Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Liberálisok! Mi a véleményetek...

Liberálisok! Mi a véleményetek arról, h az USA mindig ott játssza a háborús hőst, ahol érdekei vannak?

Figyelt kérdés

Furcsának találom, h Oroszország mekkora szemét, mert terjeszkedik, de ha az USA cipel embereket Guantanamora vagy épp gyilkol akkor az teljesen korrekt.

Elég az atombombákra gondolni, de tudom, ne is kezdjétek, csak így tudták befejezni a háborút, h két várost, tele civilekkel atommal megtoltak, aminek máig lehet érezni a hatásait.

Mert ez olyan demokrata:)



2014. júl. 2. 19:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
35%
Kezdjük ott hogy ezek az úgynevezett liberálisok-vagyis akik azoknak vallják magukat, valójában közük nincs ehhez. Írom is miről beszélek, Széchenyi a maga idejében liberális volt, ő tett is le valamit az asztalra, értékes ember volt, értékteremtő. A mai liberálisoknak közük nincs ahhoz az eszméhez amit Széchenyi képviselt. Ma a liberálisok mottója(akár ez is lehetne): az a normális ami nem normális...és ez mindent elmond róluk...
2014. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
26%

Első, Széchényit mércének tekinteni elég nagy hülyeség. Sok dolog, amit az 1800-as évek liberálisai képviseltek mára nevetségesen elavult. És nem lehetne az a mottónk, hogy "az a normális ami nem normális". Ez egyszerűen baromság. Ez a mondat mindennek ellentmond, amit egy liberális képviselhet. Csak annyit mutat, hogy te egy kicsit sem érted, hogy mit jelent a modern liberalizmus. Mi soha nem osztanánk fel a viselkedésformákat normálisra meg nem normálisra. Csak van káros, nem káros és hasznos. És ami nem káros, azt ne ítéljük már el, csak mert 3000 éve valaki azt írta, hogy az bűn, vagy mert neked személy szerint nem szimpatikus. Ennyi erővel lehetne a nacionalisták mottója az, hogy "pusztuljon minden ember". Kb ennyire van értelme annak, amit mondtál.


Kérdező, ha az USA ok nélkül terjeszkedik, az is elítélendő. Az amerikai liberálisok (nagyobb része) is elítéli a háborúkat, csak a konzervatív jobboldal tartja fenn őket. Mindenkit hazaárulónak bélyegeznek és lényegében ellehetetlenítenek, aki szembemenne a katonasággal. De ez ott is megosztó kérdés, és itt is az. Mindenesetre az olajért vívott háborúkat szerintem minden jóérzésű liberális elítéli.

Ami meg az atomot illeti, te is pontosan tudod, hogy háborúban más a helyzet, mint békében. Ez egyszerűen nevetséges. Ha nem az USA utálatáról lenne szó, akkor te is pontosan látnád, hogy mennyire nevetséges az egész. Ennyi erővel gyakorlatilag minden történelmi személyiségre rá lehet fogni, hogy vérgőzös tömeggyilkos volt. Kossuthra, Szent Istvánra, Churchillre, bárkire. Az Afganisztáni meg Vietnami (stb.) háborúkkal nem értek egyet, de az atombomba bevetése akkor helyes döntés volt. Sokkal több civil halt volna bele, ha nem dobják le a bombákat.

Ami pedig az ukrán ügyet illeti, igenis Oroszország menjen haza. Ha az ukránok le akarnak szakadni, akkor joguk van hozzá. Az orosz katonák nulla jogalappal tartózkodnak ott. Mondvacsinált hülye okokkal tönkretesznek egy országot, csak hogy megmutassák, hogy ők milyen facagyerekek. De meg is lehet fordítani a kérdést. Ha szerinted az USA mekkora szemét, hogy terjeszkedik, akkor az ukrajnai orosz beavatkozással miért értesz egyet?

2014. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
70%
Nem azért mondom, de pl. az iraki háborút tudomásom szerint pont az amerikai liberálisok ellenezték anno, és olajharácsolást kiáltottak, míg a konzervatívok vigyorogva pumpálták ólommal a Közel-Keletet.
2014. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
52%

Ez minden nagyhatalomra igaz, hogy csak ott avatkozik be, ahol ez érdeke.

Abban viszont igazad van, hogy álszent dolog a demokratizálásra, a népek felszabadítására hivatkozni. Az USA már számos demokratikus kormányt döntött meg és támogatott diktatúrákat (jelenleg például Szaúd-Arábiát), ha az érdekei éppen úgy kívánták.

Ez a kettős külpolitika a többi nagyhatalomra is jellemző. Oroszország is például keményen leverte a csecsen elszakadási törekvéseket, támogatja a szerbeket a koszovói albán szeparatizmussal szemben, ő viszont a demokráciára, a népek önrendelkezésére hivatkozva támogatta és elismerte Abházia, Dél-Oszétia és a Krím elszakadását.


A fő különbség csak az például Oroszországgal szemben, hogy az USA a világ katonai szuperhatalma, magasan a legerősebb haditengerészettel és rengeteg katonai támaszponttal szerte a világban, így az egész világban tudnak háborúzni. De sokszor nincs is szükség a katonai intervencióra, elég ha az USA ezzel fenyeget meg egy kormányt és így is sikerül elérnie a követeléseinek teljesítését.

2014. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
72%

Ja, lehet utálni az USA hősködését, de ha nem lettek volna, akkor most az egész világ vagy náci, vagy kommunista, vagy valami radikális muzulmán lenne. Inkább egy racionális, kapitalista világ tartsa fenn a rendet mint a korrupt, agyatlan diktatúrák.

Egyébként tipikus kérdés, ahol sunyi férgek lepontoznak minden civilizáltan megfogalmazott ellenérvet, feltételezem azért, mert a két bitesre leredukált információtartalmú lózungokhoz vannak szokva, nemzeti színű szalagba kötve. Persze megszólalni egyik sem mer, ezért nincs is kedvem már sokadjára elmagyarázni a világ alapvető igazságait.

2014. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Nem írtam sehol h az oroszokat többe nézem, egyszerűen zavar, h demokráciáról beszélnek, közben meg ha a hátsó kerti pottyantós wc-ben feltör az olaj akkor már mondvacsinált okokkal jönnek is.

Az utolsónak meg csak annyit, h gondolom akkor is így tapsikolna, ha az ő házát bombáznák az olajért.

Azon meg csak "nevetni" tudok, h milyen jó, "helyes"(WTF???????), h atomot dobtak le.

Egyenesen kettőt.

2014. júl. 2. 20:32
 7/40 A kérdező kommentje:

" kapitalista világ tartsa fenn a

rendet mint a korrupt, agyatlan diktatúrák."


Mivel jobb kiirtani az indiánokat, majd néger rabszolgákkal birodalmat építeni, majd mindezt más országok leigazásával fenntartani?

2014. júl. 2. 20:34
 8/40 anonim ***** válasza:
80%

"Nem írtam sehol h az oroszokat többe nézem, egyszerűen zavar, h demokráciáról beszélnek, közben meg ha a hátsó kerti pottyantós wc-ben feltör az olaj akkor már mondvacsinált okokkal jönnek is. "


Ez azért van, mert ostoba vagy. Már bocsánat. Nem tudsz különbséget tenni két eszme közt, ha mindkettő az USÁ-ból jön. A liberálisok az USÁ-ban sem ugranak rögtön az olajra, azok a republikánusok. A republikánusok meg nem papolnak a szabadságról. Ennyire nehezedre esik elképzelni, hogy az USA 50 államában lakó 300.000.000 ember egyetért mindenben. Az USA az egyik legmegosztottabb ország a földön. Azok, akik a háborúkat erőltetik meg akik a szabadságért harcolnak nem ugyanazok az emberek. Csak amerikai egyik is, másik is, akkor neked már egyre megy. Mert egy ország az csak tökéletesen egyforma emberek gyűjtőhelye lehet, ugye? Ahogy én is tökéletesen egyetértek veled, mert mindketten magyarok vagyunk. De pontosan ugyanezt leírtam már egyszer, és te semmit nem reagáltál rá. OLVASD EL A VÁLASZOMAT MIELŐTT REAGÁLSZ RÁ.


"Azon meg csak "nevetni" tudok, h milyen jó, "helyes"(WTF??????), h atomot dobtak le. "


Megint csak azért, mert nem olvastad el, amit írtam. Elég tisztán megfogalmaztam, hogy miért gondolom így. De ha esetleg nem értesz vele egyet, lehet érvelni ellene. Nem kötelező sértegetni és a saját nézőpontodat ismételgetni. Létezik egy érvelés nevezetű dolog, amit pont az ilyen helyzetekre találtak ki.


"Mivel jobb kiirtani az indiánokat, majd néger rabszolgákkal birodalmat építeni, majd mindezt más országok leigazásával fenntartani?"


Hasonlítsd össze a náci Németország háborúját a franciák vagy lengyelek ellen, és az USA háborúját mondjuk Afganisztán ellen. Nem érzed a különbséget? Dehogynem, csak letagadod, mert ellenkezne a betanult szöveggel.

Ami meg az indiánokat illeti, nekünk is megvoltak a honfoglaláskor, csak szlávok voltak indiánok helyett. Ahogy a rabszolgaság is megvolt a legtöbb népnél akkoriban. Csak az USA az rossz, és akkor mindent fel kell hozni ellene. Az már nem zavar, hogy ugyanezekkel az érvekkel Indiát, Pápua Új-Guineát, meg Magyarországot is meg lehetne támadni. Vagy bármelyik másik országot vagy népet is a földön. Szóval csak annyit sikerült érvelned, hogy régen rosszabb volt a világ. És ha már minden rosszabb volt, hát az amcsik is rosszabbak voltak. Ehhez csak gratulálni tudok.

2014. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Hmmm egyre viccesebb a helyzet:)

Miért, szerinted az oroszok közül egyetért mindenki a háborúval?:)


Valóban nem látok különbséget, öltek és kész.

De látok különbséget abban, h

kiirtani egy népet, majd másikat kényszermunkára elhozni a saját hazájából.

Még egyszer:

Elhozni a saját hazájából, majd dolgoztatni.

Mikor is csináltunk ilyet mi magyarok?

Még mindig nem látom a nagy demokráciát.

Azon meg csak nevetni tudok, h milyen büszke vagy az amcsikra, h "hát már régen volt, ma már nem csinálnak ilyet, finomítottak a módszereken"

Ez kb olyan, h a felkapaszkodott, mindentvégigrabolt maffiózó most már nem rabol, nem erőszakoskodik annyit, ma már csak uzsorázik és ennek kapcsán törik el néhány orr....

De jó:)

Persze ha nem a betanult szövegedet nyomnád, te is látnád a különbséget;)

2014. júl. 2. 21:11
 10/40 anonim ***** válasza:
54%

Sokat gondolkodtál ezen a sok butaságon kérdező ugye, mire megszülted?

Ugye csak az volt a lényeg, hogy az általad nem ismert, és soha meg nem értett liberális eszmét gyalázd????

Ugye?

2014. júl. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!