Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más is ellenzi azt a válságkez...

Más is ellenzi azt a válságkezelést, amit az EU folytat az utóbbi években? Mi lesz így Európából?

Figyelt kérdés

Én is és a párom is közgazdászként végeztünk (vagyis én csak fogok januárban), bár egyikünk sem ezen a területen dolgozik most, de azért szeretjük figyelemmel kísérni a gazdasági lapok írásait.

Igazából teljesen kiakaszt az, amit nap mint nap a médiában hallani, olvasni lehet, megszorítás megszorítás hátán. Azt még megértettem, hogy a szociális háló néhány országban túl széles és túl nagy a pénzszórás itt-ott. De mire jó az, hogy az IMF és az Eu minden mélyebb válságban lévő országot egyszerűen megfojt? Ennyire csak az számít nekik, hogy élnek a németek, franciák, angolok, hollandok, a többi meg le van ejtve? És nem csak velünk, később csatlakozottakkal nem foglalkoznak, hanem nem érdekli őket Olaszország, Spanyolország vagy Portugália sorsa sem. Nem akarok senkit ellenük hangolni, de egyszerűen vérlázító, amit pl Spanyolországgal is csinálnak. Mivel gondolkodtam az odaköltözésen, az ő helyzetüket különös figyelemmel követem, de az a válságkezelés, amit rájukkényszerítenek a mentőcsomagokért cserébe, borzasztó és semmi eredményre nem fog vezetni. Náluk is kezdődik a "kevesebb pénzt az egészségügybe és az oktatásba" "sztori", nem hurcolták már meg eléggé a lakosságot az egyre növekvő munkanélküliséggel, a magas ingatlanárakkal, a drága importtermékekkel (ott ugyanaz, amit én Ausztriában 3,19-ért veszek, az náluk 4 euró felett van, és ugyanígy minden hasonló - német import - termék).

A másik, ami számomra vérlázító, az a kisebbségek kezelése. Egy francia EU-parlamenti tag azt nyilatkozta, hogy nem hajlandóak bevenni a szélsőjobboldali pártjukba a Jobbikot, tárgyalni sem hajlandóak velük (közben az illető bunkó fejeket vágott a még bunkóbb szövege mellé), mert aki Európában antiszemita nézeteket vall, az blablabla... Nos, jól ismerem Ausztriát, éltem már kint, ott az egyik szélsőséges párt programjában azt olvastam, hogy megtiltanák a kint élő araboknak, hogy hivatalos helyeken kendőt hordjanak meg hasonlók. De tőlük lehetett olvasni (a németek mellett persze) a legocsmányabb, leglenézőbb cikkeket, mikor a gyöngyöspatai dolog zajlott. Képeket mutogattak, amin "szegény cigányok" meg voltak félemlítve és jajj hát a magyarok milyen kis mocskok, hogy így bánnak a tisztességes kisebbségiekkel - így adták elő.

Ti mit gondoltok az alábbiakról? Mi lesz ilyen politika mellett Európából? Mindenki menekülhet Németországba meg Angliába modern rabszolgának, hogy ne haljon éhen?


2013. nov. 24. 15:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy jön majd valaki, aki jól seggberúgja majd ezeket a taknyokat és megmenti az EU-t.
2013. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok közgazdász, de szerintem is nonszensz, ami "válságkezelés" címén folyik - sőt, örülök, hogy most közgazdászoktól hallom ugyanezt a bírálatot. (Amelyik politikus elrendeli ezeket a megszorításokat, az rendszerint rátok hivatkozik, hát van némi előítélet bennem :) )


Valami egészen új gazdasági modellel kísérleteznek - olyannal, amelyhez nem kell fogyasztó, nem kell fizetőképes kereslet, vagy elég az is, ha csak az a néhány milliárdos generálja. A nagytőke adókedvezményeket kap, vagy a kisemberek adójából finanszírozott mentőcsomagokat, mert hogy válság van, és nem engedhetjük meg a gazdaság pilléreinek a megroppanását; a tömegek meg megkurtított szociális juttatásokat, kivéreztetett oktatást és egészségügyet, fizetéscsökkentést, mert válság van, és nem engedhetünk meg fölösleges pénzkidobást. (Az egyetlen állami szolgáltatás, aminek a költségvetését nem szokták szűkítgetni, az a karhatalom.) Lassan eljutunk odáig, hogy az állam azért van, hogy a közemberekből erőszakos módszerekkel pénzt sajtoljon ki, és azt a milliárdosok zsebébe tömködje. Persze nem véletlen, hanem az az oka, hogy a nagytőke [utálom ezt a kifejezést, mert olyan marxistásan hangzik, de nincs helyette jobb] közvetlenül képes befolyásolni a törvényhozásokat lobbizással, kampányfinanszírozással és hasonlókkal, a tömeg pedig nem (akinek van munkája, anjnak nincs ideje politizálással foglalkoznia, akinek meg nincs, annak pénze nincs rá).


Egyébként szerintem ez nem közvetlenül az EU és az IMF miatt van, és nem is "német" sajátosság - a németek erős iparuk és exportjuk miatt bírták jobban a válságot a spanyoloknál vagy az olaszoknál, így alakult, hogy inkább Németország hitelezte a perifériát, és nem fordítva. Az meg minden hitelezőnek a jellegzetessége, hogy megpróbálja kipréselni a tartozást az adósaiból, akkor is, ha azok éhen döglenek közben.


Talán az sem csak engem bánt, hogy míg Spanyolországban és Olaszországban ezt a politikát rendes tiltakozó akciókkal fogadják, addig Magyarországon a békemenet tapsol neki.

2013. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!