Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem undorító, hogy ha egy...

Nem undorító, hogy ha egy hitelminősítő leminősít egy országot?

Figyelt kérdés

...akkor azt már csak hitellel lehet megmenteni?

És az nem furcsa, hogy ezek mind amerikai hitelminősítők?

Nem hiszek az összeesküvésekben, de szerintem az USA-nak érdeke az euró összeomlása...


2010. dec. 26. 22:32
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:19


Értem mit akarsz mondani, de nem az a lényeg.

Az autó még rozsdás, a te példáddal élve. De az autó tulajdonosa már lekezelte rozsdaeltüntetővel(tfh. van ilyen) és javulna is, de mivel kezdeti stádiumban van, ezért nem látszik. Na és ekkor jön a vásárló részére a felvilágosítás! Érted? A helyzet tényleg rossz, de mi van ha tudna rajta javítani? Akkor pont a minősítés küldi padlóra! Érted mire célzok?"

Én értem, de sajnos ez nem így megy. A vásárlók folyamatosan jönnek, és a tulaj csak azt mondja, hogy le fogja kezelni. A szerelő nem tudja, hogy kivel fogja ezt elvégeztetni, milyen módszerrel, mit fog tenni, csak azt, hogy a tualj azt mondja, hogy ő elintézi. De mivel már az előző tulajok is ezt mondták, és soha nem tették meg, jogosan szkeptikus mindenki a jelenlegi tulajjal szemben. (Hisz korábban ő sem kezeltette le, amikor már volt nála az autó). Csak azt mondják, hogy oké, a szándékodat halljuk, de lássuk a bizonyítékokat. Ez az, ami hiányyzik a jelenlegi tulajtól/kormánytól.


"És még most sem válaszoltál/válaszolt senki, hogy az USA hitelminősítői, hogy lehetnek objektívek 3. országokkal szemben?"

A Fitch angol/amerikai, a többi valóban amerikai SZÉKHELYŰ nemzetközi vállalatok. Az, hogy az USA-ban vannak bejegyezve, nem jelenti azt, hogy Obama kézi irányítással vezetné ezeket a cégeket.

És miért lennének elfogultak? Őket a jó válaszokért fizetik, mit profitálnának abból, hogy Magyarországot csődbe viszik a hitelezők azért, mert ők kimondják, hogy a király meztelen?

2010. dec. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:

Ez a FICCS ez nem minősti az USA-t?

Az USA egy örök mérce? Egy etalon, amihez képest minden egyre lejjebb van?

2010. dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
2010. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:

USA olyan téren etalon, hogy az EU-t leszámítva neki van a legnagyobb, legerősebb gazdasága, így ő tudja a legkönnyebben kifizetni az adósságait.

Amúgy meg attól, hogy nem hallunk arról, hogy az EU-n kívül kit hogy minősítenek, attól még folyik ott is az élet. Pl.:

[link]

2010. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

"Hihető.. Háháháhá.."

Most mondanám, hogy nem az a céljuk, hogy te elhidd, hanem azok a befeketetők, akik hatalmas tételekben megveszik a kötvényeket.

2010. dec. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
Az USA csak akkor tudná kifizetni az adósságait, ha a kínaiak is úgy akarnák.
2010. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

"Az USA csak akkor tudná kifizetni az adósságait, ha a kínaiak is úgy akarnák."

És a kínaiak szeretnék is, mert ők a legnagyobb hitelezői az országnak - nem érdekük, hogy ne kapják vissza a pénzüket.

Amúgy lobbizik az USA azért, hogy erősítsék a kínai jüant, mert így túl nehéz visszafizetni az adósságokat, és csak egyre nagyobb lesz az adósság a sok import miatt.

2010. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:37


A Fitch amerikai. Wikiről: "The firm was founded by John Knowles Fitch on December 24, 1913 in New York City as the Fitch Publishing Company."



A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:49


Csakhogy én nem Magyarországról beszélek, ahol nincsenek reformok. Portugáliában igenis voltak reformok a bedőlést megelőzendő. A görög krízis után a PIGS-ek mind megszorító intézkedéseket foganatosítottak!

2010. dec. 27. 00:35
 29/50 anonim ***** válasza:

"Fitch Ratings is an international credit rating agency dual-headquartered in New York City and London" wikipedia.


A PIGS-ek esetében nem tudom, hogy mik voltak a konkrét intézkedések, így arról nem tudok nyilatkozni. Lehet, hogy ott is csak úgy voltak reformok, mint nálunk - a lényeg, hogy nem győzték meg a hitelminősítőket.

2010. dec. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

"Fitch Ratings is an international credit rating agency dual-headquartered in New York City and London" wikipedia.

Igazad van, felszínesen olvastam el. Ráadásul francia többségi tulajdonosa van.


"A PIGS-ek esetében nem tudom, hogy mik voltak a konkrét intézkedések, így arról nem tudok nyilatkozni. Lehet, hogy ott is csak úgy voltak reformok, mint nálunk - a lényeg, hogy nem győzték meg a hitelminősítőket."

Pedig voltak reformok. Pont azért, hogy megelőzzék a görög helyzet eszkalációját.

2010. dec. 27. 01:07
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!