Jó ötletnek tartjátok?
Az Antarktiszról szól a tervem és annak politikai helyzetét szabályozza:
A jelenlegi kb. 2000 antarktiszi lakos antarktiszi állampolgárrá válik. A területi igények érvényüket vesztik,és Antarktiszon a szigetekkel együtt létrejön egy Antarktiszi Állam,mint a világ második legnagyobb országa,bár a 2 ezres lakossága túl kicsinek bizonyulna. És ahhoz,hogy legalább 1 fő/km2-es népsűrűséget érjünk el,ahhoz körülbelül 15 millió embernek kellene Antarktiszra költöznie,de ez valószínűleg nem történne meg. Ettől függetlenül lakosokat toboroznánk,akiknek addig,ameddig nem építik fel a saját életüket,addig finanszíroznánk az életét - én például vállalnám,hogy Antarktiszra költözök,de persze csak a családdal és a barátaimmal együtt,a környezetem ugyanis rajong a hidegért,én pedig a politikáért és az államvezetésért. A létrejött Antarktiszi Államszövetséget a jelenlegi területek szerint osztanánk fel,a három átfedő igény pedig a szomszédos területhez kerülne. Ezek a területek az eredeti nevüket kapnák,azaz a következőket:
- Új-Britannia antarktiszi terület
- Ross antarktiszi terület
- Adélie antarktiszi terület
- I. Péter-sziget
- Új-Ausztrália antarktiszi terület
- Maud királyné föld
- Új-Argentína antarktiszi terület
- Új-Chile antarktiszi terület
- + egy kevésbé hideg,tehát partvidéki területen alapított város,az Antarktisz fővárosa,melynek nevét még nem terveztem meg.
Az egyes tagállamok hasonlóan működnének,mint a többi föderáció tagjai.
Ezek a területek a jelenlegi területi igényekből alakulnak át. Minden területen két-három települést alapítanánk egyelőre,majd később még többet. Igaz,hogy óriási munka lenne,de idővel meghozná gyümölcsét. Az Antarktiszi Szövetségi Köztársaság ezenkívül védené a környezetet,hogy a 14,5 millió négyzetkilóméteres köztársaság megmaradhasson az antarktisziaknak. Mivel a lakosok nem értenék meg egymást,az "alapító lakosok" körében megalkotnánk egy közös,könnyen elsajátítható nyelvet,mely az indoeurópai nyelvek keveréséből jön létre,és az állampolgárság alapfeltétele az antarktiszi nyelv tudása lenne. Ezenkívül szorgalmaznánk a külföldi befektetőket,és termőföldeket is vásárolnánk jó talajjal rendelkező országoktól,melyek közel vannak Antarktiszhoz,így nem kerül nagyon sokba a szállításuk,így nem kellene olyan sokat importálni,mert a saját termékünkről lenne szó,csak azt máshol termeltük meg. Amennyiben egy egységes antarktiszi állam létrehozásáról lenne szó,én azt garantáltan támogatnám. Kérlek,tűrhető hangnemben válaszoljatok,mert hogyha nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszoltok,azt nem fogadom el! Megmondhatjátok szépen is azt,hogyha szerintetek a tervnek nincs értelme. Köszönöm a válaszokat előre is!
Hülyeség. A "kevésbé hideg", partvidéki területek átlaghőmérséklete a legmelegebb nyári hónapokban eléri a remek 2 fokot, a maradék 9-ben meg -10 és -30 között változik. Az antarktiszi "lakosok" mind 3, 6 hónapos szerződésekkel ott tartózkodó tudósok, akik szerintem igazán boldogan elvannak a meglévő állampolgárságukkal. Mindent importálni kellene a vízen kívül, termelni semmit se lehetne.
Azt meg neked illik megmagyarázni, hogy egy ilyen ötletet miért kellene megvalósítani, nem pedig másokon számon kérni, hogy miért nem.
A jelenlegi 2000-fős lakosság is kutatókból áll.
Szeretni a hideget és köiköltözni valahova, ahol fél évig éjszaka van és nem ritka a -60°C azért elég távol áll egymástól.
Miből élnének az ottaniak? Miből lenne az a pénz, amigől megveszed vagy kibérled a termőföldet és odaszállíttatod az ennivalót?
Nem véletlen, hogy nem népesítették be az Antarktiszt.
Az egyik független Antarktisszal foglalkozó csoport a sok közül azt írja:
Mi értelme van a független Antarktisznak? Mivel az Antarktiszon él ezer ember,aki állandóan ott tartózkodik,így már a fagyos kontinens polgárának minősül. Mivel ők nemzetközi területen élnek és dolgoznak,így érdekeit védeni és képviselni kell. Ez az egyik indok. A másik indokunk az,hogy a 14,5 millió négyzetkilóméternyi területen fekvő kontinens egyik országhoz sem tartozik,de kisebb-nagyobb területeit mindenki magának követeli. Így az Antarktisz-egyezményt újra kell kötni a következők alapján:
A II. Antarktisz-egyezményben létre kell hozni a független Antarktiszi Államszövetséget,mely a következő tagállamokból áll:
Új-Britannia antarktiszi terület
- Ross antarktiszi terület
- Adélie antarktiszi terület
- I. Péter-sziget
- Új-Ausztrália antarktiszi terület
- Maud királyné föld
- Új-Argentína antarktiszi terület
- Új-Chile antarktiszi terület
- + egy kevésbé hideg,tehát partvidéki területen alapított város,az Antarktisz fővárosa. A szövetségi államok a követelt területekből szerveződnek,az átfedő területek pedig a szomszédos államhoz kerülnek. További tagok toborzására kerül sor,akik felépítik az antarktiszi társadalmat: az ilyen éghajlatú területen már megvalósult hasonló társadalom: az északi sarkvidéken,ahol bár nincs jeges kontinens,de a hasonló éghajlatú területek is önrendelkezéssel rendelkeznek (pl.:Grönland). Antarktisz a hatalmas területe miatt szerveződik föderációvá a könnyebb közigazgatás miatt. Az Antarktisz központja egy jobb éghajlatú területen szerveződjön meg,mivel Antarktisz kormánya nemzetközi szakértőkből alakul meg ENSZ-védnökség alatt.
2. Az Antarktisz bevételei a jövőben nem a részes országok között oszlik meg,hanem helyben marad.
+1. Az Antarktiszi Állam felépítése nehéz lenne és sok időbe telne,de még mindig jobb,mint az Antarktisz felosztása a nagyhatalmak között,majd a kontinens tönkretétele. Jelenleg ezért küzd az "Én is Antarktiszi Vagyok" csoport,valamint az ennek keretében működő,magát önálló államnak tekintő mikronemzet, a Kongresszusi Antarktisz,a "Független Antarktiszi Államot!" nemhivatalos egyesület,valamint az internetes Antarktiszi Kongresszusok,mint antarktiszi tárgyalások sorozata.
Innen vettem az állam tervét is,és mivel szerintem jó ötlet,megosztottam itt is. Tehát itt van felül minden kérdésnek a válasza.
Miből élnek,miből tartják fent magukat?
Akik most élnek ott,miből tartják fent magukat? A kezdő vállalkozó,akinek nem élnek a szülei,testvérei,és senkire sem számíthat,az miből tartja fenn magát? A szegény afrikai országok miből tartják fent magukat?
"Akik most élnek ott,miből tartják fent magukat?"
Úgymond eltartják őket.Kutatóállomásokon dolgoznak és a munkaadójuk biztosítja az életfeltételeiket. 100% importból.
"A kezdő vállalkozó,akinek nem élnek a szülei,testvérei,és senkire sem számíthat,az miből tartja fenn magát?"
A kezdő vállalkozónak nem kell a jég hátán megélnie. A kezdő vállalkozó egy olyan országban él, ahol van kiépített infrastruktúra és ha utcára kerül is, legalább az év kétharmadában nem fagy halálra éjjel, nappal meg pláne. A kezdő vállalkozónak nem kell alaphangon is méregdrága házat építeni, ami megvédi a -60°C-ban és 300km/h-ás szélben.
A kezdő vállalkozónak van is mire vállalkozni, mert van kinek eladni a termékét vagy szolgáltatását. Az Antarktiszon senkinek.
"A szegény afrikai országok miből tartják fent magukat?"
Az afrikai országok nem épp a magas életszínvonalukról híresek, de legalább nem kell fűtéssel, hőszigeteléssel foglalkozniuk. Ha ruhára sincs pénzük, akkor sem fagynak meg, afrikában egy szál virsliben is el lehet lenni. Afrikában van föld, amit be lehet vetni, ahol meg nincs, ott Afrikában is éhen halnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!