Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A zsidókat miért utálják az...

A zsidókat miért utálják az egész világon?

Figyelt kérdés

Ha mindenhol azt hallani, hogy nem kedvelik őket, annak csak van valami alapja. Mi a magyarázata?

Érdekes, hogy pont őket és nem a németeket vagy hollandokat utálják..


2012. okt. 14. 11:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%

Bibó Istvánnak volt egy érdekes tanulmánya erről. Azt mondja benne, hogy a németek "elméleti" nép, azaz mindenből eszmét kreál, míg a zsidók jellemzője, hogy erősek a gyakorlati megvalósítás, az érdekképviselet terén. Tehát kisebbségi komplexusról van szó, ami a németekben az elvesztett első világháború után kiválóan táplálhatónak bizonyult.

Sokan szerintem úgy vannak vele, hogy a zsidókat olyan népnek tekintik, akik csak a pénzre mennek. Fel lehet így is fogni, meg úgy is, hogy a túlélés érdekében alakult ez ki náluk az évszázadok alatt.

2012. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%
A birkaszellem egyik megnyilvánulása, amikor valaki nem képes eldönteni, hogy miként viszonyul valamihez, hanem a "ha Józsinak, Marinak meg Ferinek is tetszik, akkor biztos van benne valami" elvet követi. Erre épít a divat is. Például Rihanna meg Lady Gaga koncertekre sokkal többen járnak, mint Mozart vagy Verdi előadásokra. Akkor Rihanna és Lady Gaga tehetségesebb is?
2012. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%

"Mindenhol" az Europa es az iszlam allamok. A tobbiek eppenhogy filoszemitak.

Amerikaban akar az USA-rol, akar pld Kanadarol, Chilerol van szo epp kedvelik oket. Ausztraliaban, Kinaban, Indiaban es tobb mas helyen kifejezetten kellemes zsidonak lenni.

2012. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van az utolsónak, tényleg csak az európaiak és az arabok utálják őket többnyire. Délkelet-Ázsiában pl. a kínaiak számítanak "zsidónak", több országban utálják őket, mert az adott ország gazdasági elitjét ők alkotják.
2012. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
85%
Én pl. nem utálom őket. szerintem, ha megkérdezel egy átlag magyart kai azt állítja, hogy utálja a zsidókat, nem tudna egy épkézláb érvet felmutatni annak okáért.
2012. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
66%
Nem utálom én a zsidókat, de nem is szeretem őket. Valójában nem magával a zsidó emberrel van gondom, hanem a zsidó és izraeli politikával. Azzal van problémám, hogy a Holokausztot még ennyi év után is az orrunk alá dörgölik, mindamellett, hogy nekem semmi közöm sincs az egészhez. Aztán az a problémám, hogy azt hiszik, hogy ők magasabb rendűek másoknál. Viszont, ha odajön hozzám valaki és azt mondja, hogy zsidó, nem fogom leütni. Tel Avivba készülök nyaralni, érdekel a kultúrájuk, az életük. Meg nagyon is példaértékűek lehetnének a számunkra az összetartásukat illetően. Ők, ha meglátják, hogy valaki tehetséges valamiben, azt támogatják, kilövik úgymond. Mit csinálunk mi magyarok? Áh, úgyse fog sikerülni, meg pont majd te, stb.
2012. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
53%
Kínában még nem hallottam antiszemitizmusról. Sőt, kínai zsidókról sem.
2012. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Elozonek: a kozhiedelemmel ellentetben szep szammal elnek zsidok Kinaban. Csakhat a kinaiakhoz kepest ugye....
2012. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:00


Ha ez az én hozzászólásomhoz ment, akkor elnézted. A zsidót idézőjelbe tettem, szemléltetésképpen, hiszen Délkelet-Ázsiában a kínaiak az üzleti világ vezetői és őket is olyan gyűlölet veszi körül, mint itt a zsidókat, innen a hasonlat. Amúgy tényleg vannak kínai zsidók is.

2012. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
56%
Mert zsidók az egész világon vannak. Eszkimók negyon kevés helyen élnek, ezért őket nem is utálják annyian.
2012. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!