Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Érdemes így akár érettségire...

Érdemes így akár érettségire tanulni vagy egyetemre jelentkezni? (Irán)

Figyelt kérdés

Egyre jobban mérgesedik az Iráni válság, olvastam már angol és magyar cikkekben is, hogy Izrael áprilisban tervezi a támadást Irán ellen.


Folyton folyvást azt olvasom itt a GYK-n, hogy úgyis Mo.-n besoroznak mindenkit. Akkor minek tanulni már ha úgysem tudok leérettségizni?


De Oroszország nem Közép és Kelet Európát akarja megtámadni, akkor miért soroznának be?

Ezt azért nem értem, mert hasonló , sőt majdnem ugyan ilyen volt az Iraki háború, és az Irak-Iráni háború. Ott is voltak amerikaiak, meg oroszok stb. És ott sem kellett bemenni, csak a NATO keretében Magyarországnak küldenie kellett békefenntartókat. (Mint Afganisztánba)


Félek hogy jövőm már nem lenne, de van ekkora félelemre ok, vagy csak túlreagálom?:S (indok kifejtést is lécci)


Szóval nem értem, ha az USA problémája meg Izraelé (amúgy Iránnak leghamarabb 1 év múlva lehet atomfegyvere, utána meg néhány év mire a kilövőszerkezetet megcsinálják, és a fő célpont Izrael) akkor miért a Közép-Európai térséget kell megölni?:S Vagy hogy van ez?


Érdemes így egyetemre jelentkezni, ha így el fog mérgesedni a dolog?


2012. febr. 5. 09:27
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kerdezo

Meg sosem lattam az "idok jelei" nevu web oldalt, a te linked alapjan mentem be most eloszor - es elkepedtem.

Az oldal cikkei RENDKIVUL HATASVADASZ modon adnak jelentest az esemenyekrol.

Az oldal gazdai bizonyara PONT A FELELEMKELTO JOSLATOKBOL elnek. Szerintem egy pillanatig SEM gondoltak, hogy valaki elhiszi nekik ezt a vilaglatast. Az o szempontjukbol ez csak egy hecc, jo vicc, jo penzkereset.

2012. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

06:19


Idők jelei? Ki se nyitom, már a nevéből látszik, hogy valami szektás ökörség.

2012. febr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
Te a valószínűleg egy egykori lipótmezei munkaterápiás kollektíva által szerkesztett idokjeleirol tájékozódsz? Az egy paranoid nyilas honlap, ember!
2012. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
A megbízhatóságáról csak annyit, hogy két nappal Kadhafi legyakása előtt arról tettek közé cikket, hogy Tripoliban hatalmas Kadhafi emberei átvették a hatalmat, és az ellenzék nem győz menekülni. (Azóta ezt sajnos sunyi módon törölték.)
2012. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Jó oké sz*r ez a két oldal, de már több új híreket közlő oldalon is láttam ezeket.

Írd be a google-ba.

Tényleg elhangzottak az orosz külügyminiszter szájából ezek, hogy Oroszország megvédi Iránt, valamint Kína is mondta.


Lehet hogy épp 2 szennyportált linkeltem be , de máshol is olvasható.

2012. febr. 7. 14:46
 36/49 A kérdező kommentje:

Tessék, még 2 cikk :


[link]


[link]


Itt már az Eu.-t is fenyegeti a veszély.

2012. febr. 7. 21:31
 37/49 anonim ***** válasza:
Na jó, tényleg nem tudom, miért kell ettől pánikolni, egyszerűen képtelen vagyok felfogni. Kit érdekel az irániak szánalmas pattogása? Ez egy szövetségesek nélküli, a világpolitikában totálisan elszigetelt, elavult hadsereggel rendelkező ország, amit nagyjából tíz perc alatt le lehet rendezni. (Persze aztán átalakulhat egy újabb Irakká, de akkor már legfeljebb saját magára lesz veszélyes.) Komolyan ki kellene vizsgáltatnod magad, ezt a legjobb indulattal mondom.
2012. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Szövetségesek nélküli?

Oroszország és Kína mellé állna.....vagy nem? Mert erről is lehetett olvasni, illetve lehet is olvasni.

Pont ettől félnek sokan hogy ha ez a 2 ország beszáll, akkor világháború lesz belőle.


Oroszország és Kína a szövetségese vagy nem? De ha ennyire mondod akkor magyarázd meg légyszíves ezt a két országot. Mert mint mondtam, Oroszo. hangoztatja hogy Teherán = Moszkva, Kína megvédené Iránt. (legalábbis a kínai külügyminiszter ezt hangoztatja)


Vagy miért NE állnának Irán mellé? Főleg Oroszország.

2012. febr. 7. 22:04
 39/49 anonim ***** válasza:
Mert nem éri meg. Se gazdaságilag, se politikailag. Ilyen egyszerű.
2012. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Teherán meg nem egyenlő Moszkva. Ez a cikk is az idojelein jelent meg. :)
2012. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!