Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért "kell" utálni a királynő...

Miért "kell" utálni a királynőt? Miért utálják sokan?

Figyelt kérdés
Meg úgy az egész királyi családot. Több embertől is hallottam már/olvastam már, hogy utálja a királynőt, bár indokot nem mondtak. Ezek mellett pár szám is van, ami erről szól, pl. a Smiths "Queen Is Dead" című száma, vagy a Sex Pistols "God Save The Queen" című száma, bár az utóbbinak lehet nincs semmi alapja, csak pukkasztás céljából íródott.
2011. júl. 20. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Mert semmi értelme, viszont elviszi az adófizetők pénzét.
2011. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert vitatható, hogy a XXI. században szükség van-e a királyság intézményére. Sokba kerül és nem lehet az uralkodót választani. Mondjuk a brit királyi család legalább pénzt is hoz a konyhára, lásd a legutóbbi esküvőt. Egyébként meg akik eddig kibírták, szerintem maradjanak, legalább azoknak az országoknak egy kis plusz kuriózum. A skandináv uralkodók pedig nagyon ügyelnek arra, hogy ne tűnjenek felsőbbrendűnek, tehát, állami iskolákba járatják a gyerekeket, szupermarketbe járnak bevásárolni és nem törekszenek velük megegyező rangú személlyel a házasságra (a norvég trónörökös egy osloi raver lányt vett el, aki mellesleg egyedülálló anya, a svéd Viktória hercegnő pedig egy konditerem tulajdonosához ment hozzá.) Ez azért Nagy-Britanniában kiverné a biztosítékot.
2011. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem csinálnak ma már semmit, az országot nem ők vezetik, törvényhozásban sincs nagy szerepük, csak kirakatban vannak és jó sokba kerülnek az országnak.


[link]


11,9 millió font a költségvetésből nem kevés pénz.

Na meg az esküvő sem lehetett olcsó és annak is nagy része az adófizetők pénzéből ment, mondjuk abból azért volt bevétel is.

Te örülnél, ha befizeted az adót és a királyi család lovaira, kaviárjára, kastélyaira költenék?

(bár Magyarországon sem a legjobb a közpénzek felosztása)

2011. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Mert egy ingyenélő, akinek semmire sincs gondja. Szerintem.
2011. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az angolok adójából tartják fent a királynőt, meg a családját ,de még ezek ellenére is azért egy átlagos angol családban ,keresnek 5000 Fontot ,és elég kellemesen elélnek belőle.Én voltam ott egy évet,az utak karban vannak tartva 8 sávos autópályák vannak jó állapotban, a műemlékeket karban tartják, és az orvosi ellátás minősége remek, még pénzt is kaptam hogy haza tudjak menni a orvostól.Én szerintem még ennek ellenére hogy a királyi családod fenntartják elég szépen rendben tartják az országot.
2011. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem gyűlölöm, csak a tököm ki van már vele, hogy itt napi szinten az angol királynővel kell foglalkozni...
2011. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy napi szinten ezzel foglalkoznak. Nem szoktam látogatni a politika témakört, ez csak úy eszembe jutott, egy zeneszámról :). Köszi a válaszokat amúgy.
2011. júl. 21. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem itt, hanem a TV-ben.
2011. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg a híroldalakon a politika, külügy, bulvár, divat, szex, autó, számtech meg úgy összességében minden kategóriában.
2011. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

figyelj, Sex Pistols számnak ne keresd az értelmét... Pontosan ahogy írtad, csak pukkasztás. Ha nem lenne királynő, akkor is találnának valamit, ami ellen lehet lázadni. Ha mindenki punknak öltözne, akkor ők öltönybe-nyakkendőbe járnának. :D

Egy nagy Sey

2011. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!