Miért ellenzik sokan Ukrajna EU csatlakozását?
Ukrajna területe értékes, tele van nyersanyaggal, a világ legjobb minőségű termőföldje.
Már Hitlernek is fájt a foga Ukrajnára és az ukrán termőföldekre.
Most pedig Ukrajna önként és dalolva csatlakozna az új birodalomhoz. Az Európai Birodalomnak még jól jönne ez a terület a jövőben.
# Hypno
Hogy ki miért szavaz meg támogató, vagy elítélő nyilatkozatot, annak az okai többrétűek:
Van aki
- elvi alapon,
- érdekből,
- józan vagy épp nem józan számításból,
- csatlósi státuszból, hogy bizonyítsa az adott táborhoz való feltétlen hűségét
- és még lehet egyéb indokokat is keresni még
Amikor így szavazgatnak, akkor mire lehet jutni ?
És kinek a szavazata érvényes ?
Mert említed Törökországot.
Törökországgal szemben nekem az a kifogásom, hogy a török politika az évtizedek óta konkrétan a népszövetségi, az ENSZ, a NATO, és az uniós jog ellen cselekszik, lényegében szemben a világgal, teljesen nyilvánvalóan, szándékosan, és gátlástalanul felrúgva minden létező normát, és mégis egy ENSZ szavazásnál a törökök véleményét is kikérik.
Amiért Irakot, Líbiát, Szíriát, és Iránt megdemokratizálták, vagy bepróbálkoztak, olyan alapon Törökországnak is kijárt volna egy ilyen, a miheztartás végett.
Az ilyen háborús szavazásokon szerintem nincs helye olyan országnak,
- ahol médiumokat tiltanak be és már egy internetes kommentért is letartóztatnak.
- államilag szervezik a népirtást.
- minden létező szomszédjuk ellen sorozatosak a provokációk, a nonszensz, és tahó üzengetés, és az agresszióval, sőt népirtással fenyegetőzés
- és maga is el az agresszióval, vagy nyíltan támogatja mások agresszióját.
Líbiában megdöntötték Kadhafi rendszerét, és sikerült is megölni. Mi lett őutána ?
Öröm, boldogság, virágeső, karnevál, példátlan fellendülés ?
Az amerikaiak forgattak háborús filmet a Líbiai háborúról, és a Kadhafi utáni Líbiát egy anarchiának, egy arctalan, dühöngő, és iszlamista zombihadnak mutatták be a 13 óra: Bengázi titkos katonái c. mozifilmben.
A műfaj legjobb filmje, mind az operatőri munka, mind a harcjelenetek, és még maga a politikai üzenet alapján is.
Ez nem egy USA istenítő film. A filmet nézve könnyen le lehet vágni, hogy ez a film egyáltalán nem az USA dicsőségfalára készült. A katonák jól harcoltak, elismerésem előttük, azonban az odáig vezető politikai döntések, és maga a szitu kezelése az viszont az USA (sokadik) szégyenfoltja.
Vannak olyanok, akik megvallják, hogy a látszólagos ENSZ szavazás ellenére a Líbia elleni katonai művelet kész katasztrófa volt.
# Pintér László
Az Irak - Iráni háborúban Irak volt jogilag az agresszor, mégis Franciaország, és Anglia azt támogatta.
# Pintér László
Jut eszembe.
Ezt az Orosz - ukrán háborút az 1939-es Téli háborúval lehet párhuzamba állítani.
Nem szimplán párhuzamba állítani, hanem olyan 90 %-osan egymásnak megfelelteni.
És jogilag is ez lesz a megoldás.
A Népszövetség 27 éves története során egyetlen tagot zárt ki sorai közül: Szovjet-Oroszországot / a Szovjetuniót 1939. december 14-én. Szovjet-Oroszországot / a Szovjetuniót Finnország megtámadása miatt a Népszövetség az Alapokmányának 16. pontja értelmében agresszornak minősítette Genfben, és kizárta tagjai közül. Nemzetközi megítélésének mélypontját jelentette ez az esemény.
Az ENSZ Alapokmányában is létező, és alkalmazható jogintézmény az agresszornak minősítés, és a kizárás intézménye:
A Szervezetnek azt a tagját, amely a jelen Alapokmányban foglalt elveket következetesen megsérti, a Közgyűlés a Biztonsági Tanács javaslatára a Szervezetből kizárhatja.
Oroszország is majdnem ugyanilyen büntit kapott, mint annak idején Szovjet-Oroszország / a Szovjetunió, Sztálin alatt, és annak ellenére, hogy mégsem zárták ki az ENSZ-ből / nem függesztették fel a tagságát, attól még Oroszország nemzetközi megítélése mélypontra jutott, egynéhány hónapra.
Ugyan az ENSZ Alapokmányát 1945-ben szövegezték meg, és vannak simán elavult részei, de attól még alkalmazható.
1945-ben az ENSZ BT állandó tagjának a Szovjetuniót nevezték ki, ami bele is foglaltak az ENSZ Alapokmányába. Idővel, 1991. december 8.-án megszüntették a Szovjetuniót, azonban 1991. december 21.-én, Alma-Atában a posztszovjet országok megállapodtak, hogy a Szovjetunió jogalanyiságát Oroszország folytassa, még az ENSZ BT állandó tagjaként is. Oroszország az ENSZ BT állandó tagjaként vétójoggal is bír, ez nagyon veszélyes kombináció, nem csak Oroszország vonatkozásában, hanem más is ugyanígy visszaélhet, és vissza is él.
Ezért azzal az alternatívával próbálkoztak, hogy indítványozzák a problémás tagország kizárását a Közgyűlésről, vagy "csak" tagságát felfüggesztését, és akkor a BT-beli ülése is odavész / szüneteltetésre kerül egy bizonyos időre.
Ezt a felvetést az ENSZ BT egyik tagjának kell indítványoznia, amit a Közgyűlésen vitatják meg, és bocsájtják szavazásra. Ahhoz, hogy a szavazás érvényes, és eredményes legyen, minősített többség kell, vagyis az összes tag 2/3-a + 1 tag szavazata. És a fegyelmi eljárás alá vont tag nem szavazhat, és nem vétózhat.
Azonban ha rajta kívül egy másik állandó ENSZ BT-tag vétóz, akkor ez az egész procedúra megint kudarcot vall.
Amikor 2022. február 24.-én megindult maga a háború, akkor Kína ugyan tartózkodott a szavazásokon, azonban az ő állami médiájuk a legvadabb, és teljesen nonszensz érveket hozta fel az orosz háborúindítás mellett, mint a biolaborok, a népirtás, meg egy - két dolog még.
Idővel nyíltan állást foglalt, és még a fegyverszállításokba is beszállt, Oroszország háborúzásához ad hadianyagot, és haditechnikát.
Ezzel az a baj, hogy Kína is lényegében agresszorrá / bűnsegéddé vált.
Mondjuk Kína az ellenségem (az USA) ellensége (Oroszország) a barátom hozzállás alapján politizál, és szavaz meg / vétóz dolgokat az ENSZ-ben, a saját terjeszkedési kísérlete érdekében.
# Pintér László
" Ha az elképzelt ideális Világban minden ország egyforma erős, akkor szerinted-szerintetek semmit sem kéne tennie a megtámadott ország szomszédjainak az agresszor országgal szemben? És nem csak katonai beavatkozás játszik. "
Rájöttem a megoldásra.
Ha nagyon fel akarnának lépni, akkor az illetőt a SAP, és SWIFT rendszerekből tiltanák le ideiglenesen, és alkatrészek stop, a haverjaikkal együtt.
Az garantáltan kifektetné az USA-t, Kínát, és még Oroszországot is.
De az ilyesmit nyilván nem lépik meg, mert a másik páriák közé leküldése az csak ront a helyzeten, nem pedig érdemi megoldást nyújt.
# Kérdező
Igen, arra a vállalatirányítási rendszerre gondolok.
Az összes, igen, az összes komoly ipari informatika az SAP rendszert használ.
Ha onnan lekapcsolnak egy adott országot, akkor kis túlzással 1 - 2 hét alatt leáll a termelés, hosszú hónapokra kihatva.
Másnap kékhalált kapna az így szankcionált ország gyárának, és komplett iparának az összes vezetőségi főtagja.
1 - 2 év alatt tényleges államcsőd közeli helyzet lenne az adott országban.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!