Érdemes így akár érettségire tanulni vagy egyetemre jelentkezni? (Irán)
Egyre jobban mérgesedik az Iráni válság, olvastam már angol és magyar cikkekben is, hogy Izrael áprilisban tervezi a támadást Irán ellen.
Folyton folyvást azt olvasom itt a GYK-n, hogy úgyis Mo.-n besoroznak mindenkit. Akkor minek tanulni már ha úgysem tudok leérettségizni?
De Oroszország nem Közép és Kelet Európát akarja megtámadni, akkor miért soroznának be?
Ezt azért nem értem, mert hasonló , sőt majdnem ugyan ilyen volt az Iraki háború, és az Irak-Iráni háború. Ott is voltak amerikaiak, meg oroszok stb. És ott sem kellett bemenni, csak a NATO keretében Magyarországnak küldenie kellett békefenntartókat. (Mint Afganisztánba)
Félek hogy jövőm már nem lenne, de van ekkora félelemre ok, vagy csak túlreagálom?:S (indok kifejtést is lécci)
Szóval nem értem, ha az USA problémája meg Izraelé (amúgy Iránnak leghamarabb 1 év múlva lehet atomfegyvere, utána meg néhány év mire a kilövőszerkezetet megcsinálják, és a fő célpont Izrael) akkor miért a Közép-Európai térséget kell megölni?:S Vagy hogy van ez?
Érdemes így egyetemre jelentkezni, ha így el fog mérgesedni a dolog?
Kérdező: nem akarlak megsérteni, de amiket írtál, az eléggé mosolyogtató.
A hozzászólásaidon látszik, hogy nem érted a nemzetközi politika működését, sok dologban naiv vagy. Még fiatal vagy, később majd jobban képben leszel. Viszont addig is, hidd el, hogy semmi okod félni. A Közel-Keleten lehetséges regionális háború, de itt Európában nem kell félnünk. Nem lesz semmiféle sorozás.
Előre szólok, hogy időnként erre a fórumra is betéved egy-két troll, akik szektás dolgokat magyaráznak és világvége-mániások. A legjobb figyelmen kívül hagyni az ilyen beszólásokat.
Szóval nyugi :)
Mert a nagyhatalmak folyamatosan tárgyalnak egymással, a titkos diplomácia állandóan működik. Ha Oroszország beavatkozást tervezne, arról jó előre értesítenék az USA-t. A mai világban egy nagyhatalom tudja, hogy egy-egy lépése milyen következményekkel fog járni.
Ja és egyszerűen nem érné meg nekik beavatkozni. Hiszen a nyugati hatalmak nem akarnak országokat megszállni, nem akarják meghódítani az oroszok/kínaiak szövetségeseinek területét. Szíriában egy rendszerváltás jöhet szóba (ami humanitárius okokból nagyon jó lenne), Iránban pedig a fegyverkezési programra akarnak csapást mérni, vagyis meggyengítenék az országot. Ez nem akkora dolog, hogy egy (v. több) nagyhatalom világháborút kockáztasson.
Szíriával kapcsolatban annyi történne, hogy az oroszok esetleg elvesztenék egyik fő kereskedelmi partnerüket (fegyverszállítmányok). Viszont az Aszad-rendszer annyira könyörtelen, hogy a támogatása miatt Oroszország ellenségessé válhat a többi arab ország számára. Ezt pedig nagyon nem akarják az oroszok, ahogy azt sem, hogy huzamosan destabilizálódjon a Közel-Kelet. Úgyhogy előbb-utóbb felhagynak majd Aszad támogatásával (pont ma olvastam, hogy egy elismert egyetemi szakértő nyilatkozta ezt).
Szóval az a lényeg, hogy itt nincsenek stabil szövetségi rendszerek, amelyek egymásnak feszülnének.
Egyébként a Közel-Kelet már évszázadok óta válságos terület, folyamatos a feszültség, de innen még sosme indult ki nagy, egész Európára kiterjedő háború.
Ja és még annyit, hogy Közép-Európáról szó sincsen a nagyhatalmi játszmában. Minket nem érintene, ha esetleg eldurvulnának az események.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!