Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem tartjátok a nyugati...

Nem tartjátok a nyugati demokráciák (elsősorban Nagy-Britannia és Franciaország) szégyenének, hogy Közép-Európának egy náci Hitlerre és egy fasiszta Mussolinire volt szüksége, hogy relatíve igazságos határokat húzzanak meg az országok között?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk, az 1938-as I. és az 1940-es II. bécsi döntés alkalmával az említett 2 ország "érdektelenségre" hivatkozva nem vett részt a döntéshozatalban. Valószínűleg nem akarták beismerni a Trianonban elkövetett igazságtalanságokat és hibákat, ezért nem vettek részt a bécsi döntésekben. És meg lehet nézni az 1940-es évek első felében a Közép-európai határokat, egyértelmű, hogy a magyarságnak részben igazságot szolgáltattak a tengelyhatalmak. Pont ez is volt később a nagy tragédiánk, hogy a náciktól és a fasisztáktól kaptuk vissza az elvesztett területeink egy részét. (Pedig ezt akkor a Nyugat is elismerte nemzetközi érvényűnek!)
2010. nov. 16. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A politika sosem volt érdekelt olyanban, hogy igazságos legyen mindenkivel. Maximum a saját érdekei elérése miatt pártolt olyan kérdéseket, amiket mások igazságosnak tartottak.

(A bécsi döntéseket is csak azért fogadták el szomszédaink, mert nem volt választásuk. Számukra ez minden volt, csak nem igazságos.)

2010. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem!

Kifejeztten jó, sőt azt sajnálom, h ma nem olyanok.


De miért látok itt ezerszer valamilyen Trianonnal kapcsolatos siránkozásokat?

Komolyan mondom az ilyen embereket nem értem, mégis mit akarnak? Hajtogassuk sokszor és akkor ettől jobb lesz? Mi kellene? Állítsuk vissza? Ez reális vágy? H ameg nem, akkor mi a frászt kell vele egyáltalán foglalkozni, és miért nem azt nézzük inkább, hogyan lehet előre? És persze akkor csiodálkozunk, hogy semmi se megy, semmi se javul. Mert könnyebb persze siránkozni a múlton. Csak én ezt sosem fogom megérteni.


Miért nem jön elő valaki valami konstruktív tervvel, és a trianoni siránkozás helyett pl terveket ötletelgetni arra, hogyan csatlakozhatnánk Ausztriához, hogy végre legyen ebből az országból valami ??stb stb stb

2010. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mi a fenének csatlakozzunk Ausztriához? O.o


Egyáltalán, Ausztria mi a bús fenének csatlakozna hozzánk? Semmi közünk egymáshoz jóformán...


Ezt az ötletet ki találta ki... Ennyi erővel már akkor inkább kapcsoljuk össze a Lengyelországot Magyarországgal, annak legalább lenne értelme :)

2010. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

hát ugye volt egy olyan elgondolás, hogy ha Ausztria egy tartománya lennénk, akkor legalább ez a nagy büdös magyar mentalitás valamelyest gyengülne, és hátrha mégis sikerülne előre haladni (agyilag is)


de igazad van, Ausztria se kattant meg, bár erről is voltak kimutatások, h neki se biztos h rossz üzlet lenne ez

(elvégre Franciaországhoz mégs etudunk csatlakozni, szóval csak ilyen egyszerű, gyakorlatias oka van ennek)

2010. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én inkább maradok MAGYAR :)


Franciákból meg bőven nem kérek... Ha rajtuk múlna, mi már réges-régen kiköltözhettünk volna a déli sarkra.


Bár helyette megoldják üzletpolitikával... Az se jobb.

2010. nov. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sir Butcher! Csak egy apró megjegyzés: attól, hogy Ausztriával közös az országunk, te még lehetsz magyar... te döntésed, hogy minek tartod magadat.
2010. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Oszinten: minden orszag elsosorban csak a sajat erdekeit nezi es szerintem Franciaorszag es Nagy-Britannia magasrol tett arra, hogy igazsagos hatarokat huzzanak meg. Ennek semmi koze nem volt ahhoz, hogy barki mast (pl. Mo-t) kompenzaljak Trianonert. A vesztes, vesztes es gyoztes diktal - figyelemben kivul hagyvan a vesztes erdekeit, hisz epp ez a lenyege - a bosszu, elegtetel vetel.
2010. nov. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"hogy relatíve igazságos határokat húzzanak meg az országok között?"

most akkor te mit is kérdeztél tulajdonképpen?

2010. nov. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Franciákból meg bőven nem kérek... Ha rajtuk múlna, mi már réges-régen kiköltözhettünk volna a déli sarkra."

Már ne haragudj, de ez milyen válasz? Minden egyes franciát hibáztatni Trianonért? Maximum Clemanceaut lehetne, de gondoljátok, hogy egy ilyen idióta egymagában képes lenne határokat módosítani? Olvastam róla, hogy a békeszerződések tárgyalásakkor sokszor ordítozott és kirohangált a teremből, mint egy hisztis ku:va. Majd egy ilyen szabja meg a határokat? Ugyan már! A trianoni határokat még Németország és Oroszország is támogatta. El lehet felejteni az olyan érveket, hogy a gonosz franciák miatt volt Trianon. A politikában csak érdekek vannak és Magyarország megcsonkítása sok nagyhatalom érdekében állt. Nem hiszem, hogy ha csak a franciáknak lett volna ebből érdeke, akkor a határok változnak.

2010. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"A trianoni határokat még Németország és Oroszország is támogatta."

Oroszország (azaz a Szovjetunió) ott sem volt a tárgyalásokon, a németek meg mint vesztes fél, nem igazán szólhattak bele semmibe.

2010. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!