Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miert utaljak olyan sokan a...

Miert utaljak olyan sokan a U. S. -t?

Figyelt kérdés

Mo-n a legtobb ember utalja Amerikat, de nem ertem, hogy lehet egy olyan gyonyoru orszagot utalni, mint America...

Es azok az emberek alt imadjak Mo-t, azt meg nem ertem, hogy lehet szeretni......ugy sz@r, ahogy van...


Kerem a velemenyeteket!


2011. okt. 5. 17:52
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%

"Mo-n a legtobb ember utalja Amerikat"


Forrás?


"Es azok az emberek alt imadjak Mo-t, azt meg nem ertem, hogy lehet szeretni......ugy sz@r, ahogy van..."


Akkor miért írsz itteni fórumokra?

2011. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%
Most nincs kedvem olyan választ írni, amit biztos, hogy törölnek, ezért csak képzeld el ahogy üvöltve emlegetlek téged és a szüleidet, illetve a kapcsolatotokat különböző testrészekkel, foglalkozásokkal és élethelyzetekkel. Köszönöm!
2011. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
62%

"de nem ertem, hogy lehet egy olyan gyonyoru orszagot utalni, mint America... "


Amerika egy kontinens, nem ország. Az, hogy nem érted az utálat miértjét, téged jellemez. Ha a fejedet a homokba dugva éled egyszerű mindennapjaidat, akkor meg ne érdekeljen, ki miért utálja.

2011. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
47%

Amerika nem egy ország.


Amúgy nem az országot utálják, hanem az államot. Valószínűleg picit irigykednek is.

2011. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

A kerdesben irtam, hogy a United States-rol van szo. Ezek utan szerintem teljesen egyertelmu, hogy az Amerikai Egyesult Allamokra gondoltam....

De mit is varjon az ember ettol a korcs neptol....

2011. okt. 5. 19:01
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amikor én Európát írok, akkor nem Magyarországra gondolok, hanem Európára.



Szóval mi lennénk a korcs nép?

2011. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy mi vagyunk az a korcs nép, aki évszázadokon át védte a keresztény európát az iszlámtól? Európa védőbástyája mi voltunk, ha mi nem lettünk volna, akkor most lehet, hogy nem lenne a drága USA, és most törökül beszélnél, na persze csak akkor, ha nem írtották ki volna az őseid.
2011. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
20%

"Mo-n a legtobb ember utalja Amerikat, de nem ertem, hogy lehet egy olyan gyonyoru orszagot utalni, mint America... "


Ha valóban nem érted akkor szerintem írj be magadnak egy egyest történelemből.

2011. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 asmosys ***** válasza:
Mindenkinek van egy véleménye. Utálni számtalan ok miatt lehet bármely országok. Politikai okok, gazdasági törekvések, katonai beavatkozások, puszta szimpátia alapján. Az azért látszik, hogy a többség, téves információk, részigazságok miatt utálja.
2011. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is gyönyörű ország az USA, de nem azért mert annyival szebb lenne, mint Európa, hanem azért, mert ott 9 millió nkm-re jut 300 millió ember és nem tette tönkre a környezetet olyan mértékben, mint itt Európában. Igaz itt 3,5 millió nkm-re jut 500 millió lakos.


Én nem utálom az USA-t, csak a kultúráját. A külpolitikájával egyetértek. Magyarország is ezt csinálná a helyében, mert az országoknak érdekeik vannak, amiket érvényesítenek is (ha tudják) ellentétben a Magyarországon elterjedt tévhittel miszerint a kormányoknak vannak barátaik és érzelmek mentén politizálnak.

Visszatérve az utálatra: engem az bosszant az USA-ban, hogy ők a nyugati világ vezetői, de a nyugati mivoltuk alig nyílvánul meg egy-két dologban. Egyenesen felháborítónak tartom, hogy Kabultól Tokyión át Kalkuttáig mindenütt megértik, hogy mennyi az 1kg kenyér, kivéve ott, a nyugati világ vezetőjénél nem. Ott önkényesen lábban, hüvelykben, kézben, fejben anyámkínjában mérnek, mert ők ugye a nagy jenkik.


Az is nevetséges, hogy onnan jön a találmányok és a tudományos felfedezések nagy része, de a társadalom ottani "kórképe" inkább hasonlít egy középkorira. Volt egy Richard Dawkins-os interjú ahol a vallásról kérdezett ott egy lelkészt (bár szerintem inkább valami sztár volt - mármint olyan műsort csinált) és az kikelve magából elüldözte onnan, pokollal fenyegetőzött, stb...

Az is érdekes, hogy az északi fejlett országok (Kanada, Európa, Oroszország, Japán) között majdnem többségben vannak az ateisták (Európában egy-két kivetél van). Míg ott tagadják délen az evolúciót és dinókkal mászkáló emberekkel hülyítik a jónépet meg 6000 éves Földdel. Vicces.


Kifejezetten rühellem még a kultúrálatlan parasztos viselkedésüket. Egy példa: láttam jópár éve egy reklámot valami külföldi adón(Amcsi) és sikítóversenyt hírdettek. Amerika viselkedése nekem olyan mintha egy csapat kifinomúlt úriember (Európa) beengednének egy tajparaszt tahó állatot (USA), mert megverte a legutóbbi verekedést(II. VH), ezért az úriemberek között a paraszt viselkedés lesz a menő. Jaj, de szájbafingottam az Erzsit! - kb. ilyen infantilisek.


A focijuk túlzott erőltetése sem vet túl jó fényt rájuk. Rühellem, felállnak a yardvonalhoz, elindul a play és rá 2 másodperc múlva újra az adott yardvonalhoz állnak, ám ezúttal a "felállás" hosszabb, mint a játék. Egyszóval egy akadozó sz@r, hígfos az nem játék! A rögbi sem piskóta, de legalább folytonos!

A körbe-körbe dedós autóversenyüktől meg a hideg ráz.


Nagyjából ennyi jutott eszembe, további jó napot!

2011. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!