Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem undorító, hogy ha egy...

Nem undorító, hogy ha egy hitelminősítő leminősít egy országot?

Figyelt kérdés

...akkor azt már csak hitellel lehet megmenteni?

És az nem furcsa, hogy ezek mind amerikai hitelminősítők?

Nem hiszek az összeesküvésekben, de szerintem az USA-nak érdeke az euró összeomlása...


2010. dec. 26. 22:32
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

"Az EU és az IMF külön módszerekkel köt hitelszerződést, és csak kivételes esetekben. Ők valóban támaszkodnak a hitelminősítők értékeléseire, de leginkább a saját, helyzeti értékelésükre. Az ő hitelkihelyezésük esetében igen erősen számít a politika is.

Ellenben ott vannak azok a nagy befektetők (befektetési alapok, magánnyugdíjpénztárak, bankok, stb.), akik viszont az országok kötvényeit, állampapírjait nagy mennyiségben megveszik, ők nagyon is támaszkodnak arra, hogy mit mondanak a hitelminősítők (szabályaik vannak, hogy pl. bóvli kategóriás állampapírokat nem tarthatnak a portfólióban.). Ők azok, akik leginkább hiteleznek az államoknak, hisz az állampapír nem más, mint hitelfelvétel. Ha nincs aki megvegye az állampapírt, mert bóvli, akkor viszont az állam nem kap pénzt arra, hogy az éppen lejáró állampapírokat kifizesse. Pont az ilyenek miatt kellett lehívnunk az EU/IMF hitelt."

Ezeket mind tudom, nem erről beszéltem. Én értem miről beszélsz, de te valamiért folyamatosan elbeszélsz mellettem. Nem tudom, hogy vajon rosszul fogalmazok...

Arról beszéltem, hogy a bajban lévő ország esetleg talpra tudna állni, viszont a hitelminősítők - lévén ez a "dolguk" - farkast kiáltanak és így már a kilábalás lehetősége elúszott, mivel a hitelezők kihátrálnak az adott ország mögül... Nem tudom érthető-e?


"Tudsz írni olyat, hogy milyen reformokat hajtott végre Portugália, hogy elkerülje a csődhelyzetet?"

Nem biztos, hogy pontosak lesznek, de ezekre emlékszem: nyugdíjkorhatár emelése, közalkalmazottak bérének befagyasztása és/vagy elbocsátások?, még volt valami csak nem emlékszem.

2010. dec. 27. 12:42
 42/50 A kérdező kommentje:

Bocs itt egy hiteles forrás:

Reuters(2010.05.13.)

"Prime Minister Jose Socrates and opposition leader Pedro Passos Coelho drew up steps to slash Portugal's budget deficit, including 5 percent pay cuts for senior public sector staff and politicians, and increases of VAT sales tax, income tax and profits tax ranging from one to 2.5 percent."

[link]


Azóta kétlem, hogy nem tettek volna keményebb intézkedéseket.

2010. dec. 27. 12:48
 43/50 anonim válasza:
0%

" de szerintem az USA-nak érdeke az euró összeomlása..."


szerintem az USA-nak a világ tönkretétele, és utána az egész világ feletti uralom az érdeke....

2010. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
16:35 he?
2010. dec. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

Jajj de gonosz az USA!! Nagyon gonosz!


Amúgy alap hogy minden ország saját érdekeit védi, Magyarország is ezt teszi, és inkább egy rokkant ország, mint "orvos".


Nem gonosz az USA, ha nem segít; törődjön a saját gondjaival is.

Elég ebből az üldözési mániából, ha lesz ebből valami, szólj, és akkor együtt hisztizünk egy jót, addig nem!:D

2010. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg azért, mert a gazdasági szakértők nem találták elegendőnek ezeket a lépéseket ahhoz, hogy megoldják a problémát.
2010. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, sorry, de nem figyeltem a kategóriát, és manapság ha leminősítést hallok, akkor nem Portugália jut eszembe :)
2010. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

"Nem undorító, hogy ha egy hitelminősítő leminősít egy országot?"


Országokat nem minősítenek le, hanem országok adósságait.


Ugyanis ez a dolguk.

2010. dec. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
De,mert ezzel akarnak nyomást gyakorolni.Írország is ezért vett fel végül hitelt, így nem minősítik le mert haszon van belőlük
2010. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Szokták azt mondnai, hogy "Messziről jött ember azt mond, amit akar!" Szóval onnan Amerikából ne nagyon mondják már meg, hogy mi van itt! Szemét banda mindegyik! Moody's - Standard and Poor's - Fitch : Ki kéne nyírni mindet! De legalább 1-et megfélemlítés céljából! Igen, én is hallottam a híradóban, hogy már másoknak is feltűnt hogy úgymond "ezek keverik a sz*rt egyfolytában!" és be kellene tíltani a működésüket. Ha nem lennének, szerintem sokkal gördülékenyebb lenne a gazdaság élete.
2012. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!