Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy kissé szőrözgető kérdés....

Egy kissé szőrözgető kérdés. Miért gondolkoznak így az új liberálisok?

Figyelt kérdés

Azt mondják fogadjunk el mindenkit. Ezzel egyet is értek. Azt mondják hogy mindenkit tiszteletben kell tartani. Szerintem is. De amikor viszont arról kezdenek el beszélni hogy a nemzetek miért nem jók akkor az már nem tiszta.

Miért akarják hogy elfogadjunk mindent és mindenkit közben pedig teljesen homogén államokat hozzunk létre. Folyamatosan szidják a kereszténységet és a nemzeteket.

Ezek szerint valamit elfogadnak valamit nem.

Legalábbis akiket ismerek liberálisok így gondolkodnak.

Ha a liberalizmus alapköveit nézzük akkor a tiszteletről beszél. Viszont ezek a gondolatok inkább hajaznak a kommunizmusra. Nincsenek határok mindenki egyenlő nincsenek vallások vagy nem olyan a jelentőségük.

Szóval mi ez a kifordított neoliberális eszme?



2013. dec. 31. 16:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%
64 százalékos én az igazat írom, mindig!
2013. dec. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"64 százalékos én az igazat írom, mindig!"


És ezt miért nekem írod?

2013. dec. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%
a 63 százalékosnak akartam írni, csak elégpeltem!
2013. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 rajcziz ***** válasza:

Kedves kérdező!

A nemzetek és vallások szidásának semmi köze a liberalizmushoz. Akiknek ebből is áll, azok nem liberálisok. És hiába jön elő az a válaszoló, aki szerint egy dolog az elmélet, a másik a gyakorlat, akkor sem lesz igaza. A liberális az, aki a liberális eszméket követi. Aki nemzetek és vallások ellen uszít, nem liberális. Hisz ilyen alapon mondjuk az MSZP-re is rá lehetne fogni, hogy náci (mert hát egy dolog, hogy elméletben milyenek a nácik, de hát ők gyakorlatban mást csinálnak). Marhaság.

A neoliberalizmus pedig egyébként is főleg a gazdasággal foglalkozik, nem pedig a társadalmi együttélés kérdésével.

2013. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"én az igazat írom, mindig!"


Egy kezdő polgárpukkasztó (aka troll) vagy, akinek nem megy hiába erőlködik. Mindkét irányba bekiabálod a provokációidat, majd élvezed hogy lepontoznak. Ezek az emberek jellemzően 15-35% között vannak. Te a gyengébben teljesítők közt vagy. A leghülyébb náciknak is megvan a maga 45-50%-a. Ha megnézed a %-okat, jól lehet látni a beállítottságokat.

2013. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25%

A liberális különleges állatfaj. Ő mindent elfogad, mindent tolerál, kivéve aki vele nem ért egyet. Könnyű elnyerni a másként gondolkodónak a "náci" jelzőt. És aki "ordas eszméket" vall, azzal egy szabadgondolkodó "nem áll le", mert az illető kiírta magát a komolyan veendő, felvilágosult emberek klubjából, amibe a liberális mértékadó véleményű szabadgondolkodó magától értetődően beletartozik.


Felemeli szavát a melegekért, Tibetért, a bálnák pusztulása ellen, de belenyugvással fogadja a magyarság térvesztését, számának csökkenését. A történelmi folyamatok ellen nincs mit tenni - mondja - nincs jövője a nemzeteknek, vallásoknak - véli - két holokauszt emlékmű avatás között. A magyarság magának köszönheti Trianont - emlékeztet - a hibás nemzetiségi politikája miatt, így az jogos volt, erre emlékezni sérti a környező békeszerető népek érzéseit. Miközben a magyarokat a túlzott múltba révedése miatt meginti, rámutat a holokauszt egyedi jellegére.


A liberális jól értesült. Pontos forrásokkal rendelkezik. Szemben másokkal, akik egysíkúan szemlélik a világot. Semmi nem fekete vagy fehér, minden éremnek két (vagy több) oldala van, a világ sokszínű, elavult régimódi dolog patriótának, hazafinak (ő ezt következetesen hazaffy - nak írja) lenni, kivéve egyes nemzetek esetében. A magyart tanuljon meg kicsinek lenni, örüljön, hogy a szabadságszerető, demokratikus Európa befogadta.

2014. jan. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Kicsit komikus h pont egy fideszes beszél korrupt emberekről. Nézz már szét a jelenlegi hatalomban!
2014. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
57%

A libsi úgy gondolkodik, minden ami neki tetszik, azt el kell fogadd te is. Ami neked tetszik ahhoz semmi köze, ha más mint ami az ő értékrendjébe be illik.


Ezért nem tisztességes a mai liberális gondolkodásúak logikája, mert nem igazságos. A ma divatos szóval mondva, kettős mércével mérnek. Másképp mérik a maguknak kedvezőt, mint a neked kedvezőt. Ezért is vesztették el az emberek többségének a szimpátiáját. Az emberek igazságérzete igen érzékeny és "keskeny palló". Nem fér el rajta más, mint ami legbelülről jön igazságosan.

2014. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!