Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Breivik 21 évet kapott. Mi a...

Breivik 21 évet kapott. Mi a véleményetek? Életfogytig vagy halál kellett volna neki?

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 14:23
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
77%

Könnyen lehet, hogy most indult el a nagy karrierje, mert nem lehet tudni, mikor söpör végig egy nagy változás a világon, ami az olyan embereknek kedvez, mint ő. Azon sem lepődnék meg, ha egyszer mégis kiszabadulna, hogy szerepet vállaljon egy szélsőjobboldali szervezet működésében. Biztos, hogy két kézzel kapnának érte.

A túlzottan civilizált törvénykezéssel az a baj, hogy a bűnözőt mint embert egy szintre helyezi az áldozataival. Ő is ember, őt is jogok illetik meg, ezért a törvénykezés enyhén bánik vele. De igazságos ez az áldozatokkal szemben? Az enyhe ítéletek a társadalom érdekeit szolgálják?

2012. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
22-es hozzászóló! " vérgőzös hozzászólók" Ember te észél vagy????? 77 ember ölt meg Breivik. Nem egy csokit csent a boltból. Mind a 77 többnyire fiatalt haza várták. Biztos vagyok benne hogy a többségének még a szülei is él. Ugyanígy gondolkodnál, ha mondjuk a lányodat vagy a fiadat vagy mindkettőt egy állat lelőné és utána a pofádba röhögne?
2012. aug. 24. 16:02
 23/40 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:02


"" vérgőzös hozzászólók" Ember te észél vagy?????"

Igen. És vérgőzösek, mert tkp. semmi közük nincs hozzá, még csak - hála istennek - nem is itt történt, de ők már a norvégok helyett beszélnek, ítélnek. Ezt döntsék el a norvégok. Ezért egyszerűen csak idejöttek fröcsögni egyet.


"77 ember ölt meg Breivik. Nem egy csokit csent a boltból. Mind a 77 többnyire fiatalt haza várták. Biztos vagyok benne hogy a többségének még a szülei is él."

Na igen. És azzal, hogy megölik, feltámadnak az áldozatok? Ha életfogytigot kap, akkor azzal ugyanúgy el van szigetelve a társadalomtól és még büntetésként is rosszabb, mint meghalni.


"Ugyanígy gondolkodnál, ha mondjuk a lányodat vagy a fiadat vagy mindkettőt egy állat lelőné és utána a pofádba röhögne?"

Nem tudom, hogy gondolkodnék, nem vagyok abban a helyzetben. Miért te ilyen jól beleéled magad az áldozatok hozzátartozóinak szerepébe?

2012. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
54%
16:09 felsorolta azokat a közhelyes válaszokat, amivel a gyilkosokat szokták védeni. Hogy miért? Ezt csak ők tudják.
2012. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
58%

" De én egy 3-4 ember meggyilkoló embert /állatot/ is kivégeznék."


Az a gond hogyha kivégeznék akkor mindenki ajvékolna hogy ez mennyire nincs arányban a tettel hisz fél perc alatt vége miközben az lenne jobb ha egy életen át szenvedne!

Te azt vallod hogy könnyen és olcsón legyen vége az egésznek. persze így csináljunk mártírt a többi hittársának ebből az emberből, ezzel akár még több ilyen embert előhozva...


Na most akkor mi a jobb?


Mártírt csinálni belőle és ezzel megágyazva talán még pár száz ember meggyilkolásának?

Vagy életfogytig űljön és ha nem adják elő az írásait akkor csak egy elrettentő példa lesz...


A kivülállónak mint neked vagy nekem könnyebb halált kiáltani mint sokszor végiggondolni hogy a későbbi hasonló cselekedetek elkerülésére mi a jobb!

2012. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Melyik a jobb: egy mártír vagy egy bebörtönzött "hazafi", aki a szent célt hirdeti még a börtönben is?
2012. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Mártír? Ez jó kérdés. Azokból a náci háborús bűnösökből-akiket a Nürnbergi-per után kivégeztek- sem lett mártír. Nevüket sem tudnám felsorolni, viszont Rudolf Hess-böl az lett, akit viszont nem akasztottak fel.
2012. aug. 24. 16:29
 28/40 rajcziz ***** válasza:
58%

Az, hogy a nevüket nem tudod felsorolni, nem biztos, hogy annak a jele, hogy ne lennének "mártírok".

Mellesleg marad a kérdés: ha elítéljük a gyilkolást (gondolom ezzel mindenki egyetért), mi (mármint az állam) milyen jogunk gyilkolunk meg valakit?

2012. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
54%

Abból indulsz ki, hogy a hidegvérű gyilkosság és a társadalom érdekeit figyelembe vevő kivégzés egy és azonos dolog, pedig ez nem igaz.

Ilyen ellentétekkel én is tudom állítani, hogy egy autótolvajt ugyanolyan büntetés illessen meg, mint egy bolti tolvajt, hiába más a kettő.

Ilyen "ne ítélj, hogy ne ítéltess" hozzáállással nem lehet igazságosan törvénykezni, márpedig igazságos törvénykezés csak igazságos büntetéssel lehetséges, mégpedig nem az elkövető, hanem az áldozatok szempontjából.

2012. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 rajcziz ***** válasza:
0%
Mi történik akkor, ha egy gyerek kiszalad az autó elé és elütik? Akkor is az ő szempontjából kellene ítélni? Mert akkor elvégre gyilkosságról van szó.
2012. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!