Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarországgal melyik országo...

Magyarországgal melyik országok vannak barátságban?

Figyelt kérdés
Azt hallottam már, hogy a japánok rokonjaiknak tekintenek, meg valamennyire a lengyelek is kedvelnek minket. Rajtuk kívül még vannak országok?
2011. aug. 5. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Antarktisz, Grönland.

Viccet félretéve Kína és a finnek állítólag szeretnek minket. De amúgy az oroszok is.

2011. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelek igen.
2011. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%
Kína újabban, burkoltan meg Izrael.
2011. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Lengyelországban (Krakkóban) jártunk, és egy jedalenben (étterem) németül akartunk rendelni. Eléggé morcosan néztek ránk, bár nagyon udvariasak voltak. Aztán oroszul is próbálkoztunk, azt is megértették, de ugyanolyan hideg udvariassággal kezeltek. De mikor a pincér meghallotta, hogy egymás között magyarul beszélünk, odarángatta a társát, aki tudott magyarul, és onnan kezdve azt is elmondták, hogy mit ne együnk... Szóval a lengyelek. Igen! :-D


Pedro

2011. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát igen a lengyelek. Ők hálásak azért is, mert anno 1939-1945 között rengeteg lengyel menekültet fogadott be az ország, ugyanúgy, ahogy 10-20 ezer zsidó menekültet is. Igaz, őket már később nem tudtuk megvédeni, amikor jött a német megszállás. Ennek ellenére hátbatámadnak minket, a mai napig meghurcolnak, beperelnek... Tehát nem tartom Izraelt Magyarország barátjának.
2011. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Csaladom egy resze japan. A muveltebb japanok eleg jol ismerik Magyarorszag tortenelmet es kulturajat. Tudjak, hogy a neveket ugyanugy forditva irjak a tobbi orszaghoz kepest. Azt nem mondanam, hogy kulon rajonganak a magyarokert, mert annyira nem ismerik oket, de biztos, hogy nem utaljak oket.


A lengyelek meg mindig. Bolgarok egy resze is.


Kulfoldon elo magyarkent azt tudom mondani, hogy minden kelet-europai imadja a kulfoldon elo magyarokat a romanoktol a szerbeken at mindegyik. Nagyon orulnek, ha osszetalalkozol veluk es egybol mondjak magyarul, hogy szia stb... Egy nep nem orul: a magyar a magyarnak.

2011. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

"Egy nep nem orul: a magyar a magyarnak."

Huh, sajnos, hogy igazad van!


Pedro

2011. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos tapasztalatbol irtam en is...borzasztoan csalodott vagyok emiatt. De mar megertem ezt a mentalitast es most mar en sem keresem a tarsasagukat. Minek? Ugyis csak kihasznalnak, keresztbe tesznek. Ilyen "barat" kinek kell?
2011. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A törökök szinte imádnak, az összes boltos meghív teázni ha kiderül hogy magyar vagy
2011. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ez az igazsag. Majd te is megtapasztalod, aztan rajossz, hogy ez igy van...
2011. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!