Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem undorító, hogy ha egy...

Nem undorító, hogy ha egy hitelminősítő leminősít egy országot?

Figyelt kérdés

...akkor azt már csak hitellel lehet megmenteni?

És az nem furcsa, hogy ezek mind amerikai hitelminősítők?

Nem hiszek az összeesküvésekben, de szerintem az USA-nak érdeke az euró összeomlása...


2010. dec. 26. 22:32
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:

Szerintem te félreérted a dolgokat. A hitelminősítők nem hasraütésszerűen mondják azt egy országról, hogy milyen minősítést adnak neki. Hadd szemléltessem a dolgot egy példával: van egy autód, ami hangos, nyikorog az ékszíj, látszik, hogy eszi a rozsda. El akarod adni valakinek, aki azt mondja, hogy oké, tudni akarom milyen állapotban van a kocsid. Ha elviszitek egy szervízeshez, aki elmondja, hogy a kocsid tök jó állapotban van, meghúzzák az ékszíjjat 100ft-ért, a karosszéria is csak helyi cserére szorul, de amúgy ez az autó még simán elmegy 400.000km-t. Erre a vevő azt mondja, oké, egy ilyen autót megveszek 1millióért. De azt is mondhatja a szerelő, hogy az autód pocsék, 1000km és darabokra esik, erre azt mondja a vevőjelölt, hogy oké, köszönöm, a kocsiért max 50.000Ft-ot ad. Ilyenkor ki a hibás? A szerelő, a vevő, vagy a kocsi gazdája? Kit kell hibáztatni? Szerintem nem a szerelőt... (igaz, az már felveti a kérdést, hogy mennyire mond igazat, de ha három szerelő azért általában eltalálja a nagyjábóli állapotot - igaz, nem mindig)


Amúgy az USA-nak nem érdeke az eurózóna összeomlása, mert neki is elég erősen alátenne még egy gazdasági válság, amikor az előzőt még ki se heverte. Neki az a jó, ha van egy erős vevője, nem az, ha nem tud fizetni az EU.

2010. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
18%

Akkor ez az egész egy színjáték, mert az USA a világ legeladósodottabb országa.

Ugyan hogy jönnek ők ahhoz, hogy a mi adósságaink kockázatával foglalkozzanak...???

2010. dec. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

"Szerintem te félreérted a dolgokat. A hitelminősítők nem hasraütésszerűen mondják azt egy országról, hogy milyen minősítést adnak neki."

Nem kell kioktatni. Tudom én is. De ha van is baj, a figyelmeztetéssel rátesz egy lapáttal, mert az elindít egy lavinát. Ha nem figyelmeztetné, akkor lehet hogy megszorító intézkedésekkel rendbe tudnák tenni a gazdaságot. És akkor erre jön a betegnek egy pofon...


Amúgy ha összeomlana az eurózóna, akkor nem az IMF és az USA lökné ide a sok hitelt?

2010. dec. 26. 23:08
 14/50 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó esetleg, hogy ha az EU bedőlne, akkor az USA nagyvonalú kölcsönne kisegítené, pont annyival, hogy mire visszaadnánk, annyival éppen kimászna az USA a saját válságából?

Vagy ez nem így működik?

2010. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Amúgy a példád hibás! Én inkább úgy mondtam volna: van egy lesérült boxoló és egy profi gyilkológép ellen áll ki. Esélye alig van, de azért VAN. Erre a szurkolókat(befektetők) értesíti a bukméker(hitelminősítő), hogy hát ugyis veszíteni fog, mert hát lesérült az ipse. Namár tudjuk, hogy a boxolókat a szurkolók is "segítik", viszont ha kihátrálnak mögüle akkor az esélyei tényleg a nullához konvergálnak. A bukméker aljas módon szinte hozzájárult, ahhoz hogy az ipse tényleg a földrekerüljön.
2010. dec. 26. 23:13
 16/50 anonim ***** válasza:

Áh, ez a box példa jó:D kb értem, hogy mit akarsz mondani.

Nem undorító, ez a kapitalizmus. Az erősnek mindent, a gyengének semmit.

2010. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

"Nem kell kioktatni. Tudom én is. De ha van is baj, a figyelmeztetéssel rátesz egy lapáttal, mert az elindít egy lavinát. Ha nem figyelmeztetné, akkor lehet hogy megszorító intézkedésekkel rendbe tudnák tenni a gazdaságot. És akkor erre jön a betegnek egy pofon... "


Nem állt szándékomban, csak nekem úgy tűnik, hogy az összefüggések számodra kicsit homályosak. A hitelminősítők azt nézik, hogy mekkora eséllyel tudja majd visszafizetni egy ország az adósságát. Amerikával nincsen probléma, Magyarországgal vannak. Kicsi ország, a gazdasága kicsi, túl sok mindenre költ az állam. Elmondták a minősítők, hogy ha nem látják megalapozottnak azt, hogy az ország egy olyan úton indul el, ami stabil növekedési pályára állítaná az országot, akkor leminősítik, mert akkor a gazdaság csak megy majd össze. Azaz nem a jelenlegi háztartási hiányt nézik csak, hanem azt, hogy mi lesz egy, két, öt, tíz év múlva. MI látszik? Rendbetették a jelenlegi háztartási hiányt a magánnyugdíjak átirányításával, de azt, hogy tíz év múlva kevesebbet kelljen fizetni az államnak a nyugdíjakra, ezzel eltörölték. És a kormány még nem mutatott olyan intézkedést, ami azt mutatná, hogy pár év múlva kevesebbet fog költeni, csökkenti a hiányát, és nem csak egy-egy pillanati megoldással akarja foldozgatni a problémákat. Visszatérve az autós példára, attól, hogy te levested a rozsdás karosszériát, jobban fog kinézni, de az ugyanúgy rozsdás lenne. A szerelő nem látja azt, hogy rozsdaálló védőlakkal lefestenéd, vagy ne adj isten kicserélnéd az egész karosszéria részt. Ő erről mond


Amúgy ismered azt a mesét, amikor senki nem meri kimondani, hogy meztelen a király? Mert itt sem az a hibás, aki kimondja, hogy meztelen, hanem az, aki elhiszi, hogy van rajta ruha, vagy aki azt hiszi, hogy majd valahogy egyszer csak lesz rajta.

2010. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

Nem akarok új kérdést feltenni, mert itt úgyis ez a téma.

Valaki megtudja nekem mondani, hogy mitől lesz hiteles egy hitelminősítő? Meg ezek miből élnek? Fogják magukat leminősítenek egy országot, de ebből még nem jön be nekik pénz.

2010. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:19


Értem mit akarsz mondani, de nem az a lényeg.

Az autó még rozsdás, a te példáddal élve. De az autó tulajdonosa már lekezelte rozsdaeltüntetővel(tfh. van ilyen) és javulna is, de mivel kezdeti stádiumban van, ezért nem látszik. Na és ekkor jön a vásárló részére a felvilágosítás! Érted? A helyzet tényleg rossz, de mi van ha tudna rajta javítani? Akkor pont a minősítés küldi padlóra! Érted mire célzok?

És még most sem válaszoltál/válaszolt senki, hogy az USA hitelminősítői, hogy lehetnek objektívek 3. országokkal szemben?

2010. dec. 26. 23:33
 20/50 anonim ***** válasza:
nem mind amcsi hitelminősítők,ott van pl a Fitch ami európai,ő leminősített minket is meg a portugálokat is,vagy ott a francia bnp paribas,ő is foglalkozik hitelminősítéssel
2010. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!