Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miert utaljak olyan sokan a...

Miert utaljak olyan sokan a U. S. -t?

Figyelt kérdés

Mo-n a legtobb ember utalja Amerikat, de nem ertem, hogy lehet egy olyan gyonyoru orszagot utalni, mint America...

Es azok az emberek alt imadjak Mo-t, azt meg nem ertem, hogy lehet szeretni......ugy sz@r, ahogy van...


Kerem a velemenyeteket!


2011. okt. 5. 17:52
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet szeretni Magyarországot? - olyan nincs, vagy értelmetlen.

Miért nem lehet szeretni egyes konkrét magyarokat? - aki ezt a kérdést, majd az azokra adott válaszokat (tisztelet a kivételnek, de az kevés) figyelmesen végigolvassa, értelmezi, és megpróbál józan gondolkodású maradni, nos, ő pontosan tudni fogja.


Minden véleményt el lehet mondani! Csak nem mindegy, hogyan tesszük.

Kedves kérdező barátom! Azt gondolom, annyira oda lehet figyelni egy kérdés írásos megfogalmazásánál, hogy megpróbálunk helyesen írni - már csak önmagunk becsületéért.

Egy olyan nagy földrészt, mint Amerika, nem lehet egységesen, mindent beleértve utálni. Szerintem azt te is pontosan tudod. Gondolom az USA-ra céloztál, de ha így van, figyelembe vetted, hogy a teljes Dél-Amerikát, Mexikót stb. megsértetted, még ha akaratodon kívül is?

Hasonlóan sommás véleményt mondani Magyarországról, azon túl, hogy magadat gyalázod (... ahogy van - abba téged is bele kell érteni), nem gondolod, hogy igaztalanul rengeteg embert megsértesz, akik erejükön felül próbálnak tenni, hogy itt jobb legyen? És még szót sem ejtettem pusztuló természeti értékeinkről.


Tudod, az a helyzet, hogy értem én a te indulataidat, azt is, hogy erős szavakat használtál, de nem pontosan gondoltad úgy. Értem én a 15 éves hevületedet is, az ne is változzon. De ha pontosabban, másokra jobban tekintettel és kicsit odafigyelve fogalmaznál, rögtön megtapasztalnád, hogy hány kedves ember segítene neked is tájékozódni a világban. Bár kétségtelen csökken a számuk.


Na haragudj, hogy rajtad keresztül fogalmaztam meg mindazokat az ellenérzéseimet is, amelyek egyes válaszolók meggondolatlanságból, elképzelt "hű de jó fej vagyok én" érzésből születő és fröcsögő igaztalanságai váltottak ki. Egyikőtök se csodálkozzon, hogy nem tudtok egyről kettőre jutni. Ebben a stílusban nem is fog sikerülni. Korábbi megjegyzésemre is voltak hasonló stílusú válaszok, nem kívánok reagálni, nincs mire.


De azt fenntartom -eredeti kérdésedre utalva - hogy mind az USA, mind Amerika többi országai sok olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amit erős kifejezéssel, tényleg csak utálni lehet. A mérték persze eltérő. És ugyanezek az országok lakói sok eltanulni valót cselekszenek, sokan közülük kedvesek, barátságosak, vendégszeretők. Pontosan ugyanezt lehet elmondani Magyarországról. Az egyes embereknek persze lehetnek eltérő tapasztalataik, de sommás véleményt mondani - a legenyhébb szóval is meggondolatlanság.

2011. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 bitangbigtank ***** válasza:

a kérdezőhöz két kérdés

1. Ha 10-ből 8 ember hülye, akkor nem lehet, hogy benend van a hiba? Az önkritika sokat tud segíteni...

2. És mégis miért utálod ezt az országot és mitől imádot az Usát?

2011. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
48%
Egy nagyarcú hanyatló birodalom és a mostanra már csak zsidó csicskák
2011. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!