Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Liberálisok! Mi a véleményetek...

Liberálisok! Mi a véleményetek arról, h az USA mindig ott játssza a háborús hőst, ahol érdekei vannak?

Figyelt kérdés

Furcsának találom, h Oroszország mekkora szemét, mert terjeszkedik, de ha az USA cipel embereket Guantanamora vagy épp gyilkol akkor az teljesen korrekt.

Elég az atombombákra gondolni, de tudom, ne is kezdjétek, csak így tudták befejezni a háborút, h két várost, tele civilekkel atommal megtoltak, aminek máig lehet érezni a hatásait.

Mert ez olyan demokrata:)



2014. júl. 2. 19:31
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
47%

Vonatkoztassunk el attól a hülyeségedtől, hogy a liberálisok szerint USA tökéletes és soha nem követett el háborús bűnöket.

Liberális vagyok és soha nem érveltem úgy, hogy "helyes volt leatomozni Japánt". Ez baromság.

Pont az a liberalizmus, hogy ugyanúgy elítéljük a Vietnami háborús bűnöket mint minden mást.


Na most. Én nem vettem észre, hogy az USA mostanság olyan nagyon terjeszkedne. Mintha nem rég vonultak volna ki Irakból. És Ukrajnába se dobtak le katonákat, pedig Oroszország ellen vannak. És ha nagyon akarná játszani a hőst, rég felszabadították volna az Észak-Koraiakat, vagy lebombázták volna az ILIÁ-t.

Ez már nem az az Amerika mint a hidegháború alatt. Ezt jegyezd meg.


Egyébként: Szerintem, ha a világ vezető, demokrata országa kiáll más országokért, emberekért akiket fenyegetnek, hogy megvédje őket, abban semmi kivetnivaló nincs. Ez a dolga.

2014. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Nem mostam össze.

Ahogy leírtam, Obama se szüntette meg a titkos adatszerzéseket.

Ebben mind a két oldal ludas volt.

2014. júl. 3. 11:37
 33/40 anonim ***** válasza:

'56-ban is támogathatta volna a demokráciát, amikor még kubai válság sem volt, legalább is független, békefenntartókat. Legalább Franco/független államok segédcsapatait, akik aztán végképp nem voltak USA-pártiak, hagyhatta volna hozzánk jönni, hisz ugyanaz lett volna a helyzet, mint a hidegháborús háborúkban, hogy csak az egyik fél vesz részt benne...


Aki nem szereti az USA-t, az azért nem szereti, mert egy egypólusú világ nem éppen a legideálisabb.


Mi magyarok azért nem szeretjük leginkább (teljesen mindegy, hogy külön emberek voltak mindegyik korban), mert Nyugat értünk 1686 óta soha sem fogott össze. Ez valahogyan beleég az emberbe, még ha el is ítéli a kollektív bűnösség minden fajtáját.


Lehet minket hibáztatni ezért, hogy hát nem voltunk elég ravasz opportunisták, de a tények azok tények. Ennyi.

2014. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

A lehallgatás botrány.

Nem tudom, mennyire vagy tájékozott, de nem az van, hogy az USA-ban mindenki egyet ért a kormányzati és titkosszolgálati tevékenységekkel. Sőt, nagyon nincs egyetértés. Csak míg a kormányzati és politikai ügyek demokrata módon működnek, a titkosszolgálat nem igazán. Nem fogják leállítani a lehallgatásokat, mert az emberek nagy része azt akarja. De ez nem Obamától függ. Ő nem az ország és minden szervezet teljhatalmú uralkodója.


És én egyet is értek az emberek lehallgatásával, amíg azt köz-, nemzetbiztonsági okokból folytatják. Szerintem minden országban lehallgatják a magánembereket és az USA-ban ez kiemelten fontos a terrortámadások elkerülése végett.


Guantánamóról nem tudok sokat, csak annyit, hogy Obama ellene kampányolt.

2014. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Ennek mi köze a liberálisokhoz?
2014. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy pár gondolat a lehallgatásokról: Nem fekete-fehér a dolog. Ahogy megvannak a hátrányai, úgy rengeteg előnnyel is rendelkezik, pl. kisebb eséllyel durrantja darabokra a családod egy merénylő, kisebb a valószínűsége a komoly szervezett bűnözés kialakulásának.

A probléma azzal van, hogy az emberek -jogosan- féltik a magánéletüket, így nem mentek volna bele a dologba, ha megkérdik őket. Így titkos lett az egész. A megoldás szerintem az, hogy elmagyarázzák az előnyöket és ráveszik az embereket arra, hogy lássák a dolog jó oldalát is. Így talán szépen fokozatosan elfogadják a dolgot.

G.

2014. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
LOL. Nézzük mindennek az élet derűs oldalát.
2014. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Jah igen és Snowden is azért lépett fel, mert az arányosság elvét alkalmazva használták ezt az eszközt.

Mindenki tudja, h messze túlmentek.

Nyilván Merkelt is azért hallgatták le, mert féltek az emberek:)

2014. júl. 3. 15:33
 39/40 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy átlépték-e azt a bizonyos határt, mert mind tudjuk, hogy igen. Azt próbálom elérni, hogy gondolkodjunk, mielőtt eszetlenül rossznak titulálunk valamit. Igen #37, nézzük a derűs oldalt IS! Ne csak kontra legyen, hanem pro is! Lássuk az elvet a kész rendszer mögött.

G.

2014. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Az atombombákat katonai központokta dobták le és civilek millióinak életét mentették meg, de részletekbe most nem akarok menni. És igen az USA soha nem követett el háborús bűnöket.


És ezt abszolút balliberálisként mondom

2023. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!