Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó ötletnek tartjátok? Kárpáta...

Jó ötletnek tartjátok? Kárpátaljáról szól.

Figyelt kérdés

Kárpátalja Ukrajna társországaként széleskörű autonómiával fog rendelkezni,és egy föderációként fog működni. A Kárpátaljai Föderáció részei:

- Ukrán Autonóm Terület (az ukrán többségű területeken)

- Magyar Autonóm Terület (a magyar többségű területeken,és a max. 60%-ban ukránok lakta területeken,ahol a második legnagyobb nép a magyar --> mivel az ukránok így is elég nagy területet kaptak,így a magyaroknak nem lesz elég autonómiájuk)

- Ruszin Autonóm Terület (a ruszinok lakta területeken)

- Ungvári Autonóm Város (a föderáció központja,autonómiával)

A háromtagú föderációnak kétkamarás parlamentje lesz: alsóháza,a Képviselőbizottság 100 tagú lesz, 30-30 taggal mindhárom szövetségi államból és 10 taggal az autonóm városból. A felsőház,a Szenátus 40 tagból áll,mind a négy államból 10-10 képviselő. A Kárpátaljai Föderáció az ukrán parlamentbe 10 képviselőt küld (államonként 3-3,és Ungvár 1-et),valamint az ukrán kormányba a Kárpátalját képviselő tárca nélküli minisztert,hogy a kormányban Kárpátalja érdekei képviselve legyenek. Kárpátalja államfője az ukrán elnök,és az őt képviselő héttagú Föderatív Tanács. A Föderatív Tanács hét tagját a három szövetségi állam (2-2 fő) és a főváros (1 fő) delegálja,elnökét az ukrán elnök a tagok közül nevezi ki.


2013. szept. 4. 19:24
 1/4 rajcziz ***** válasza:
49%
És ezt a sok politikust ki tartaná el? És a "föderáció" miből tartaná fenn magát?
2013. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez alapból lényegtelen. Attól mert egy ország szegény,attól a politikusokat eltartják egyébként is :). De én komoly válaszokat vártam.
2013. szept. 5. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát,én nem tartanám annyira rossz ötletnek,ha Kárpátalja külön lenne.

Kérdés,hogy tényleg hogy tartaná el magát.Mivel,én úgy gondoltam hogy Ukrajna nélkül teljesen,és akkor lehet nehéz lenne eltartani.

Nekem nem tűnik rossz ötletnek.


Mivel valamelyest különbözik azért Ukrajna többi részétől.Volt már Magyarország,Csehszlovákia,Szovjetunió,most meg Ukrajna.

Szerintem eléggé egyedi terület.

Na meg több nép él ott,tényleg.


Annyi,hogy..hát Ungvárt csak központnak nevezném,fővárosnak nem.A főváros kifejezés nekem kicsit erősnek tűnik,pedig tényleg nem kicsi a város,de mégis.

A központ tökéletes szó.

Illetve,én megtartanám Munkács fontosságát is.Sőt,szerintem Beregszász se rossz város-magyarok rendezvényeit lehetne ott tartani.(mert Beregszászon több a magyar valamivel szerintem,mint Ungváron és Munkácson).

Meg,az is egy elég jó hely szerintem.


Amúgy hadd tegyem hozzá,hogy én a Vereckei-hágónál található emlékművet is megtartanám,annak ellenére hogy nem egész Kárpátalja magyar lakosságú.

Meg ha vannak más emlékművek-nem feltétlenül magyaroké-azokat is megtartanám.Semmit nem távolítanék el.


Nem tudom mennyire komoly válasz,csak leírtam a véleményemet.

Amúgy voltam már sokszor Kárpátalján,és elég jól ismerem.


Ja,még annyi hogy írtad az ukrán,a magyar,meg a ruszin autonóm területet.

És,ha valaki ezek közül elvileg egyik se,de ott él,akkor azzal mi a helyzet?Erre gondoltál?

Például szlovákok,esetleg lengyelek,ilyesmik.

Ők is abba az autonómiába tartoznak?

Vagy,nekik is lehet valamilyen engedményt adni..vagy nem is tudom.

2013. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok,amúgy mielőtt valaki azt mondaná: tudom,hogy ebből nem igen lesz semmi,csak a kérdésre válaszoltam.


Még amúgy annyi a véleményem,hogy ha külön terület lenne Kárpátalja,akkor szerintem több nyelv kellene neki.

Hogy ne csak az ukrán legyen.

Vagy,lehetne mondjuk: ukrán,magyar,ruszin.

És,mellé beszélt nyelvek,amik nem hivatalosak de el tudsz vele boldogulni,illetve beszélik valamennyien: pl.orosz.Esetleg szlovák.Ettől több nem jut eszembe.

2013. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!