Oroszországnak miért baj ha Ukrajna NATO tag lett volna ?
Nem igen értem ez mitől lett volna nekik baj.
1. Attól féltek hogy a NATO invázióra készül ellenük ? És majd tankokkal meg helikopterekkel lerohanják őket ? Nyilván ilyen esetben mentek volna az atomrakéták amit nem védene ki a NATO
2. Sokan a Kubai válsághoz hasonlítják hogy USA sem hagyta hogy a szomszédjában. De Kuba idején az ICBM-ek még nem voltak ilyen nagy számban és nagy hatótávolságban elérhetőek.
3. Vannak azok akik azt mondják ha szomszédodba költözne 10 bűnöző aki bármikor megtámadhat te mit csinálnál ? De ha nálam a 10 bűnözőre jutni 10 kommandós nálam (atom fegyverek) akkor felesleges.
Nincsen olyan légvédelem ami képes lenne megfogni annyi atomot mint ami a ruszkiknak van. Főleg a tengeralattjárókról kilőtt. Tehát nem hiszem hogy ettől félniük kellene
“ Elfogadni hogy a másik félnek eltérő az álláspontja és azt figyelembe véve tárgyalni.”
Valamiért minden szomszédjuk fél tőlük. Vajon miért ? Nyilván nem azért mert újra Szovjetunió féle orosz hegemóniát akarnak és mindenhol orosz barát vezetőket.
Az atomfegyverek a biztosítékok, hogy Oroszországnak semmitől nem kell félnie a többi már újra gyarmatosítás.
#32:
"27 Az ópiumháborúk az 1800-as években voltak. Szóval grat, hogy nem tudsz semmit arról, hogy a nyugatiak, hogy szállták meg az ázsiai országokat."
A téma kapcsán irreleváns mi volt 150, 200 vagy akár 500 évvel korábban. A jelenlegi "világrendet" behatároló időszak a második világháború után kezdődik. Márpedig azután a korábban japánok által megszállt Kína szegényebb volt, mint az afrikai országok, most meg nem az.
#30:
"Akkor nekünk is örömködni kell mert idehozta a sok multi az összeszerelő üzemeit és dolgozhatunk nekik aprópénzért."
Nem szabad ennyire leegyszerűsíteni a helyzetet és a kérdést. Amikor a rendszerváltás után a gazdaságunk épp hadirokkant volt, a munkanélküliség szárnyalt akkor igenis jól jött pl az Audi ( a Suzuki esetében a japánok sz@revőbbek voltak ). Befektetést hozott, nagy tételben foglalkoztatott, költött helyben, finanszírozta az oktatást is, voltak "saját" mérnöki képzéseik is. Akkoriban ez igencsak jót tett a gazdaságnak és a helyieknek is ( olyan mértékű volt a munkelyi kultúra és bérszínvonal közötti eltérés, hogy néhány kelet-magyarországi ismerősöm inkább átköltözött Győrbe). Van egy szint ahol viszont érdemesebb megállni az ilyen beruházások beengedésével, amit mi már nagyon régen elértünk és már a Mercedes is határeset volt, azóta minden ilyen pedig egyenesen káros.
Kína esetében viszont az ipar gyakorlatilag nulla volt a világháború után és a kommunisták ipari lázálmai hozták el a jövőt. Gépesítették a mezőgazdaságot és a felszabaduló munkaerőt az iparba terelték. A fejlett világ nem csak összeszerelő üzemként használta kínát, hanem komplett iparágak települtek át oda. Megnézheted a párhuzamot az észak-amerikai acélgyártás volumenének csökkenése és a kínai gyártás felfutása között. De a legnagyobbat mégis abból profitált Kína, hogy a tőkeerős nyugati piacokra termelt és az 1960-as évektől komoly fejlődésen esett át. Amikor már annyira megerősödtek, hogy lett értékelhető belpiac akkor már olyan iparágak is települtek oda, amik a belső piacra termelnek ( pl autógyárak ).
Tehát amikor fentebb írták, hogy Kína már megtapasztalta a nyugatot... hát ha nem a nyugati piac és tőke akkor a kínaiak még mindig a rizsföldet kapálnák és az egy főre jutó GDPjük továbbra is Szomália szintjén lenne. Sokaknak fáj beismerni, de a második világháború utáni világrend legnagyobb nyertese bizony Kína. Ez pedig nem a Brics orszoknak köszönhető...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!