Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Meghalt Kim Jong Il. Mi lesz...

Meghalt Kim Jong Il. Mi lesz Észak-Koreában?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 19. 04:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Igen!!!


De remeljuk, hogy ezek utan vegre elkezdodik valami demokratizalodas...


[link]

2011. dec. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 szittyatarzan ***** válasza:
46%
Meghalt? Váljék egéségére ..
2011. dec. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Az utódja a kisebbik fia,az még hülyébb diktátor.
2011. dec. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Remélhetőleg semmi sem változik és nem züllenek a kapitalista országok szintjére.
2011. dec. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
62%
Hú nem tudtam,na kiváncsi leszek,épp nemrég olvastam róluk döbbenettel a Tvrtko könyvben
2011. dec. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Hála isten ,ez is pokolra került, de várjunk csak ,lehet az ördögnek sem kell.


Talán Észak-Korea végre felszabadul a mocskos kommunizmus alól és talán normális ország válik belőle mondjuk olyan mint Dél-Korea.De az is lehet hogy Kim Jong-nál még idiótább kommunista kerül hatalomra.

2011. dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Dél-Koreának sem érdeke észak hirtelen felszabadulása. A beözönlő olcsó munkaerőt épp ők tartanák távol maguktól. Sokkal inkább lehetségesnek tartok egy Kínai típusú, nyitottabb ál-kommunizmus kialakulását. A két Korea pedig észak folyamatos felfejlődésével fokozatosan, fájdalommentesen egyesülne.
2011. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet leginkább. A két ország között akkora gazdasági különbségek vannak, hogy jelenleg nem reális az egyesítés.

Vagy zökkenőmentes lesz a hatalomátvétel, vagy hatalmi harcok kezdődnek, és hogy erről eltereljék a figyelmet, akár még provokálhatják is Dél-Koreát (mint a tavalyi lövöldözés).

Kíváncsi leszek, milyen mértékben fog enyhülni a sztálinista terror. Állítólag 100-200 ezer ember él munkatáborokban, állati körülmények között. Remélhetőleg lesznek olyan intézkedések, mint a SZU-ban Sztálin halála után.

2011. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
Ez fura, pont amikor tegnap este mentem aludni akkor arra gondoltam, hogy vajon most mit csinál Kim Jong Il :)
2011. dec. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (sajnos) nem lesz változás. A fia ott folytatja, ahol a fater abbahagyta.

Hihetetlen, hogy a 21. században még létezhet ilyen beteges, elnyomó és népbutító diktatúra...

2011. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!