Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem undorító, hogy ha egy...

Nem undorító, hogy ha egy hitelminősítő leminősít egy országot?

Figyelt kérdés

...akkor azt már csak hitellel lehet megmenteni?

És az nem furcsa, hogy ezek mind amerikai hitelminősítők?

Nem hiszek az összeesküvésekben, de szerintem az USA-nak érdeke az euró összeomlása...


2010. dec. 26. 22:32
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

"Pedig voltak reformok. Pont azért, hogy megelőzzék a görög helyzet eszkalációját."

Ha belegondolsz, itthon is voltak "reformok", aztán mire mentünk velük? A lényeg az, hogy a hitelminősítők szerint ezek nem voltak igazán megfelelő lépések, amelyekkel két-három éven belül megfelelő pályára lehetne állítani a gazdaságaikat.


Viszont nekem holnap melóm van, úgyhogy megyek, így már nem tudok ma többet hozzászólni - talán majd holnap :)

2010. dec. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

Egy hitelminősítő nem a politikusoknak hisz,hanem azt nézi,hogy mennyire biztonságos az adott országba pénzt fektetni. A befektetés pedig nem csak államkötvényekből áll.

Magyarország leminősítése pedig jogos. Az állam semmi olyan intézkedést nem tett és nem is tervez,ami a gazdaságot növekvő pályára álítaná,vagy csökkentené az államháztartás hiányát.

Az egykulcsos adó növeli a hiányt,ahogy növeli a képviselők tiszteletdíjának emelése,a párttámogatások emelése, a katolikus Egyháznak fizetett 5 milliárd ft kártérítés stb. Mégha ezek összeségében nem is meghatározók,de sok kicsi sokra megy.

Hiányt csökkentő intézkedés pedig nincs. A magán pénztárak államosítása csak ideiglenes tűzoltás. Egy-két év alatt elfogy,és akkor már nincs mihez nyúlni.

A különadók bevételek ugyan,de nagyon rossz üzenet a potenciális befektetők felé. Ha egy kormány bármikor kivethet különadókat,ott nincs biztonságban a befektetett tőke.

Ha még a kormány kommunikációja is egymásnak ellentmondó,mint a Fideszé,akkor különösen kockázatos a befektetők helyzete.

2010. dec. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:10


Nem Magyarországról beszéltem. Magyarországnak mi köze a címben szereplő euró összeomlásához? És nem a politikusokról volt szó, de Portugália tényleg hozott megszorító intézkedéseket!

2010. dec. 27. 09:37
 34/50 anonim ***** válasza:

Oka van rá!


Tudod le is szarhatnának minden másik országot, örülj hogy adnak még kölcsönt, mert én Mo-nak nem adnék, mert úgysem fizeti vissza.


De máskor te is a cigánynak adj kölcsönt, azt is úgy kapnád vissza, mint ők a kölcsönt.

2010. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:05


Hányszor kell még mondjam hogy nem Magyarországról van szó!!!!!!!!!!!!!

És nem a hitelminősítők adnak kölcsön, hanem az IMF és az EU!!!!!

2010. dec. 27. 10:10
 36/50 anonim ***** válasza:
Végső soron nem csak a hitelminősítő az undorító! Ő eszköze a kapitalizmusnak! Mielőtt komcsinak néznétek: nem vagyok az, de azért az belátható, hogy így bizony túl nagy befolyással vannak az elvileg független kormányok gazdaságpolitkájára!
2010. dec. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
A hitelnek van kockázata, szóval igen lelehet minősíteni személyt, államot, bárkit aki hitelfelvevő lenne!
2010. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

"A hitelnek van kockázata, szóval igen lelehet minősíteni személyt, államot, bárkit aki hitelfelvevő lenne!"

A helyzet nem ilyen egyszerű. Ha egy ország még képes a gazdságát rendberakni reformokkal és kiadásait a piacról finanszorozza, akkor milyen jogon "számolnak rá" a hitelminősítők? Ezzel csak azt érik el, hogy az adott ország képtelen lesz magát a piacról finanszírozni, mert a hitelminősítők (jogos vagy jogtalan) kárrogására a befektetők kivonulnak az adott ország "mögül". Ez a kérdést nem csak én vetettem fel, hanem Merkel és Sárközy is.

2010. dec. 27. 11:50
 39/50 anonim ***** válasza:

Na, vagyok újra :)


"És nem a hitelminősítők adnak kölcsön, hanem az IMF és az EU!!!!!"

Az EU és az IMF külön módszerekkel köt hitelszerződést, és csak kivételes esetekben. Ők valóban támaszkodnak a hitelminősítők értékeléseire, de leginkább a saját, helyzeti értékelésükre. Az ő hitelkihelyezésük esetében igen erősen számít a politika is.

Ellenben ott vannak azok a nagy befektetők (befektetési alapok, magánnyugdíjpénztárak, bankok, stb.), akik viszont az országok kötvényeit, állampapírjait nagy mennyiségben megveszik, ők nagyon is támaszkodnak arra, hogy mit mondanak a hitelminősítők (szabályaik vannak, hogy pl. bóvli kategóriás állampapírokat nem tarthatnak a portfólióban.). Ők azok, akik leginkább hiteleznek az államoknak, hisz az állampapír nem más, mint hitelfelvétel. Ha nincs aki megvegye az állampapírt, mert bóvli, akkor viszont az állam nem kap pénzt arra, hogy az éppen lejáró állampapírokat kifizesse. Pont az ilyenek miatt kellett lehívnunk az EU/IMF hitelt.

2010. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Tudsz írni olyat, hogy milyen reformokat hajtott végre Portugália, hogy elkerülje a csődhelyzetet?
2010. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!