Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más is ellenzi azt a válságkez...

Más is ellenzi azt a válságkezelést, amit az EU folytat az utóbbi években? Mi lesz így Európából?

Figyelt kérdés

Én is és a párom is közgazdászként végeztünk (vagyis én csak fogok januárban), bár egyikünk sem ezen a területen dolgozik most, de azért szeretjük figyelemmel kísérni a gazdasági lapok írásait.

Igazából teljesen kiakaszt az, amit nap mint nap a médiában hallani, olvasni lehet, megszorítás megszorítás hátán. Azt még megértettem, hogy a szociális háló néhány országban túl széles és túl nagy a pénzszórás itt-ott. De mire jó az, hogy az IMF és az Eu minden mélyebb válságban lévő országot egyszerűen megfojt? Ennyire csak az számít nekik, hogy élnek a németek, franciák, angolok, hollandok, a többi meg le van ejtve? És nem csak velünk, később csatlakozottakkal nem foglalkoznak, hanem nem érdekli őket Olaszország, Spanyolország vagy Portugália sorsa sem. Nem akarok senkit ellenük hangolni, de egyszerűen vérlázító, amit pl Spanyolországgal is csinálnak. Mivel gondolkodtam az odaköltözésen, az ő helyzetüket különös figyelemmel követem, de az a válságkezelés, amit rájukkényszerítenek a mentőcsomagokért cserébe, borzasztó és semmi eredményre nem fog vezetni. Náluk is kezdődik a "kevesebb pénzt az egészségügybe és az oktatásba" "sztori", nem hurcolták már meg eléggé a lakosságot az egyre növekvő munkanélküliséggel, a magas ingatlanárakkal, a drága importtermékekkel (ott ugyanaz, amit én Ausztriában 3,19-ért veszek, az náluk 4 euró felett van, és ugyanígy minden hasonló - német import - termék).

A másik, ami számomra vérlázító, az a kisebbségek kezelése. Egy francia EU-parlamenti tag azt nyilatkozta, hogy nem hajlandóak bevenni a szélsőjobboldali pártjukba a Jobbikot, tárgyalni sem hajlandóak velük (közben az illető bunkó fejeket vágott a még bunkóbb szövege mellé), mert aki Európában antiszemita nézeteket vall, az blablabla... Nos, jól ismerem Ausztriát, éltem már kint, ott az egyik szélsőséges párt programjában azt olvastam, hogy megtiltanák a kint élő araboknak, hogy hivatalos helyeken kendőt hordjanak meg hasonlók. De tőlük lehetett olvasni (a németek mellett persze) a legocsmányabb, leglenézőbb cikkeket, mikor a gyöngyöspatai dolog zajlott. Képeket mutogattak, amin "szegény cigányok" meg voltak félemlítve és jajj hát a magyarok milyen kis mocskok, hogy így bánnak a tisztességes kisebbségiekkel - így adták elő.

Ti mit gondoltok az alábbiakról? Mi lesz ilyen politika mellett Európából? Mindenki menekülhet Németországba meg Angliába modern rabszolgának, hogy ne haljon éhen?


2013. nov. 24. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is közgazdász vagyok, csak nem kezdő.

Azért TUDOM, hogy nálunk a megszorítások NEM az Eu miatt vannak, és nem is az IMF miatt! Pont azért nem kell az IMF hitel, mert ők kifogásolnák az egykulcsos adót, a stadion építéseket, a trafik és földmutyit, a többi felesleges államháztartási kiadást.

Azzal viszont egyetértek, hogy a Jobbikat nem látják sehol szívesen. Nincs szükség egy gyűlölködő, uszító pártra sehol.

Gyöngyöspatán pedig valóban ocsmány dolog történt.

2013. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igazából fogalmam sincs milyen megszorítások vannak a spanyoloknál, de amikor rákerestem, akkor csak olyat találtam, hogy nem kapnak karácsonyi bónuszt (a 13. havi fizetés marad), meg 8-ról 10, illetve 18-ról 21%-ra emelik az áfát...hát ha az IMF ilyen megszorításokat csinál, akkor jöhetnének ide is, mert itt már régen nincs 13 havi fizu, nemhogy 14.havi bónusz.. és az áfa is 27% egységesen mindenre.
2013. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Spanyolban így is elég magasak az árak, magasabbak, mint Ausztriában, ahol viszont sokkal többet keresnek az emberek és a munkanélküliség is max. fele akkora, mint náluk. Erre nem csoda, ha kiakadnak, hogy rájön még több % az ÁFÁ-ra.


A gyöngyöspatai esetet pedig úgy veszem észre, máshogy látjuk. :) Semmi bajom a tisztességes cigányokkal, de engem pl, jobbmódúnak látszó fiatal lányt nap mint nap zaklatnak az utcán és már az idegeim kivannak tőlük, annyira, hogy a belvárosban inkább már nem is mászkálok a párom nélkül, mert félek tőlük. Pénzt kéregetnek, beszólogatnak, aztán ha nem adok, mert már háromszor adtam vagy ha nem akarom megvenni a lopott, ócska holmijukat, meg akarnak verni. Ráadásul már négyszer törtek be hozzánk életem során, mind cigány volt, mint kiderült. Elegem van . És mindez Nyugat-Magyarországon, képzelem akkor, mi mehet keleten. Szerintem jó lenne végre valakinek odacsapnia az ilyeneknek. Csak azt tudnám, ők minek szólnak bele a mi kisebbségi poltikánkba, ha mi sem szólunk bele a nagy német-osztrák arabellenes politikába vagy a francia cigányok gettókba telepítésébe, vagy a cseh cigányok helyzetébe. Érdekes, a magyar média nem fröcsög úgy, mint ezek.

2013. nov. 24. 16:22
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehe tnem volt érthető, szóval a németek, osztrákok minek szólnak bele a politikánkba...
2013. nov. 24. 16:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Te a Front National nevű francia szélsőjobboldali pártról beszélsz.

Jól ismerem.

Marine Le Pen , be akar nyalni a zsidóknak, azért csinálja ezt.


Pedig a Front National erősen antiszemita volt néhány éve, de még milyen...A Jobbik hozzájuk képest semmi nem volt.

Az egyik képviselőjüknek az a véleménye, a zsidó gázkamrákról, hogy az csak "történelmi részletkérdés".

Meg hasonlók.


Szóval a Front Nationalnál elég új dolog ez a pártfordulás.

Tudják, hogy a zsidóknak nagy a befolyása, ezért nyaliznak egy kicsit nekik.


2011 körül még nagyban haverkodtak a Jobbikkal, meg nagyra törő pánnacionalista álmokat dédelgettek.

2013. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, kérdező az osztrák FPÖ-ről meg annyit....Tudod ki volt Jörg Haider?


A lényeg, hogy ezek a "szélsőjobboldali" pártok, csak nem régóta zsidóbarátok....

2013. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Két dolog miatt van ez szerintem.

Az egyik a közös monetáris politika, aminek következtében a rosszabb helyzetben lévő államok nem tudnak az infálcióval fiskális politikai beruházásokat létrehozni.

A másik, hogy elég kérdéses, hogy a Keynes féle fiskális politikával valóban ki lehet költekezni magunkat a válságból és be lehet indítani a gazdasági növekedést. Ha megnézzük japán ezt csinálta kb 20 éven keresztül, és gyakorlatilag csak azt érték el vele, hogy majdnem 250% a GDP arányos államadósság, az USA -ban is az eddigi legnagyobb gazdaságélénkítő csomagot hajtotta végre, de az eredmény messze elmaradt a várakozásoktól.


Egy harmadik, nem közgazdaságtani magyarázat az lehet még, hogy kissé bosszúsak rájuk, hiszen a németek és a skandinávok már jóval korábban, a válság előtt megszorítottak, s nem akarják, hogy nekik kelljen finanszírozni a többiek jóléti kiadásait.


Emellett, ha a bérekhez viszonítva az egyes áruk, szolgáltatásuk drágák, az azért van, mert a gazdaság alacsony hatékonysággal működik, tehát egységnyi munkához viszonyítva kevés értéket hoznak létre az emberek. Hogy a hatékonyságot növeljék, a fölösleges kiadásokat csökkenteni kell.

2013. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezen sok vita van. Természetesen a déli államokat és Magyarországot is rosszul érinti, hogy rendbe kell rakni a költségvetést és véget ért a hitelből történő gazdasági élénkítés.

Viszont a hitelező államokat is meg lehet érteni, hogy úgy gondolják már nem adják szinte korlátlanul, feltételek nélkül a hiteleket, mert nem látják biztosítottnak, hogy visszakapják a pénzüket.


Másrészt az euróövezet is hibás konstrukció volt, nem volt valós alapja, hogy Görögországban, Spanyolországban, Németországban azonos kamatok legyenek. Az ingatlanberuházások túlpörögtek délen, a bérek hirtelen hatalmasat emelkedtek, aztán kipukkadt a lufi. Jelenleg is vannak komoly eltérések, most a német nagyvárosokban kezdenek az ingatlanárak elszállni, a németeknél már kamatemelésre lenne szükség, míg a déli államokban további élénkítés kellene, ott hatalmas a munkanélküliség.

2013. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 rémuralom ***** válasza:
80%

Mindenekelőtt: próbáltam nyomon követni, de elbuktam - hogy jutottál el a PIGS országok válságkezelésétől Gyöngyöspatáig? Vagy nektek van egy ilyen szuperképességetek, hogy bármilyen témától képesek vagytok öt mondat után eljutni a cigányozásig?


Ezek a szélsőjobboldali pártok sehol Európában nem lényegesen erősebbek, mint itthon a Jobbik (összeurópai szinten pedig még gyengébbek, mert ezek a szélsőjobbos pártok egymást is utálják). Tehát amikor azt mondod, hogy az EU beleszól a belpolitikába, és ezt azzal akarod alátámasztani, hogy a Front National kitagadta a Jobbikot, akkor hatalmas öngólt lősz. Az EU beleszól a magyar belpolitikába című szólamhoz kismillió többé-kevésbé meggyőző érvet használhatnál, hozhatnád példának a Tavares-jelentést meg ilyesmiket; de a Front National nem az EU, a Jobbik pedig nem a magyar belpolitika. Ez az európai szélsőjobboldali pártok belpolitikája. Abban pedig biztos vagyok, hogy azok "a németek, osztrákok", akik legszívesebben hazaküldenék az arabokat a fenébe, nem ugyanazok "a németek, osztrákok", akik szörnyűségként tálalták Gyöngyöspatát. Általánosítasz, "németek" címkével összemosod a német neonácit és a német liberálist, majd egynek tekinted őket az EU-val, és az így épített szalmabáb ellen harcolsz. Így nehéz reagálni.

2013. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Semmi bajom a tisztességes cigányokkal, de engem pl, jobbmódúnak látszó fiatal lányt nap mint nap zaklatnak az utcán és már az idegeim kivannak tőlük, annyira, hogy a belvárosban inkább már nem is mászkálok a párom nélkül, mert félek tőlük."


Ez libbantékat nem érdekli. Ők leginkább annak örülnének, ha öten bevonszolnának egy sikátorba és ott jól megerőszakolnának téged.

2013. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!