Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Liberálisok! Mi a véleményetek...

Liberálisok! Mi a véleményetek arról, h az USA mindig ott játssza a háborús hőst, ahol érdekei vannak?

Figyelt kérdés

Furcsának találom, h Oroszország mekkora szemét, mert terjeszkedik, de ha az USA cipel embereket Guantanamora vagy épp gyilkol akkor az teljesen korrekt.

Elég az atombombákra gondolni, de tudom, ne is kezdjétek, csak így tudták befejezni a háborút, h két várost, tele civilekkel atommal megtoltak, aminek máig lehet érezni a hatásait.

Mert ez olyan demokrata:)



2014. júl. 2. 19:31
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Ezen kívül valami mást?

Mondjuk, h hol a demokrácia a kényszermunkában?

Vagy az olajban?

Olyan szinten látszik, h fizikai fájdalmat okoznak a kényes kérdések nektek, h az már kész.

De miért zavar ez titeket, h nem azt terjesztem, h milyen jó, milyen király, milyen isteni az USA?

Hol a nagy szólásszabadság?

2014. júl. 2. 21:19
 12/40 anonim ***** válasza:
93%

"Ha valamit nem értesz, ne utáld."


Albert Einstein

2014. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
71%

"Miért, szerinted az oroszok közül egyetért mindenki a háborúval?:) "


Arról van szó, hogy az amerikaiak a szabadságról beszélnek, közben háborúznak. Az oroszok nem beszélnek sokat a szabadságról. Egyik esetben összemosol egyes külpolitikai lépéseket mások más jellegű cselekedeteivel. Az oroszok esetében szó nincs ilyen összemosásról. Senki sem ítél el orosz jó dolgokat csináló csoportokat mert hát közben Ukrajnában mit csinálnak. Nem értem, hogy lehetne ezt ennél egyértelműbben megfogalmazni.

USA: csinál két különböző csoport két különböző dolgot, és te az egyik csoportot a másik csoport cselekedetei miatt támadod.

Oroszország: csinál egy csoport valamit, és azt támadod. Más csoportokat pedig ettől függetlenül ítélsz meg.

Nem lehet érezni a különbséget?


"Mikor is csináltunk ilyet mi magyarok? "


Mikor megvolt hozzá a hatalmunk. A középkorban például részt vettünk a keresztes hadjáratokban, agresszorok voltunk a csehek, németek, olaszok, horvátok elleni háborúban. Aztán mikor hirtelen nem volt meg a hatalmunk, akkor meg szidunk mindenkit, akinek van. Rabszolgákat tényleg nem szedtünk, mert a középkorban ez nem volt szokás. De pl az angolok, spanyolok, franciák, akiknek nagy gyarmataik voltak csináltak ilyeneket az USÁ-val egy időben.


"Azon meg csak nevetni tudok, h milyen büszke vagy az amcsikra, h "hát már régen volt, ma már nem csinálnak ilyet, finomítottak a módszereken" "


Ahogy az angolok is, ahogy a kínaiak is, ahogy a franciák is, ahogy az indiaiak is, ahogy az arabok is, ahogy a magyarok is, ahogy a németek is, ahogy a spanyolok is, ahogy a hollandok is. De ezeket senki sem támadja érte, csak az amcsikat. Pedig ugyanolyan pozíciókban és korokban ugyanolyan országok ugyanazt csinálták. Ahogy mi is háborúztunk a középkorban a középkori szabályok szerint, ők is az 1700-as, 1800-as években az akkori szabályok szerint, az 1900-as években az akkori szabályok szerint. Ami nem jó, de minden egyes nép ugyanezt csinálta. Ezzel támadni kizárólagosan az amerikaiakat egyszerű álszentség. Ugyanezt elmondhatod minden népről. Az USA sem kivétel.

Ez az a szint, mintha xy-t azzal vádolnád, hogy a sok műanyag csomagolóanyag amit elhasznál mennyire szennyezi a környezetet, miközben mindenki ezt csinálja.


"Persze ha nem a betanult szövegedet nyomnád, te is látnád a különbséget;)"


Látom a különbséget. Őket utálni akarod, így megtalálod az indokot hogy utálhasd őket. A magyarokat nem akarod utálni, így a mi történelmi cselekedeteinket nem támadod.


"Olyan szinten látszik, h fizikai fájdalmat okoznak a kényes kérdések nektek, h az már kész. "


A hülyeség okoz fizikai fájdalmat.


"De miért zavar ez titeket, h nem azt terjesztem, h milyen jó, milyen király, milyen isteni az USA? "


Mert rossz érveket sorakoztatsz fel az USA ellen, és nem szeretem a rossz érveket.


"Hol a nagy szólásszabadság?"


Ott, hogy ezt a kérdést kiírhattad, és semmi hátrányos következménye nem lesz. A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy ha hülyeséget mondasz, az automatikusan igazzá válik.

2014. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Hol írtam olyat, h helyesnek tartom a magyarok cselekedeteit?

Ezt csak te találod ki, ahogy azt is, h utálom az amcsikat.

Én egész egyszerűen felraktam pár kérdést és kétségbeesetten próbálkozol magyarázkodni.

Így azokra már nem is reagálok, mert elismerted, h igazam van.

Hogy is van a Guantanamo vagy az NSA botrány?

Ott hol van a demokrácia?:)

2014. júl. 2. 21:51
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

"Hol írtam olyat, h helyesnek tartom a magyarok cselekedeteit? "


Nem tartod helyesnek? Akkor itt is gonosz elnyomó emberek élnek, akik véres történelmi kegyetlenkedéseik gyümölcsén éldegélnek? Ahogy kb minden más országban is a földön? Akkor neked valami nagyon szomorú világképed lehet.


"Én egész egyszerűen felraktam pár kérdést és kétségbeesetten próbálkozol magyarázkodni. "


Számolgassuk a kérdőjeleket...

Az egyetlen kérdésed a "Mi a véleményetek arról, h az USA mindig ott játssza a háborús hőst, ahol érdekei vannak?", erre pedig válaszoltam. Ja, hogy az egész magyarázatodban egy darab kérdés sincs, csak állítások. Ezekre az állításokra reagálok, mert hülyeségnek tartom őket. Így működik a dolog. Ha te állítasz valamit, ami szerintem hülyeség, akkor én leírom, hogy miért tartom hülyeségnek. Mi is a problémád?

Azt tudom, hogy az én problémám az, hogy te annyival érvelsz, hogy el se olvasod, amit írok. De hogy abban, hogy elolvasom az írásodat és reagálok rá mi a probléma, az nekem magas. Ja, hogy nem értek veled egyet, és ezt olyan nehéz feldolgozni?


"Így azokra már nem is reagálok, mert elismerted, h igazam van. "


Remekül lehet demonstrálni, ha valóban elismertem az igazadat. Erre való a ctrl+c, ctrl+v funkció. Hajrá.


"Hogy is van a Guantanamo vagy az NSA botrány? "


Úgy, hogy vannak csoportok az USÁ-ban, akik ezeket csinálják, más csoportok pedig ellenük politizálnak. Ettől még nem lehet az egészre azt mondani, hogy rossz. Ahogy eddig háromszor leírtam.

2014. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Megint belém akarod beszélni, h nekem milyen világképem van.

Már nagyon szánalmas egy előítéletektől mentes liberálistól.

És elhiszem, h leírtad háromszor, de ez semmit nem jelent.

Mert olcsó humor az egész.

Politizálnak ellene?

Meddig, még hatalomra nem kerülnek?:D

Obama is azt mondta, h be kell fejezni a háborút míg ellenük politizált, majd hatalomra került és folytatta tovább:D

Ez olyan, h megkereslek a haverommal, ő orrba vág én meg kiabálok, h ne tedd Zoli!

Elviszik a rendőrök, majd én ütlek tovább, persze már lesz valaki, aki kiabál, h ne!

Aztán elvisznek a rendőrök:)

Érted már h miért vagy hülye?

2014. júl. 2. 22:13
 17/40 anonim ***** válasza:
73%

"Megint belém akarod beszélni, h nekem milyen világképem van. "


"Valóban nem látok különbséget, öltek és kész. "

"Elhozni a saját hazájából, majd dolgoztatni.

Mikor is csináltunk ilyet mi magyarok? "

"Ez kb olyan, h a felkapaszkodott, mindentvégigrabolt maffiózó most már nem rabol, nem erőszakoskodik annyit, ma már csak uzsorázik és ennek kapcsán törik el néhány orr...."

"Hol írtam olyat, h helyesnek tartom a magyarok cselekedeteit? "


Hát szerintem ezek elég egyértelműen leírják, hogy milyen negatív véleménnyel vagy minden egyes népről a földön. Az alapján ítéllek meg, amit leírtál. Ahogy a kedves jobbosok szokták mondani, ez nem előítélet, hanem utóítélet.


"Politizálnak ellene?

Meddig, még hatalomra nem kerülnek?:D

Obama is azt mondta, h be kell fejezni a háborút míg ellenük politizált, majd hatalomra került és folytatta tovább:D "


Obamát gyávának is tartják a szavazói emiatt. De írtam erről is, hogy miért nagyon nehéz a katonaság ellen fellépni. Megteszik amit tudnak.

Ez inkább olyan, mintha megkeresnél a haveroddal, ő orrba vág, te meg próbálod lefogni, de ő túl erős. Aztán téged is elvinnének miatta a rendőrök. Így igazságtalan lenne a dolog veled szemben, vagy szerinted nem?


"Érted már h miért vagy hülye?"


Nem:)

2014. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Jaj, hát persze és milyen fura, h pont mindig ilyen jut hatalomra:)

Érdekes az oroszoknál ezt nem veszed számításba, h talán azért nem lépnek fel, mert tartanak tőle.

De bezzeg szegény Obama rá van kényszerülve.

Hát már akkor megint hol van a demokrácia, ahol a választott vezetőnek nincs joga a programját végrehajtania????:)

2014. júl. 2. 22:32
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne erőltesd ezt a vitát (legalábbis ebben a személyeskedő formában ne), mert kezdesz nagyon, de tényleg nagyon együgyűnek tűnni 69% mellett!

G.

2014. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Te talán nem személyeskedsz?

Meg nem tűnik fel neked a kettős mérce?

Amerikát ne bántsam, mert lehet, h megcsinálják, de vannak, akik küzdenek ellene.

És?

Attól még megtörtént.

Lehet játszani a hülyét, de egyértelmű, h egy színjáték az ellenzék, mert mikor oda kerülnek akkor folytatják tovább.

Ennyi erővel Észak-Korea is demokrácia, mert bár csinálják a fesztivált, de tudunk olyan esetről, h felléptek ellene(aztán gyorsan fejbe is lettek lőve)

De akkor kedves Genius:

Ha politizál ellene és köztudott, h fölösleges, akkor minek az egész bál?

Jah, mert így lesz mire fogni.

2014. júl. 2. 22:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!