Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyiek! Ti Magyarországgal...

Erdélyiek! Ti Magyarországgal szeretnétek egyesülni, vagy önálló országot szeretnétek, és miért?

Figyelt kérdés
Ha önálló országot szeretnétek, annak mit akarnátok államformának, fővárosnak, zászlónak, címernek, himnusznak, illetve be akarnátok-e lépni az EU-ba?
2010. okt. 24. 20:45
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
68%

[link]



[link]



[link]



Földrajzt és történelmet látom buktad...

2010. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
67%
És Párcium szerinted minek a része? Nem Erdélyé, véletlenül???
2010. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

"Nagyvarad Parcium egyik varosa, es nem Erdelye..."


A Partium szó jelentése "Erdélyhez csatolt terület" kiseinstein...


Azaz mondjuka az 1700-as években még Magyarország volt, de később, mondjuk Petőfi korában Erdélyhez rakták.

2010. okt. 24. 22:44
 24/44 A kérdező kommentje:

Egyébként ti keveritek "Erdély" és "Székelyföld" definícióját.


"Erdély"-be beletartozik a Partium, lent a Békéscsaba fele lévő részek meg Szatmárnémeti fele levő részek is, míg "Székelyföld" csak Marosvásárhely, Korond, Székelyudvarhely és Sepsiszentgyörgy környékét jelenti

2010. okt. 24. 22:46
 25/44 anonim ***** válasza:
57%
Nagyvárad - ahogy előttem már mondták - a Partiumban van, a történelmi Erdélyt a Király-hágótól számítjuk. Manapság sokan kiterjesztik Erdély fogalmát a Partiumra és Bánátra, végül is logikus ez az értelmezés is, nyugodtan vehető egy nagyváradi is erdélyi magyarnak, most mi a fenéért mondanánk azt hogy "romániai" vagy "partiumi" magyar, sokkal közérthetőbb ha őket is erdélyinek vesszük.
2010. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
78%

Az egy dolog, hogy mi volt 1700-ban, és hogy mikor csatolták hozzá, de MOST Nagyvárad is Erdély része, aki ezt tagadja, az nagyon tudatlan.

Nézzetek meg egy térképet mielőtt okoskodtok.

Ennyit erről.

2010. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
45%
A Királyhágón túli terület Erdély. Nagyvárad a Partiumban van. Sajnos sokan az oláh példát követve a Bánság+ a Partium részeit is Erdélynek hiszik tévesen.
2010. okt. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
63%
Fogadjunk székely vagy, azok szokák ezt a hülyeséget állítani. Párcium is Erdély része, így Nagyvárad is. Ez tény, nem vita tárgya. Olvass történelmet, tanulj földrajzt.
2010. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
50%

Nem hinném, hogy bárki is nagyon tudatlan lenne csak azért, mert tagadja, hogy Nagyvárad=Erdély. Azt mindenki elismeri, hogy ma Romániához tartozik, nem erről van a vita. Ahogy előbb említettem, többféleképpen lehet értelmezni, hogy mi számít Erdélynek. Szerintem is logikus, hogy ma már Erdélynek vesszük, mivel egy országhoz tartozik és zavaró lehet mindig szétválasztani Partiumot és Erdélyt, de ez akkor is csak egy "mű" határ, a történelmi Erdély a Király-hágónál kezdődik, és sokan meg ezt veszik etalonnak, nem a trianoni határt.

A Wikipédián is ez a kettős értelmezés érhető tetten, úgyhogy erről a témáról ezen a kérdésen belül szerintem kár többet vitatkozni.

[link]

Mondhatnám úgy is, hogy gyakorlatilag mindenkinek igaza van.

2010. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
0%

Partium szó jelentése egyébként "Részek" és nem "Erdélyhez csatolt terület", ahogy írva vagyon az én történelemkönyvemben is, a "három részre szakadt ország" térképnél.

Ha latinosan közelítem meg a kérdést: pars, partis f. (=rész, részesedés, darab, országrész, terület) szó pluralis genitivusa (többes szám, birtokos eset).

2010. okt. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!