Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem undorító, hogy ha egy...

Nem undorító, hogy ha egy hitelminősítő leminősít egy országot?

Figyelt kérdés

...akkor azt már csak hitellel lehet megmenteni?

És az nem furcsa, hogy ezek mind amerikai hitelminősítők?

Nem hiszek az összeesküvésekben, de szerintem az USA-nak érdeke az euró összeomlása...


2010. dec. 26. 22:32
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
39%
Magyarázd el kérlek, mi az összefüggés Magyarország leminősítése és az euró összeomlása között.
2010. dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

"Magyarázd el kérlek, mi az összefüggés Magyarország leminősítése és az euró összeomlása között."

Nem vagy tájékozott! Nem Mo. leminősítésére gondoltam, hanem Portugáliáéra! Azt ugye nem kell elmagyaráznom, hogy ez mit jelent?

2010. dec. 26. 22:38
 3/50 A kérdező kommentje:
Ja és Mo leminősítését miért tettem volna a "Külföldi politika" rovatba?
2010. dec. 26. 22:39
 4/50 anonim ***** válasza:
72%
minél jobban lehúzzák az eurót és az ottani ottani országok helyzetét, csak a dollárt hozzák jü helyzetbe. mégha nem is közvetlenül ezért csinálják, de van köze.
2010. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
Bármelyik euroövezeti ország, vagy EU tagország bedőlése az egész EU, vagy az euro zóna széthullását okozhatja. Ez tulajdonképpen hasznos lehet az USA nak, mert az Euro a Dollár versenytársa is, bár elvileg a két rendszer összekapcsolódik.
2010. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
67%

"Nem undorító, hogy ha egy hitelminősítő leminősít egy országot?"


Én meg akkor hadd kérdezzem már meg, hogy szerinted mit csináljon egy hitelminősítő?

2010. dec. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
Szerintem is szemétség ez a hitelminősítősdi, kitudja milyen érdekek irányítják. Ráadásul ha szarban van egy ország akkor ők még rátesznek egy lapáttal. Szerencsére mostanában félre néztek pár dolgot (pl.:Lehman Brothers), így egyre kevésbé hisznek nekik vakon, de még így is nagy a befolyások.
2010. dec. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:

Talán foglalkozhatna a saját országával.

Valóban. Amerikát ki minőstheti le? Volt már olyan, hogy az USA-t leminősítette mondjuk egy brit bank?

2010. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

"Én meg akkor hadd kérdezzem már meg, hogy szerinted mit csináljon egy hitelminősítő?"

Végezze a dolgát! De mivel az országokba fektető tőkések bármilyen hírre kiveszik a pénzüket az adott állampapírok mögül, ezért veszélyes játékot űznek ezek a hitelminősítők, amikor direkt így "ugrasztják ki a nyulat a bokorból". Egyáltalán egy bármilyen országhoz kötődő hitelminősítő, hogy lehet objektív? Téves híresztelésekkel országokat vihetnek a csődbe!

2010. dec. 26. 22:51
 10/50 A kérdező kommentje:

"Amerikát ki minőstheti le? Volt már olyan, hogy az USA-t leminősítette mondjuk egy brit bank?"

Az az egészben a poén, hogy a neves hitelminősítők amerikaiak!

2010. dec. 26. 22:52
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!