Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Belgiumban is betiltották a...

Belgiumban is betiltották a burkaviselést. Helyesnek tartod?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 23. 14:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
57%

14:29


"az ember úgy öltözik, ahogy akar"


Tényleg? Sétálj végig egy szál fürdőgatyában a Váci utcán, aztán megnézzük, úgy öltözik-e az ember, ahogy akar.

2011. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
73%

15:10


Maximum megnéznek. De ezért nem visz el a rendőr és nem végeznek ki.


Amúgy meg itt csak a két extrém véglet van tiltva.

2011. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
38%
Én voltam arab országban, és sehol senkit nem szóltak meg az öltözködésért.
2011. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
69%

"Viszont ha mégegyszer valaki azt mondja hogy európa fejlett és vannak emberi jogok az baxa meg az anyját."


Miért mihez nincs jogod te szerencsétlen?hogy lefeküdj anyáddal? vagy h embereket gyilkolj?

Hülye f-asz

2011. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
77%
Helyeslem. Alkalmazkodjanak hozzánk ha idejönnek, akkor én is alkalmazkodok ha hozzájuk megyek. Különben meg sehol sincs előírva az iszlámban, hogy szellemnek kell öltöztetni a nőket, mert másképp elviszi őket a kisördög.
2011. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
73%

Igen is, meg nem is. Az integrációt hosszú távon ez segíti elő, ez tény. És itt a hangsúly azon van, hogy hosszú távon, nem egyik napról a másikra.

Viszont szerintem a vallásuknak megfelelő öltözködés még mindig a szabad vallásgyakorlás részét képezi, úgyhogy szerintem ebbe nem lenne szabad beleszólni.

2011. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

"Én voltam arab országban, és sehol senkit nem szóltak meg az öltözködésért."


Nem mindegy hogy egy afgán faluba vagy Kairóba mész.

Amúgy meg épp ez a bizonyíték arra, hogy az iszlámnak nem előírása a burkaviselés, különben minden arab országban kötelező lenne. Úgyhogy ez még náluk is az extrém kategória, és nem hiszem hogy nekünk kötelességünk lenne eltűrni ezt Európában.

2011. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk most láttam, amit valaki linkelt, eddig én sem tudtam pontosan, hogy pl. miben különbözik a burka és a csador. Így már világos.

Biztonsági szempontból sem gondoltam át eddig a kérdést, és ilyen téren tényleg helyénvaló a döntés.

2011. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
89%

"Viszont szerintem a vallásuknak megfelelő öltözködés"


Senki sem szólt a haj eltakarása ellen, csak az arc eltakarásáról van szó. Az arc eltakarását pedig az ország törvényei tiltják, és egy ország törvényeit nem írják felül vallási törvények - épp ezért nem is fogadom el, amikor az autóvezetők alkoholfogyasztásáról volt szó és a kat. egyház felmentést kért, mert a misebor fogyasztása munkaköri kötelesség. Túróst - az ő ceremóniájukhoz másnak nincs köze.


Amúgy meg ha alapítok egy vallást, akkor talán el kéne fogadnia a többségi társadalomnak, ha nekem a vallásgyakorlás azt jelenti, hogy bedrogozva, teljesen pucéran végigszambázok az utcán?

A jogok mellé kötelességek is járnak. jogom van a vallásomat gyakorolni, ameddig az nem ütközik az ország törvényeibe.

2011. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
52%
Oké oké, közben számomra is világossá vált, hogy itt nem arról van szó, amire én gondoltam.
2011. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!