Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy kissé szőrözgető kérdés....

Egy kissé szőrözgető kérdés. Miért gondolkoznak így az új liberálisok?

Figyelt kérdés

Azt mondják fogadjunk el mindenkit. Ezzel egyet is értek. Azt mondják hogy mindenkit tiszteletben kell tartani. Szerintem is. De amikor viszont arról kezdenek el beszélni hogy a nemzetek miért nem jók akkor az már nem tiszta.

Miért akarják hogy elfogadjunk mindent és mindenkit közben pedig teljesen homogén államokat hozzunk létre. Folyamatosan szidják a kereszténységet és a nemzeteket.

Ezek szerint valamit elfogadnak valamit nem.

Legalábbis akiket ismerek liberálisok így gondolkodnak.

Ha a liberalizmus alapköveit nézzük akkor a tiszteletről beszél. Viszont ezek a gondolatok inkább hajaznak a kommunizmusra. Nincsenek határok mindenki egyenlő nincsenek vallások vagy nem olyan a jelentőségük.

Szóval mi ez a kifordított neoliberális eszme?



2013. dec. 31. 16:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
25%
Csak azt kell "elfogadni" ami szerintük a jó.
2013. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
12%

A neoliberalizmus társadalmilag a sztálini Szovjetunióra, gazdaságilag Dickens Angliájára hasonlít leginkább.


Egy olyan kultúrát akar teremteni, ahol mindenki egy homogén globális kultúrának a része, ami ötvözi Amerika vásárlási kultúráját, Európa ateizmusát, a zsidók pénzügyi felfogását és az európán kívüli (elsősorban fekete, muszlim és cigány) kultúrák viselkedési normáját.


Mindehhez a kultúrális közeghez egy olyan gazdasági rendszert kapcsol, ami leginkább a 19. századi nyugat-európára jellemző szélsőséges kapitalizmus, amiben szó szerint mindent meg lehet venni pénzért, szociális törvények, intézkedések pl. TB, GYES, munkanélküli segély, nem léteznek és egyfajta szociáldarwinista módon mindenki magára van utalva. Ebben a társadalomban háttérbe szorulnak az ember mások felé mutatott szolidaritása és civilizáltsága, csak a ravasz, a gátlástalan, a lelkiismeret nélküli cselszövő marad életben. Aki nem ilyen, az nem jut pénzhez, aki meg nem jut pénzhez, az évszaktól függően éhenhal, halálra fagy, vagy megöli valaki.

2013. dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Szóval röviden egy mindenki magáért. Az a valaki aki hátba döfi embertársát világot akarnak. Nekem ez nem valami vonzó.
2013. dec. 31. 17:07
 4/28 A kérdező kommentje:
Szerintem az elfogadás címszó alatt egyfajta önálló középkori világot akarnak. Ahol nincs senki senkivel, gyakorlatilag testvér testvért öl és mindenki potenciális veszélyforrás. Ez kicsiben ma is jelen van a társadalomban és aki figyeli a híradót hallhat cifrábbnál cifrább gyilkosságokat nyereségvágyból és egyéb aljas indokkal.
2013. dec. 31. 17:11
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem olvasgasd egy kicsit a Kommunista Kiáltványt, mielőtt kommunizmusról megnyilatkozol.
2013. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Felhomályosítanál hogy miben hibáztam tudálékos "barátom"?
2013. dec. 31. 17:13
 7/28 anonim ***** válasza:
8%

"Felhomályosítanál hogy miben hibáztam tudálékos "barátom"?"


Ne foglalkozz ezzel az őskomcsival! Mindenhová odabbigyszt valami hülyeséget.

2013. dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

"odabbigyszt"


*odabiggyeszt

2013. dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Áh értem. Vannak ilyen fanatikusok.
2013. dec. 31. 17:15
 10/28 anonim ***** válasza:
22%

a liberálisok nagypofával "harcolnak" a idegengyűlölet ellen, de közben örömmel nézik a magyarság számának csökkenését határon belül és kívül is, hidegen hagyja őket a magyarság elleni terror, mert magyargyűlölők!

alibsik a magyargyűlöletet internacionalista retorikájú liberális köntösbe bújtatják, de attól még fasizmus úgy ahogy van! az szdsz is egy szélsőséges fasiszta, rasszista párt volt, mint most a dk!

2013. dec. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!