Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Zsidógyűlölők, mi a véleményet...

Zsidógyűlölők, mi a véleményetek arról, hogy Hitler gyakorlatilag csak a szegényebb zsidókat vitette el, mert a gazdagabbak "kifizették" az életüket és elszöktek külföldre?

Figyelt kérdés

2012. szept. 25. 22:54
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell zsidógyűlölőnek lenni ahhoz, hogy véleménye legyen az embernek erről a dologról. Mint ahogy annak meglátásához sem, hogy pénzzel és jó kapcsolatokkal már az akkori rendszert is ki lehetett játszani. Természetes, hogy egy nagy befolyású, gazdag ember simán elmenekülhetett, míg mondjuk egy szegénynek nem volt lehetősége. Magyarországon is sok gazdag család menekült meg.
2012. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Első: Ezzel a kérdéssel arra akartam utalni, hogy a zsidógyűlölők azt mondják hogy "a zsidók mind gazdag, pénzéhes emberek, és hogy hitler milyen jó munkát végzett, stb" Viszont közbe meg hitler pont a gazdag zsidókat nem ölte meg. (nem azt akarom mondani hogy a gazdag emberek mind gonoszak) Tehát, kicsit logikátlan dolgokat mondanak.
2012. szept. 25. 23:06
 3/47 anonim ***** válasza:
90%
Arról nem Hitler tehetett, hogy a gazdagabbak letudtak fizetni valakit, hogy csempéssze ki őket külföldre.
2012. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
60%

Hitler alapból nem a szegény zsidókat gyűlölte, hanem a világhatalmat összeharácsoló bankár elitet. Az volt az egyetlen baklövés, amit elkövetett, hogy nem őrajtuk állt bosszút.

Mellesleg a gazdagabb zsidások se sokáig voltak biztonságban. Reinhard Heydrich és Erst Kaltenbrunner pont leszrta, mennyi pénzük van.

2012. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól tudom csak kb 1938 ig volt lehetőség elhagyniuk Németországot,később már nem kaptak útlevelet.Addig viszont mindenki szabadon mehetett fizetés nélkül is ha akart.

Amúgy a kapcsolatok valóban számítottak,pl a német haditengerészetben szolgáltak zsidó főtisztek még a háború alatt is,őket Reader admirális nem volt hajlandó elbocsátani.De Göring magas rangú beosztottai közt is volt legalább egy zsidó pl Erhardt Milch.

2012. szept. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
51%
Heydrichnek pedig ha jól tudom egyik nagyapja volt zsidó.Szóval fura dolgok ezek,úgy néz ki a kapcsolatok meg a pártban betöltött poszt fontosabb volt a származásnál is esetenként.
2012. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
24%
Hát, a Szovjetúnióban még erre se volt lehetőség (ugye a SZU volt a világ, aki csak megpróbált kiutazni, vitték a gulágra egyből), szóval Sztálin bácsi még alaposabban elbánt velük. Csakhát mivel győztes hatalom voltak, nekik ezt szabad :D LOL
2012. szept. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként többször is mondogatta Hitler hogy ha nem lenne antiszemitizmus fel kéne találni,és azt is beismerte hogy enélkül talán sosem jutottak volna hatalomra.(pl az Asztali Beszélgetésekben is olvasható)Ennek fényében talán az is kétségbevonható hogy egyáltalán őszinte antiszemita volt-e vagy csak politikai pragmatizmusból játszotta meg?
2012. szept. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
73%

Ehhez tényleg nem kell zsidógyűlölőnek lenni, én sem vagyok az.

Amúgy nem láttok ellentmondást abban, hogy a nácik állítólag elvették a gazdag zsidók összes pénzét, aranyát és lagerekbe vitték őket és eközött?

Vagy ott nem jött össze a lefizetés?

2012. szept. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
86%
Minden rendszer tele van ellentmondásossággal,nem volt még olyan ami ne lett volna.Az emberboldogító francia forradalom véres diktatúrába torkollt,a kommunizmusban egyesek úgy dőzsölhettek mint a hivatalosan megvetett és üldözött burzsoázia.Egy politikai ideológián sosem lehet szerintem számon kérni az elvi hűséget mert a gyakorlatiasság mindíg felülemelkedik rajta.
2012. szept. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!