Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Breivik 21 évet kapott. Mi a...

Breivik 21 évet kapott. Mi a véleményetek? Életfogytig vagy halál kellett volna neki?

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 14:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
43%
Én nem vagyok halálbüntetés párti.Ezért életfogytiglanit adtam volna.Nyilván ha zsidókat ölt volna meg akkor már rég nem a luxus börtönében csücsülne..
2012. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%
Norvégiában ennél súlyosabb büntetést nem lehet kiszabni tudtommal. Viszont ha úgy vélik, hogy 21 év után is veszélyes a társadalomra, akkor nem engedik ki.
2012. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
50%

"Viszont ha úgy vélik, hogy 21 év után is veszélyes a társadalomra, akkor nem engedik ki."

Veszélyes lesz.És aki ezt máshogy véli, az maga is veszélyes.

Az ilyen bűnözőket helyben le kéne lőni.Ahogy a kezelhetetlenül veszélyes kutyákat szokás.

2012. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
57%

# 2/3 Veled értek egyet!


70 embert meggyilkolt, az ilyet régen likvidálni kellett volna a társadalomból, nincs mese!

2012. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
"Nyilván ha zsidókat ölt volna meg akkor már rég nem a luxus börtönében csücsülne." Szerintem a norvég ifjú szocik között bőven volt zsidó származású is. Bár úgy tudom Breivik is az. Amúgy a norvégoknak azért ezen a max. 21 éven el kéne gondolkodniuk.
2012. aug. 24. 14:35
 6/40 anonim ***** válasza:
57%

Ahogy már írták Norvégiában ez a legmagasabb büntetés, de ha onnan nézzük hogy 77 ember meghalt, többen megsebesültek és előre eltervezett mészárlás volt, akkor kevésnek tűnik nekem az elhalálozott emberek utáni 3 hónap. 3 hónap egy ember életéért édes kevés. Nem gondoljátok?

Magyarországon vegyük példaként Damu ügyét, állítása szerint nem tette meg, de ha mégis erőszakoskodott a nőjével, /aki túlélte/ akkor miért járt neki annyi év letöltendő? Pedig ott még emberéletet sem követelt a tette.

Látszik, hogy van különbség a különböző országok igazságszolgáltatásai között.

2012. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
49%
Simán halálbüntetést érdemel, ha ő dönthetett 77 ember élete felett, a tisztelt bíróság miért ne dönthetne az ő élete felett?
2012. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
48%
Én egészen egyszerűen fejbe lövettem volna ez egy igazságos és gazdaságos döntés lett volna.
2012. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
48%

Nem értek vele egyet!


Sajnos gyilkolt és még etetik a börtönben, s pszichológust fizetnek neki az állampolgárok befizetett adójából??? Fűtenek rá, stb.

2012. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Vegyük figyelembe emberek, hogy ez egy extrém eset, a törvényt nem ilyenekre írják. A kiszabható legsúlyosabb büntetést kapta, aligha fogják szabadon engedni.
2012. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!