Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szüksége volt a világnak...

Szüksége volt a világnak Albert Speer képében egy jó nácira?

Figyelt kérdés
Még ha nem is volt igaz, de elmondhatta 1965 után személyesen hogy milyen volt nácinak lenni. Segitett ez feldolgozni az egészet az emberiségnek, vagy mindegy volt?
2013. nov. 7. 22:29
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
A saját bőrömön én nem Amerikát érzem hanem a saját korrupt vezetőinket. Vagy Gyurcsányt is lefizették, hogy elkurja?
2013. nov. 8. 10:21
 12/38 A kérdező kommentje:
Amit irtás arra mik a gyakorlati utalások. mert az hogy ez utólag 50 év távlatából egy logikus elmélet s így is történhetett volna, kicsit kevés.
2013. nov. 8. 10:25
 13/38 A kérdező kommentje:
párdon kérdőjel kimaradt
2013. nov. 8. 10:25
 14/38 anonim ***** válasza:

Amúgy igen úgymond "lefizették" igazából ő egy beavatott. A lényege az eladósítás mint mondtam és ezzel láncon tartanak és kontrollt gyakorolnak. Rengeteg ilyen ember van aki ennek a szolgálatában van. Pl Soros György, Henry Kissinger

na az ő feladatuk ez. Mindenhol ahol az emberek gondolkoznak azt nem szeretik. A tv ben azért van annyi idióta dolog mert az gondolkodást csökkenti. Az okos diákokat kiközösítik mint mondván stréber. A lényeg hogy a nép buta maradjon ne vegyen észre semmit. Nagyjából a vágyálmuk a kommunizmus. Minden állami kézen van mindenki dolgozik elégedett nem kérdez nem tud semmit aki ellenkezik megölik.

2013. nov. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt amit mondasz alátámasztja az hogy a Nácik se akarták h a leigázott népek tanuljanak, irás olvasásnál megállt volna az oktatás, csak a rabszolga szintre lett volna elég. A náciszmus csak egy nagyon szük réteg érdekeit szolgálta volna ha nyer. Viszont a mai világban nem nagyon stimmel ez a butitás, mert a tehetségek felkarolása sokkal nagyobb erővel megy mint valaha. (mégha sokhelyen csak üzletnek értelmezik is)
2013. nov. 8. 10:45
 16/38 anonim ***** válasza:
Pontosan viszont az ő szolgálatukba állítják majd. A nácizmus és a kommunizmus azért hasonlít annyira mert kb ugyan az is. Az ötletgazdák ugyanazok. Nevezetesen Lenin az egyik. Ma azért engedik fejlődni a tudományt hogy a terror eszköze legyen. Pl.: hitelkártya sokkal könnyebb lenyomozni. Ott van a mobil. Mindegyikben nyomkövető van és igen könnyű lehallgatni. facebook aztán meg a csúcs az emberek élete percre pontosan kb. Szóval ne hidd el a sablonokat és nekem se gondolkozz el nézz körbe és egy dologról nézz meg 10 véleményt különböző forrásból és rakd össze egy 11 dikre.
2013. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

51 %-os, te mit szívsz? Ütős anyag lehet.

Egyébként nem csak Speer mondhatta el 65 után, milyen lehetett nácinak lenni, voltak rajta kívül még jó páran (pl. Dönitz vagy Veesenmayer), legfeljebb ők nem tartottak töredelmes bűnbánatot. Egyébként Speer naplója magyarul is megjelent, én olvastam. Igazából rendes embernek tűnnik benne, aki egy negatív személyiség hatása alá került.

2013. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

rendes ember aki azt mondja bünbánóan hogy felelősnek érzi magát mert tudnia kellett volna a koncentrációs táborokról. kegyelmet kap a halál alól, leüli a husz évet, ujjabb kb. 20 évig bünbánó majd halála után 25 évvel kiderül egy levelezésből hogy tudott a koncentrációstáborokról.


ennyit a rendes emberről.


hét nem tudom, ha én valaki befolyása alá kerülök s megölök embereket s azt hazudom nem tudtam egyes emberekről akkor nem vagyok rendes ember.


ha minden bünömet bevallom, s bocsánatott kérek a rokonoktól, akkor se rendes ember vagyok, max. egy megtért gyilkos...


A kérdés az lehet hogy belefér e ez a kegyes hazugság kategóriába, mert igy hogy hazudott, s élve maradt némikép enyhithette a bűnei következményét.

2013. nov. 8. 12:24
 19/38 A kérdező kommentje:

10:52 az a baj ezzel, hogy ha felépitünk eg ylogikusnak tünő épitményt attól az még bőven lehet téves. A leggyakoribb az oko okozati összefüggés összekeverése.


Pl. azért bombázták szarrá az amcsik németországot hogy megsemmisitsék az amerika bombázót vagy azért épült az amerika bombázó, hogy választ adhassanak a bombázásokra?

2013. nov. 8. 12:25
 20/38 anonim ***** válasza:

azért bombázták szarrá az amcsik németországot hogy megsemmisitsék az amerika bombázót vagy azért épült az amerika bombázó, hogy választ adhassanak a bombázásokra?

Ez önmagában zavaros nekem. Nem azért bombázták le mert rengeteg régi irat volt ott amit meg akartak semmisíteni és sikerült is. De ahogy látom hiába magyarázok mert úgy se gondolsz bele csak fújod amit belédvertek a filmek meg tv adások.

2013. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!