A nyomozók pedig tényleg semmit nem értenek a témához, max akinek ez a szakterülete.


"Tisztán látszik hogy csak véded itt a mundér becsületét, köszönőviszonyba nem állsz a kémiával, biológiával, közgazdaságtannal, valami noname blog bullshit bejegyzései mögé bújsz, és azokat tünteted fel "igazságnak" csak mert feléd hajlik a kezük :D szelektív olvasás foreva ugye :D "


Te full sötét vagy, szerinted az alkohol nem drog, és minden drog komoly függőséget okoz és egyik drog alapján rá lehet szokni a másikra. :D Nem tudom ki beszél hülyeségeket kémiával és biológiával kapcsolatban. Amúgy az nem egy noname blog, legalábbis nem nonamebb mint a webbeteg meg a zsaru magazin ha a legalizálás a téma.


"Ez roppant kényelmes álláspont, mindenki hülye csak te vagy helikopter, de sajna-bajna a világ nem így működik."

Látszik hogy nem mindenki hülye, nyugaton sokkal intelligensebbek az emberek mint a keleti országokban. Ez gdp-ben is meglátszik. Pont te szidod a kormányt, közben ugyan olyan buta vagy mint ők, ha nekik felhoznánk a legalizálást ők is ugyan ilyen abszurd válaszokat adnának mint te. És egyébként az addiktológusok egy része + a szakma is legalizálás párti, ők pontosan látják hogy milyen felesleges, drága, semmit nem érő a tiltás.


"te egy szuperhatalom dübörgő gazdaságára ráépített analógiát akarod kivetíteni egy közép-európai országra, ahol lassan minden szarrá megy, hála a kúrmánynak? "

Hála inkább az olyan embereknek mint pl te vagy.


Látszik hogy milyen simple-minded típusú ember vagy, zsindex, meg cigorigózól, aztán a kommunizmust hozod fel. Semmi köze nincs ezeknek a vitához, de te felsőbbrendű vagy mivel ezeket az oldalakat nem olvasod, meg szerinted én komcsi vagyok csak mert legalizálás párti vagyok. :D

2015. júl. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
63%

Most olvasom a másik válaszod, mlm. :DDDDDDD Ember ez hogy jön a témához? Neked nagyon fájhat valami odabent. Simple-minded...


"- Fejenként 6 cserépbe ültetett palánta NEM fogja az egekbe lőni a magyar mezőgazdaságot! Saját magadnak mondasz ellent :DDD innentől abszolút nem lehet komolyan venni amit összekínlódsz... "


Viszont komoly pénzösszegeket vonna el a maffiától hogyha az emberek maguknak termelnék, ami javítaná a közbiztonságot mivel kevesebb pénze lenne a maffiának.



"- Az USA mezőgazdaságát összehasonlítani Magyarország mezőgazdaságával bazinagy csúsztatás. A legrondább fajtából. "


Ilyen szempontból nem, egyébként az összehasonlítás kb ahhoz hasonlít mint hogy te a tyúkszaros kertedet hasonlítod az ipari mezőgazdasági termeléshez.



"Mindamellett az USA mezőgazdasági bevételének nagytöbbségét NEM a vadkender adja. Tessék, cáfolj, de ha lehet, ne blog.hu meg Zsindex cikkekkel. "

Furcsa is lenne. :D De ez megint min változtat? A fű viszonylag olcsón előállítható, és drágán értékesíthető, ezért üzletel vele a maffia is, igen, itt Magyarországon is. Soha nem mondtam hogy a fű lenne a legnagyobb iparág Amerikában, viszont jelenleg az nő az egyik leggyorsabban(nyilván mert eddig tiltva volt, de ebből láthatod hogy igény az van rá), és az ezzel foglalkozó cégek is nagyokat kaszálnak.



"- Az állambácsi azt támogatja amiből neki nyeresége lenne. Ebből nem lenne, főleg nem annyi amennyiről ti álmodoztok. "

Az állam bácsi inkább logikus érvek alapján hozza meg a döntést hogy tilt-e egy drogot vagy sem. Egyébként nem csak pénzügyi okai vannak a legalizálásnak.



"- Ha mindenhol termelnék a vadkendert, túlkínálat lenne belőle, ebből adódóan lecsökken az ára. Amiből sok van, értéktelenedik. Ez bizonyított évszázados közgazdasági tény. Szerinted ha a gyémánt meg az arany úton-útfélen heverne, mennyit érne? Elárulom neked: semmit. "

Ezekre az általánosságokra alapozod a nagy közgazdasági tudásodat? Egyébként ja, folyamatosan megy le az ára a feketepiacon is, de ezzel megint semmi baj nem lenne. Az alkoholnak is csökkent az értéke, mégis az állam nagyokat kaszál rajta mivel nagyon durván szétadóztatja. Ezt a fűnél is megtehetnék, amcsiba, hollandiában meg is teszik.



"De kezdd el nyugodtan itt is a szerecsenmosdatást, a közgazdaság a hülye, te pedig egy megnem értett zseni vagy... "

Te nem közgazdász vagy hanem egy beképzelt, 14 éves, kuruczinfo hero.



"- Attól hogy valami nagy profitot hoz, nem biztos, hogy jó az ország megítélésének. Nigériának pl. a nigériai csalás a legfőbb bevételi forrása, és akkor szerinted ez így teljesen rendben van?"

Te gondolkozol is néha? Pont azt próbáljuk meg tudatosítani hogy a fű szívás semmivel sem nagyobb bűn mint az alkohol, és a legalizálás csak javítana a jelenlegi állapoton. Mi köze a fűnek a nigériai csaláshoz?

Azt hiszed hogy a gazdasági szereplők ilyen dolgok alapján majd kimennek az országból vagy mi?:D Jaj, legális a fű, holnaptól biztos tankokkal támadnak a füvesek az ültetvényekre, inkább menekítem innen a gyáramat. :DDD


"- Van kismillió egyéb dolog ami hasznosabb mint a fű, mégsem engedélyezik csak úgy akárkinek (és még csak nem is fogyasztási cikk). Arról is lehetne tirádákat zengeni, hogy a lőfegyvertartást miért nem engedélyezik, de ez nem tartozik a tárgyhoz. "

Elég sok minden amit idehánytál nem tartozik a tárgyhoz. Messze a fű generálja a legnagyobb illegális forgalmat a betiltott dolgok közül.


"- Ha legalizálnák a füvet, a kokósok, hernyósok is elkezdenének cirkuszolni hogy micsoda igazságtalanság, a füvet engedélyezték, a többit meg nem, fúj monnyonle köpköpköp. A vége az lenne hogy legalizáljunk mindent? "

Jelenleg is legális az alkohol, lehet pont ezért izélnek a füvesek is, hogy egy kevésbé ártalmas szer tiltva van, miközben egy idegméreg legális?

Egyébként mondtam már, sem toxikológiai, sem társadalmi okai nincsenek annak hogy a fű tiltva legyen. Erről beszélj hogy akkor mégis mi alapján tiltod, és ne terelj.



"Most azzal fogsz jönni, hogy ilyet az alkohol se tud. Stimm. Te állítod azt, hogy a fű mennyivel jobb a cigarettánál vagy az alkoholnál. Nosza, akkor magyarázd meg nekem, kis tudatlan szcientológus-illuminátus-reptoid hívőnek hogy konkrétan mit is tud! "

Hasonló a hatása, mégis kevésbé veszélyes az emberi szervezetre mint az alkohol. Ennyivel jobb. De amúgy jelenleg orvosi használatra is tiltva van a cannabis ami teljesen abszurd, mivel pl fájdalom csillapításra sokkal jobb mint a patikában kapható szerek. Kevésbé veszélyes, kevesebb a mellékhatása, jobban csillapítja a fájdalmat, de mégsem engedik hogy használd. Rákos betegek pl azért használják mivel csökkenti a hányingert és jobban tudnak tőle kajálni + ugye fáj. csillapító.

De én nem csak orvosi használatra engedélyezném, hanem alapból is, mivel mondom, teljesen abszurd hogy ezt tiltják, miközben veszélyesebb drogok legálisan kaphatók.



"mellett álltam ki, hogy ne lehessen már csak úgy adni-venni mint a cukorkát, mert az hatalmas bajokat okozna a közbiztonságban, a gazdaságban, az iparban."


Húha, mekkora probléma lenne hogyha:

-Kevesebbet kellene költeni a fű elleni harcra

-Kevesebb pénzhez jutna a maffia

-Több adóbevételhez jutna az állam

Még szerencse hogy tiltva van.



"Van rá kereslet, tehát mindig lesz kínálat is. Csak az nem mindegy, hogy mekkora tételben. Most érted, ahhoz hogy ipari mennyiségben termeljék, ami tényleg megemelné a GDP-jét, az olyan iszonyatos összegeket igényel az állam és a termelő részéről is, hogy többet veszítenének rajta amennyit nyernének. "

Szakértő vagy a témában?:D Itt a gyiken mindenki gazdasági zseni úgy bírom. Ezt számításokkal is alá tudod támasztani, vagy szerinted így lenne hasra ütés alapján?



Nem te írtad:

"Azt meg szeretném ha kivernéd a fejedből, hogy a marihuána a legveszélyesebb drog, manapság a legveszélyesebb drogok, azok, amiket a nyócban fogyasztanak intravénásan, senki nem tudja pontosan mik azok, de szétszednek rendesen. "

Na ez nagyon igaz, sajnos sokan a biofűre is azt hiszik hogy cannabis hatóanyaga van benne, közben 100% szintetikus, és senki sem tudja hogy milyen hatásokat vált ki az emberi szervezetben. Inkább ezt kellene üldöznie a rendörségnek, nem a szaros egyetemistát aki megtermel magának 1 évre elegendő füvet.

Pont hogy az ilyen fény, meg többi szintetikus szarság az amik tönkreteszik már fiatalon is az embert mivel olcsóak, függőséget okoznak, és nem ismerjük a hatásait.

Gondolom a zsaru magazinban a biofű=fű, ez megmagyarázná hogy visszeres miért társít a fűhöz teljesen hozzá nem illő mellékhatást.

2015. júl. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:

"adjuk meg rá a legális kereteket rá hogy elő lehessen állítani, és árulhassák normális szabályzás között legálisan, adót fizetve."


Aha persze, ahogy aztat Móricka elképzeli. Vigyázz, bilibe lóg a kezed...


"Ezt hol mondtam? Egyedül te beszélsz itt hülyeségeket, téged bármelyik addiktológus vagy közgazdász kiröhögne. Teljesen abszurd módon gondolkozol, látszik hogy közöd nincs a világhoz. Tipikus kuruczinfó hero vagy aki full sötét de közben osztja az észt.

A nyomozók pedig tényleg semmit nem értenek a témához, max akinek ez a szakterülete"


Pár oldallal feljebb kifejtetted hogy azok mind hozzá nem értők, hazugok, csalnak, reptoidok stb. Megkereshetem, ha akarod, aztán mosdathatod a szerencsent ahogy szoktad.

A szokásos alsótagozatos köpkölődés, ha már igazad nem lehet, legalább a hangod legyen nagy online, elolvastál valami égbekiáltó demagóg baromságot Zsindexről vagy valamelyik hasonló huszadrangú viccoldalról, és azt tudod csak szajkózni, me' ahhoz nyomorék vagy már hogy józan paraszti ésszel átláss dolgokat, a blog.hu megmondja és akkor úgy is van, gondolkozni se kell :D a Napot is a blog.hu költi fel ugye, mert a világ már csak így megy.

Úgyhogy pont neked nem kéne itt észosztásról prédikálnod nekem.

A nyomozók pedig az általuk okozott vagy hozzájuk köthető bűnesetekhez értenek, na meg a prevenciósok,de ők is biztos mind hülyék.


"Te full sötét vagy, szerinted az alkohol nem drog, és minden drog komoly függőséget okoz és egyik drog alapján rá lehet szokni a másikra. :D Nem tudom ki beszél hülyeségeket kémiával és biológiával kapcsolatban. Amúgy az nem egy noname blog, legalábbis nem nonamebb mint a webbeteg meg a zsaru magazin ha a legalizálás a téma."


Az alkohol nem drog, az etil-alkohol meglehet, és a top 10-es lista szerint feleolyan veszélyes nincs, mint a fű. De rákereshetek még pár analízis eredményére (mintha lenne valami értelme, hisz úgyis hazudik mind, sátánisták meg illuminátusok). Akkor a technokol és a gáztöltő is drog, igaz, mert azokra is rá lehet függeni. Sőt, a benzin is. Ezt azóta is kínosan kerülöd, nehogy kiderüljön, baromságot mondtál (megint). Magyarázd meg szépen cizelláltan azt is, hogy a kémia és a biológia is úgy működik ahogy te akarod, nem úgy ahogy a tankönyvek mondják, mert azok mint sátánista-reptoidok :DDDDD

A noname blog pontosan attól noname hogy bárki szerkeszheti, akár 8 általánossal is, a Webbetegen meg a Zsarun legalább olyanok (is) írnak akikből kinézem hogy végigült 4-5 évet az egyetemen mielőtt leült volna a klaviatúra elé.


"Látszik hogy nem mindenki hülye, nyugaton sokkal intelligensebbek az emberek mint a keleti országokban. Ez gdp-ben is meglátszik."


A gazdasági teljesítménynek semmi köze az intelligenciához. Amúgy meg honnét veszed, hogy nyugaton sokkal intelligensebbek az emberek? A japánok keleten meg tökhülyék vagy mi? Me' szerintem nem...


"Pont te szidod a kormányt, közben ugyan olyan buta vagy mint ők, ha nekik felhoznánk a legalizálást ők is ugyan ilyen abszurd válaszokat adnának mint te. És egyébként az addiktológusok egy része + a szakma is legalizálás párti, ők pontosan látják hogy milyen felesleges, drága, semmit nem érő a tiltás."


Pont én szidom a kormányt, igen, mégis van annyi eszük hogy ne adják a lovat egy deficites mezőgazdasági termék és az azt követő hercehurca alá. Ha te ennyire okosabb vagy az egész kormánynál, miért nem mész a Parlamentbe és osztod onnét ekkora elánnal az észt? Hisz te elhozod a fűvel a Kánaánt nem, mi meg erre várunk már Kúrcsány óta.

Mutass már addiktológust, meg "a szakmát" aki támogatja azt hogy úgy lehessen adni-venni a füvet mint a cukorkát. Mert addig ez csak levegőbe böfizés...


"Hála inkább az olyan embereknek mint pl te vagy."


No John...YOU ARE the demonz!


"Most olvasom a másik válaszod, mlm. :DDDDDD Ember ez hogy jön a témához? Neked nagyon fájhat valami odabent. Simple-minded..."


Úgy, hogy ugyanazt a lózungot nyomod, csak más köntösben. Ők pontosan ilyenek, csak az MLM létezik, aki mást mond az nemérthozzá, hazudik, szcientológus-reptílián meg illuminátus :D

"Simple-minded", na ezt kőkeményen odamondtad :$ nem vagy képes a szétszívott agyaddal átlátni hogy egy deficites termék termelése senkinek nem hoz hasznot, és ezért mindenki más a hibás mert mindenki hazudik, senki nem ért hozzá :D Mitől is vagy jobb náluk tehát?


"Viszont komoly pénzösszegeket vonna el a maffiától hogyha az emberek maguknak termelnék, ami javítaná a közbiztonságot mivel kevesebb pénze lenne a maffiának."


Szerinted a maffiát ez meghatná? Vállat von,és rááll öt másik illegális kábszerre.


"Ilyen szempontból nem, egyébként az összehasonlítás kb ahhoz hasonlít mint hogy te a tyúkszaros kertedet hasonlítod az ipari mezőgazdasági termeléshez."


Ilyen szempontból nem, aha, majd te meghatározod, milyen szempontból jó az összehasonlítás. Felvázoltam mellesleg az ipari mezőgazdasági termelést is, hogy az USA mennyivel jobb helyzetben van, idehaza pedig a vetőterület növelésére már a meglévő eszközöket se használják fel, mert egyszerűen nem térül meg a befektetett összeg, mondjuk neked hiába is magyarázom, a saját kis foteligazadon kívül másnak úgyse adsz hitelt, arra is kitértem hogy a cannabis legalizálása nem hozott akkora fúdebazinagyprofitot az USA-nak azokban az államokban, hogy azt lehessen mondani, ez kirántana egy egész országot a kakiból, de nem várom el tőled hogy beismerd, kreténségeket mantrázol...


"Furcsa is lenne. :D De ez megint min változtat? A fű viszonylag olcsón előállítható, és drágán értékesíthető, ezért üzletel vele a maffia is, igen, itt Magyarországon is."


Akkor meg mit erőlteted, meg kampányolsz mellette, ha nem hoz semmi extra hasznot?

Olcsón előállítható? Gondolod te.

Drágán értékesíthető? Szerinted mennyi ideig maradna drága, ha mindenki szabadon, tetszőleges mennyiségű füvet termelhetne? Onnantól, hogy mindenütt legális lenne a fű, az lenne vele mint a százmilliárd milpengőssel.


"Az állam bácsi inkább logikus érvek alapján hozza meg a döntést hogy tilt-e egy drogot vagy sem. Egyébként nem csak pénzügyi okai vannak a legalizálásnak."


Nem csak pénzügyi okai vannak, de ha nincs rá pénz, mert az Orbán Vicctor ellopja, akkor 100% hogy nem legalizálják...


"Ezekre az általánosságokra alapozod a nagy közgazdasági tudásodat? Egyébként ja, folyamatosan megy le az ára a feketepiacon is, de ezzel megint semmi baj nem lenne. Az alkoholnak is csökkent az értéke, mégis az állam nagyokat kaszál rajta mivel nagyon durván szétadóztatja. Ezt a fűnél is megtehetnék, amcsiba, hollandiában meg is teszik. "


Ezekre, mert én actually jártam is be közgazdaságtan órára, legalábbis többre mint te, és megtanultam egyet s mást a szcientológus-reptoid-sátánista tanártól :)

Az adóztatással meg csak annyit érnek el, hogy az emberek átállnak a csempészettre. Mit gondolsz, itthon miért növekszik egyre tovább és tovább a cigi ára? Sokan a csempészektől veszik, kiesik a bevétel, a kormány kénytelen emelni az áron. Erre mégannyira se fogják megvenni, mire az ára méginkább megugrik, és így tovább, és így tovább. A vége pedig az, hogy a vírus sikeresen kinyírta a gazdatestet, kongratyülésön. De ez ugyanúgy igaz buszjegyre, cukorkára, tetőcserépre is.


"Te nem közgazdász vagy hanem egy beképzelt, 14 éves, kuruczinfo hero."


És megint megmondtad a frankót :D aki nincs veled, az ellened, 14éves kuruttyinfós :D megszólalt a Zsindexes...


"Azt hiszed hogy a gazdasági szereplők ilyen dolgok alapján majd kimennek az országból vagy mi?:D Jaj, legális a fű, holnaptól biztos tankokkal támadnak a füvesek az ültetvényekre, inkább menekítem innen a gyáramat. :DDD"


Az ültetvény nem egyenlő gyár. Amíg voltak dohányültetvények (igen, az is becsődölt), addig rendszeresen fosztogatták is őket, de erre valamiért nem akarsz emlékezni.

Azt meg továbbra is képtelen vagy felfogni hogy Nincs Meg A Pénzügyi Alap Hozzá. Ez itt nem Farmerama hogy jobbklikk az egérrel oszt lepakolod a búzaföldet. Mesélj már, hogy akarod a financiális alapot létrehozni, ha legalizálnák a füvet? Odamész és varázsolsz nekik pénzt? Ezt a tükköt nekem is megtaníthatnád :$


"Elég sok minden amit idehánytál nem tartozik a tárgyhoz. Messze a fű generálja a legnagyobb illegális forgalmat a betiltott dolgok közül."

Ha lesz fölös időm, benézek a policájokhoz, és rákérdezek erre. Nem lennék meglepve ha nagyot nevetnének rajta.


"Egyébként mondtam már, sem toxikológiai, sem társadalmi okai nincsenek annak hogy a fű tiltva legyen. Erről beszélj hogy akkor mégis mi alapján tiltod, és ne terelj."


A másik illetőnek felvázoltam, hogy hogyan lenne ennek értelme, ő fel tudta fogni, hogy a fű az akkor se lenne olyan mint a cukorka, hogy bemész a TESZKÓba, megveszed és örülsz neki. Még a bezzegország Hollandiában sem így működik.


"Hasonló a hatása, mégis kevésbé veszélyes az emberi szervezetre mint az alkohol. Ennyivel jobb..."


Oké, ezek voltak a pozitív hatásai, hogy kevésbé káros mint az alkohol, és csökkenti a fájdalomérzetet, javítja az étvágyat. Arról megfeledkezel, hogy ugyanaz történik a cannabis használatánál is, mint az altatóknál, morfiumnál meg egyéb gyógyszernél: hozzászokik a szervezet, egyre több kell ahhoz, hogy hasson. Azaz, megszüntettél (illetve késleltettél) egy problémát, lett helyette egy másik probléma. Kapott a szar egy jó nagy pofont. Annyival jobb a hagyományos gyógyszereknél, hogy talán jobban csökkenti a fájdalomérzetet, csak épp ráfüggött a páciens...


"-Kevesebbet kellene költeni a fű elleni harcra"


Arra kevesebbet, viszont a közbiztonságra és a kórházakra annál többet.


"-Kevesebb pénzhez jutna a maffia"


Fentebb taglalva.


"-Több adóbevételhez jutna az állam"


A termelő rovására. Az állambácsinak nem az az érdeke, hogy a termelő jól éljen, hanem hogy a saját nyomorult kis életét mások rovására finanszírozza.


"Szakértő vagy a témában?:D Itt a gyiken mindenki gazdasági zseni úgy bírom. Ezt számításokkal is alá tudod támasztani, vagy szerinted így lenne hasra ütés alapján?"


Elmész egy gazdálkodóhoz, ő szépen tételesen felsorolja neked, mennyi pénz kell ahhoz hogy meg lehessen élni a mezőgazdaságból. Én is elmehetnék, de nekem úgyse hinnéd el. De akkor felsorolom tételesen (a lista nem teljes).


- Először is, a földterületet meg kell venni

- Vetőmag vagy palánták beszerezése. Minél nagyobb a földterület, ez annál nagyobb összeg

- Szükség van munkagépekre a földműveléshez: traktor, locsolóberendezés, eke, borona, permetezőrendszer stb. Ezekre megint ott a kilencvenmilliárd különféle adó + üzemanyag

- Szükség van azokra a berendezésekre, amik minden cannabis-termesztő hely alaptartozékai, ez megint egy kiadás

- Ha bármelyik masina elromlik, akár a használattól, akár mástól, azt meg kell javíttatni

- A terményt őriztetni kell, máskülönben ellopják. Nézd meg, hogy mennyi egy szekus havi fizetése, és szorozd meg annyival, ahány őrt alkalmaznál

- Kellenek vegyszerek is: műtrágya, talajjavító, kártevők elleni vegyszerek (pesticide, fungicide, herbicide), ezek nagytételben iszonyatosan drágák,arról nem is szólva, hogy csak szakember kezelheti őket, direkt azokra a szerekre szóló engedéllyel, amiket pluszba még méregkönyvbe is fölvezetnek, hogy ki mikor mennyit használt belőlük. A szakember pedig szintén pluszköltség.

- A cannabist mindenütt kézzel aratják, tehát az aratás idején szükséged lesz idénymunkásokra. És nem mindegy milyenekre, verbuválhatsz a kisebbségből is, persze, csak könnyen meglehet hogy saját zsebre fognak aratni. Az idénymunkások pedig szintén pénzért dolgoznak, nem puszira.

- Szükséged van tárolóépületre ahol a terményt tárolhatod, olyan körülmények közt, hogy ne rohadjon meg. Tehát építened kell egy silót is.

- Ha idáig minden összejött, valahogy el kell adnod a sok füvet. Tegyük fel, hogy teherautó az adott, innentől úgy 3 lehetőséged van. Vagy saját magad adogatod el a piacon vagy másutt, vagy MLM-rendszerben értékesíted, vagy bepasszírozod boltokba. Ha a harmadikat választod, akkor felmerülnek mindenféle költségek, úgy mint termékforgalmazás, csomagolás, és így tovább.

- A nyereségedből az állambácsi két kézzel söpri be magának a hasznot. Marad neked ennyi meg annyi.


Ha ez nem volt elég pontos neked, fölkereshetek majd a nyár folyamán pár gazdát, és megkérem, mutasson költségkimutatást is.

A biofű pedig "herbál" néven fut a Zsaru magazinban, a cannabist "vadkender" néven írják.

2015. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 szuperpocok ***** válasza:

A Cannabis természetes formájában a legjobb terápiás hatóanyag az ember számára. Ezt az amerikai kábítószer ellenes hivatal egyik szakembere mondta 1988-ban.


A problémát a szintetikus Cannabisnak hazdott anyagok okozzák, amelyek sokkal erősebbek mint a természetes Cannabis.


Amúgy engem nem érdekel az elszívás.


Engem a gazdasági lehetőségek. A kender nagyon sok mindenre felhasználható

2015. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
100%

" Ha legalizálnák a füvet, a kokósok, hernyósok is elkezdenének cirkuszolni hogy micsoda igazságtalanság, a füvet engedélyezték, a többit meg nem, fúj monnyonle köpköpköp. A vége az lenne hogy legalizáljunk mindent? "



Na ez NAGY IGAZSÁG!!!!!!!!

2015. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Remélem soha az életben!!!!!!!

Ám meg nemkell tartani tőle mert egyrészt úgyse kerül hatalomra olyan idióta aki legalizáltatná, másrészt meg ahogy írták előttem, gazdaságilag nem érné meg.

2016. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!