Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Liberálisok! Mi a véleményetek...

Liberálisok! Mi a véleményetek arról, h az USA mindig ott játssza a háborús hőst, ahol érdekei vannak?

Figyelt kérdés

Furcsának találom, h Oroszország mekkora szemét, mert terjeszkedik, de ha az USA cipel embereket Guantanamora vagy épp gyilkol akkor az teljesen korrekt.

Elég az atombombákra gondolni, de tudom, ne is kezdjétek, csak így tudták befejezni a háborút, h két várost, tele civilekkel atommal megtoltak, aminek máig lehet érezni a hatásait.

Mert ez olyan demokrata:)



2014. júl. 2. 19:31
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Geniuseus

Bocs

2014. júl. 2. 22:46
 22/40 anonim ***** válasza:
51%

Mindig ez a vége. Jön vmi tizenéves a "Hö-hö-hö-liberáááálisok.." kérdésével, aztán valaki megerőlteti magát és lemossa. Jobb esetben elkullogás, rosszabb esetben még meghempergőzés a sz@rban. De sértődés mindig van.


Liberálisok, politika... ezek olyan dolgok amire majd megérsz egyszer, de megérteni átlátni sosem fogod. Mindig lesznek színfalak mögötti világok, amikbe úgyse látunk bele. Addig is fölösleges puffogtatni mások közhelyeit.

2014. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Nem hagyhatnánk ki a szokásos mellébeszédet?

"Ne káromkodj, b**dmeg!"

By Geniuseus.


Még mindig várom a válaszokat, h szegény Obama, h lehet, h a demokrácia kellős közepén politizál a háború ellen, majd hatalomra kerül és viszi tovább a háborút, mert kényszerítik.

2014. júl. 2. 22:54
 24/40 anonim ***** válasza:
75%

A többire már reagáltam, ez viszont érdekes:

"Hát már akkor megint hol van a demokrácia, ahol a választott vezetőnek nincs joga a programját végrehajtania????:)"


Szerinted az a demokrácia, hogy mondjuk Orbán vagy Gyurcsány megtehet bármit, mert megválasztották? Az USA demokráciája nem úgy van felépítve, hogy 5 évente diktátort választanak, hanem úgy, hogy az elnök jogkörét erősen korlátozza direktben a szenátus és a képviselőház, indirekt módon pedig azok a cégek és lobbik, amik a fenti kettőre hatással lehetnek. Obama nem állhat a parlament elé, hogy kivonulunk innen meg onnan és kész, és mindenki kussoljon.


Illetve:

"Lehet játszani a hülyét, de egyértelmű, h egy színjáték az ellenzék, mert mikor oda kerülnek akkor folytatják tovább. "


Egyáltalán nem így van. Vannak eredményeik. Obama befejezte az iraki háborút, és egyetlen konkrét katonai beavatkozásuk Líbiában volt, ahol nagyon jó okuk volt rá. Nem csak a szájuk jár arról, hogy szeretnének véget vetni a háborúknak, csak ez egy hosszú és nehéz folyamat.

2014. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Most akkor eldöntenéd végre, h Obama mit csinál?

Mert változtatod az álláspontod.

Másrészt nem írtad le még mindig, h mivel rosszabb az, ha az oroszokról derül ki egy Guantanamo?

És, h azért miért van demokrácia, mert egyeseknek nem tetszik?

Mondom, ennyi erővel Észak-Korea is a demokrácia hazája:)

Mert hát van, akinek nem tetszik.

Olyan kis aranyos vagy, ahogy a kényes kérdéseimet kihagyod.

2014. júl. 2. 23:02
 26/40 anonim ***** válasza:
47%

"Most akkor eldöntenéd végre, h Obama mit csinál?

Mert változtatod az álláspontod. "


???

Obama próbál ellene menni a hadseregnek, amennyire lehetőségei engedik.


"Másrészt nem írtad le még mindig, h mivel rosszabb az, ha az oroszokról derül ki egy Guantanamo? "


Nem rosszabb. Ki írta, hogy rosszabb? Még jobb is lenne, mert akkor van, aki nyomást gyakorolhat rájuk, hogy szüntessék be.


"És, h azért miért van demokrácia, mert egyeseknek nem tetszik? "


Azért, mert ezeknek az egyeseknek megvan a hatalma ahhoz, hogy a választási rendszeren keresztül érvényesítsék az akaratukat. Azt hittem ez nyilvánvaló.


"Mondom, ennyi erővel Észak-Korea is a demokrácia hazája:)

Mert hát van, akinek nem tetszik. "


??????????

Az a különbség, hogy Amerikában lehet tenni is valamit, és nem lőnek érte fejbe. De ezek a folyamatok lassúak és nehézkesek, és a kormány nem élvezi a nép 100%-os támogatását, így nem lehet egyik napról a másikra minden megváltoztatni. Ezen mit nem lehet érteni? Van egy politikai harc, vannak eredményei mindkét oldalnak. Ez a demokrácia. Észak-koreában ilyen nincs. Ez a különbség.


"Olyan kis aranyos vagy, ahogy a kényes kérdéseimet kihagyod."


Idézetek a te vitakészségedről:

"És elhiszem, h leírtad háromszor, de ez semmit nem jelent.

Mert olcsó humor az egész."

"Így azokra már nem is reagálok"

"Azon meg csak nevetni tudok"

"Nem hagyhatnánk ki a szokásos mellébeszédet? "


Én eddig kb öt A4-es oldalnyi szöveget írtam ide. És még te szólsz be, hogy nem reagálok eleget? Komolyan? Milyen kényes kérdéseidet? Minden egyes mondatodra válaszoltam már. El kéne talán olvasni a válaszaimat.

2014. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Hmm és akkor Obama miért is nézte végig az NSA tevékenységét?

Olyan nehéz folyamat leállítani a lehallgatásokat?

Mindkét csoport benne volt.

Na csak mert annyira imádod nyomatni ezt a két tényezős felállást.

Bezzeg az oroszok:)

2014. júl. 2. 23:20
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

"Bezzeg az oroszok:)"


Mi van az oroszokkal? Az oroszok ukrajnai külpolitikájával nem értek egyet. És?


"Olyan nehéz folyamat leállítani a lehallgatásokat? "


Igen.


"Na csak mert annyira imádod nyomatni ezt a két tényezős felállást. "


Igen, és nem véletlenül. Az USA két részre van szakítva. A déli meg Salt Lake City környéki vallásos, nacionalista háborúpárti republikánusokra és az északi meg nyugati parti liberálisabb emberekre, ahol több a demokrata párt szavazója. És ebből a második liberális, az első meg nem. és a második ellenzi a háborúkat, az első meg nem. És te összemosod a liberálisokat a háborúpártiakkal, teljesen alaptalanul.

2014. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Na én léptem, majd pár sort körmölhetnél, arról amit feldobtam.
2014. júl. 2. 23:40
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Itt arról van szó, hogy az USA külpolitikájának az indoka a világ országainak demokratizálása, megváltása jobbá tétele, és ez "a cél szentesíti az eszközt" elv alapján megbocsátható.


Tehát az USA állandó "keresztes háborúja" a képmutatás.


És annyiban különbözik a régiektől, hogy a régiek már nincsenek, de az USA még mindig van, és lesz is egy ideig.

2014. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!