Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A székelyek a saját "rezervátu...

A székelyek a saját "rezervátumukat" teremtették meg azzal, hogy nem tanultak meg jól románul? Mert Hargita és Kovásza megyéken kívül a román nyelv nélkül már nem lehet érvényesülni.

Figyelt kérdés
Erdélyben csak Kovászna és Hargita megyékben van magyar többség. A román nyelv nélkül a többi erdélyi megyében nem lehet érvényesülni.

szept. 2. 13:38
 341/381 anonim ***** válasza:
335. "Erdélyben, sosem keverednék románokkal (mármint családilag értem)" Értem Te ezt így gondolod. Azonban mi van olyankor ha magyar és román fiatalok egymásba szeretnek? A családok tiltsák el Őket egymástól és legyenek a 21. században " Rómeó és Júlia tragédiák"? Mert lehet akármilyen erős nemzeti öntudat a fiataloknál a szerelem annál erősebb.Nagyváradon konkrétan tudom, hogy egyre több a magyar-román vegyes házasság. Ha a gyereked, vagy unokád román párt választana te hogyan viszonyulnál ehhez?
szept. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 342/381 anonim ***** válasza:

340 Hagyd ezt a személyi kultuszt, tényleg nem vagyok rá vevő. Nekem Orbán csak egy ember, a száján eszik. Egy politikus, mint a többi.


A passzus, amit idéztél, a legtöbb alkotmányban benne van - a románban is, már idéztem korábban. Szép dolog, hogy a magyarba is bekerült.


Orbán megítélése sem lehet fekete-fehér, csinált jót is, rosszat is. A kettős állampolgárság megadása egy jó dolog, a szavazati jog megadása ROSSZ DOLOG volt!


Nem sajnálom tőle azt a valóban nem túl sok szavazatot, nem erről van szó. A határon túli magyarságot sanálom, akiket nemcsak felhasznál politikai célokra ez által, de ránk is uszította általa a magyarországi közvéleményt, pusztán szavazatszerzési céllal!

szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 343/381 anonim ***** válasza:

341 Ne romantizáld ezt túl, hagyjuk a szappanoperát! Úgy nevelném a gyermekem, hogy ő maga ne válasszon román párt magának. Engem se ostorral kényszerítettek, egyszerűen úgy neveltek fel - és működött: én magam tettem a meggyőződésemmé, hogy nem keveredünk!


Elég baj, ha Nagyváradon ez a helyzet (bár én nem ezt tapasztaltam ott). Ha ez így lenne, néhány generáció múlva senki sem tudna magyarul Szent László városában!


Szerintem nem azért maradtunk meg 1000 évig és a szüleink, nagyszüleink, dédszüleink se azért küzdötték végig az elmúlt 100 évet is a fasiszta, aztán a kommunista, ceausiszta Romániában, hogy mi önként feladjuk a megmaradásunkat.

szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 344/381 anonim ***** válasza:

“ Nekem Orbán csak egy ember, a száján eszik. Egy politikus, mint a többi”


Ez nyilván a te saját véleményed róla.


A kettős állampolgárság megadása egy jó dolog, a szavazati jog megadása ROSSZ DOLOG volt!“


Ez is a te véleményed.


“ A határon túli magyarságot sanálom, akiket nemcsak felhasznál politikai célokra ez által, de ránk is uszította általa a magyarországi közvéleményt, pusztán szavazatszerzési céllal!”


És ez is. Én nem érzem maga felhasználva egyáltalán. Sokkal nyitottabb Magyaroszág Erdély támogatásában, gazdaságilag, sportügyileg, oktatásilag, kulturálisan, zeneileg stb támogatja a magyarság által lakott régiókat. Még a román kormány is húzta az orrát, és próbálta zsarolni, hogy hát a gazdaságfejleszlő beruházásoknak bizony etnikailag függetlennek kell lenniük, és nem szabad etnikai alapon folyamodniuk. Ha még a románok is felszólaltak ellene akkor te hol látsz kihasználást? Simán kevesebbet kap vissza nettóba mint amit belerak itt.

szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 345/381 anonim ***** válasza:

344. Most aztán nagyon nagyot mondtál! :))))))


Nyilvánvaló, hogy amit írok, az én véleményem. Amit meg te írsz, az a te véleményed. Fordítva nehezen lehetne (hogy én írjam a tiedet s te az enyémet).


Mielőtt viszont túlzottan meghatódsz a Fidesz erdélyi bizniszein, olvass néha Átlátszó Erdélyt ( [link]


Ezek ugyanolyan, sokszorosan túlárazott látványberuházások, amiket Magyarországon is csinálnak ezrével, csak itt még ellenőrizetlenebbül lehet, mert a magyar hatóságok Romániában nem vizsgálódnak, a román hatóságok meg a magyar állam költéseit nem vizsgálják.


Ez BIZNISZ, amiből rengeteg csorog vissza a Fidesz pártkasszájába és Orbán Viktor zsebébe is, nyugodj meg. Egy-egy öt-hatszorosan a piaci ára fölé túlárazott beruházásnak az extra profitja nem jótékonysági célokra megy el, elárulom!


De felőlem te imádjad Orbánt, engem ez nem érdekel, tényleg. Csak éppen össze ne vesszünk rajta, mert nem éri meg! Ezt a megosztottságot próbálják közénk is importálni, politikai haszonszerzés céljából - de erre nekünk nemet kell mondanunk!


Mi nem engedhetjük meg azt a luxust, hogy ugyanúgy kettészakítsanak minket, mint ahogy a magyarországi társadalmat megosztották!


Te szeresd Orbánt, én nem szeretem - ettől még mindketten erdélyi magyarok vagyunk és ez a fontos! Felőlem tényleg, nyugodtan rajonghatsz érte, nem zavar. Csak nekem ne kelljen!

szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 346/381 anonim ***** válasza:

343


Ebben nagyon igazad van, Erdélyiként mondom.

A megmaradás záloga sajnos valamilyen szintű szeparációval jár, még ha nem is annyira idealista elképzelés.

szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 347/381 anonim ***** válasza:
344 "Ne romantizáld ezt túl, hagyjuk a szappanoperát!" Ez nem szappanopera, ez nagyon is valóság. Nagyváradon van egy esküvőszervező ismerősöm, illetve profi fotós és profi videós és az egész munkája az esküvők körül forog. Magyar. Ő mondta, hogy Nagyváradon egyre több a magyar-román vegyes házasság. Ami a nevelést és a nemzeti öntudatot illeti: Ha a fiatalok egymásba szeretnek akkor bizony az " elsöpri a nemzeti öntudatot és a nevelést mindkét oldalon. Nincs ez túlromantizálva, ez is az élet része.
szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 348/381 anonim ***** válasza:

347 Ez elég baj, ha ott ez tényleg így van.


Vegyes házasság persze mindig volt is, lesz is sajnos, a fontos, hogy ne váljon etalonná, se tömegjelenséggé.


Azért kell a gyereket magyar óvodába, magyar iskolába, magyar egyetemre járatni, mert ott magyar gyerekekkel, fiatalokkal ismerkedik meg a generációjából.


Ha jár templomba, hittanra, kátéra, ott is magyar fiatalok lesznek.


Iskolán kívüli tevékenységben is magyar csoportokba kell járatni (vannak magyar cserkészek, természetjárók, önképző körök, stb.).


Ha magyar fiatalokkal ismerkedik, akkor nagyobb az esélye, hogy velük jár majd bulizni is és közülük választ párt is magának!


Szerencsére a szerelem még kamaszkorban is ritkán működik úgy, hogy elsétál egy román nő mellettem az utcán és első ránézésre, tök ismeretlenül beleszeretek, ott helyben, egy életre!


A gyereket magyar közegbe kell szocializálni, a legkisebb korától kezdve!


Ha bölcsődétől az egyetemig magyarok közt volt és mégis beleszeret első látásra egy ismeretlen román nőbe/pasiba, na az már tényleg a sors keze, azzal nincs mit csinálni.


De a valószínűségét ennek lehet szülőként befolyásolni! És a gyereket is lehet úgy nevelni, hogy tudja: fájdalmat és csalódást okozna, ha románt hoz haza.


Ha mégis megtörténik, akkor ott már nincs mit tenni, csak annyit várhatsz el, hogy tanítsák meg magyarul is a gyerekeiket, esetleg harcolhatsz, hogy ne kereszteljék ortodoxnak.


De ha jól nevelted a gyereket és magyar közegbe szocializáltad, jó eséllyel nem hoz haza románt, hidd el!

szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 349/381 anonim ***** válasza:
44%

Itt is politikáról beszélnek, Fidesz meg mások. Egy románt nem érdekelné, hogy épp ki van kormányon, nem utálná amiatt a románságot... A Fidesz amúgy átverés, nem nemzeti, nem is igazán magyar. Szomorú, hogy meg lehetett venni a határon túliakat állampolgársággal meg ilyesmivel. Ezeket a Fidesz csak eszközként használja, pl. az állampolgárság nem is a Fidesz ötlete volt, csak lenyúlták, ahogy sok MH-s, jobbikos ötletet. Mivel közük nincs a nemzeti oldalhoz, így imitálni próbálják. Ezért magyarkodnak olyan nyálasan sokszor.

A vegyes házasságúaknak magyarnak kellene nevelniük a gyereket, a magyarság sokkal értékesebb. Szörnyű lehet románnak lenni. Európa leglenézettebb népsége. A magyar ezerszer jobb. A román nyelv is nagyon ronda.

szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 350/381 anonim ***** válasza:
0%
348"Ez elég baj, ha ott ez tényleg így van" Nagyváradon a magyar lakosság már csak 20%.A magyar és román fiatalok sokszor együtt járnak, bulizni, szórakozni és sokszor ezekből az ismeretségekből szerelmek és házasságok lesznek.
szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!