Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyiek! Ti Magyarországgal...

Erdélyiek! Ti Magyarországgal szeretnétek egyesülni, vagy önálló országot szeretnétek, és miért?

Figyelt kérdés
Ha önálló országot szeretnétek, annak mit akarnátok államformának, fővárosnak, zászlónak, címernek, himnusznak, illetve be akarnátok-e lépni az EU-ba?
2010. okt. 24. 20:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
17%
De amúgy ennek mi értelme van? Se nem fognak Magyarországgal egyesülni, saját országot meg még úgy sem hoznak létre...
2010. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
76%

de most miért nem kérdezhetné meg? Bmeg......-.-

előzőnek

2010. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
46%
Nyugodtan megkérdezheti, nekem ugyan semmi bajom vele.
2010. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
5%

Hát én ugyan nem vagyok Erdélyi, de mind2 dolognak a lehetősége valahol a 0 és a -5millió között van, bocsi.:)

Miért?

Erdély alatt gondolom Székelyföldet értet(hisz más nagyon nem lehet), így az egyesülés már eleve szóba sem jöhetne, földrajzilag erre nincs lehetőség, mivel Székelyföld még csak a magyar határ közelébe sincs.


Az önálló ország jó lenne, de nem fog megvalósulni, még az autonómia sincs meg, pedig ez alapvető dolog lenne egy "önálló állam" létrehozásához vagy ennek tervéhez. Amúgy sajnálatos és szomorú hogy az autonómia törekvések is mindíg csak a választások előtt jönnek elő.:(


Szóval ha Erdélyi lennék én az önálló államra szavaznék, bár az engem rettenetesen bánt hogy Marosvásárhelyen (Székelyföld fővárosában) már a románok vannak többségben:(

2010. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim válasza:
65%
en ugy tudtam h csikszereda szekelyfold "fovarosa"
2010. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

"mivel Székelyföld még csak a magyar határ közelébe sincs."


Ez miért lenne probléma? Az USÁ-nak ott van a tőle több ezer km-re lévő Alaszka, meg egy fél bolygóval arrébb Hawaii.

Oroszországnak is van egy kis külön területe a Balti-tenger partján. Olaszországnak ott van Szardínia szigete, Horvátországnál Krk sziget.


Nem feltétlenül kell egy ország területének egy egybefüggő területen lennie.

2010. okt. 24. 21:14
 7/44 anonim ***** válasza:
29%

Na ja, de azt azért vedd figyelembe, hogy az USA és Alaszka között csak tenger van, nem más állam (Kanada ott van, de csak szárazföldileg, és hajóval meg ugyanúgy olyannak számít, mintha a szomszédja lenne.

Olaszország meg nem tudom hogy jutott eszedbe, még jó, hogy a külön szigetek nem kezdenek államokat létrehozni, földrajzon te is szívnád a fogad a Fülöp-szigeteknél...

Krk sziget ugyanez, talán csak Örményország az egyetlen, ahol úgy húzták a határokat, hogy a mellette lévő országon átmegy.

Meg ilyen volt Kelet-Poroszország is, nézd meg mi lett belőle.

Ráadásul a Himnusz gondolom a székely himnusz lenne, főváros meg talán Kolozsvár, tekintettel a múltra.

De ha még önálló államuk is lenne, akkor mégis mit kezdenének a román khm... "kisebbséggel"? Szóval kb. semmit, már mindenhol vannak románok, három falut megöngyilkosság önálló állammá tenni, mert bábállam lenne belőle, az meg semmivel sem jobb, mint Románia részének lenni.

Rosszabb, hogyha odahaza tudják, hogy még gyengék, és bármikor tönkretehetnek.

2010. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
35%
Elfelejtesz egy fontos dolgot: az említett példáid mindegyikénél van tengeri összeköttetés a távoli részek között. Szárazföldi exklávékra is van példa, de abból nem sokszor sült ki jó dolog.
2010. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
És Nyugat-Németországnak is ott volt Nyugat-Berlin, mélyen a kommunista területben egy hely ahol amcsi filmek és Coca Cola volt.
2010. okt. 24. 21:26
 10/44 A kérdező kommentje:

Bár én személy szerint nem azt támogatnám, hogy Erdély külön ország legyen, vagy Magyarországhoz csatlakozzon, hanem azt, hogy Románia változtassa meg az államformáját Szövetségi Köztársasággá, és Erdély egy autonóm provincia legyen benne.


Ez kedvező lenne az erdélyiekre nézve, mert Románia már fejlettebb, mint Magyarország, pár éve pedig Székelyföld lekörözte a Bukaresti részt fejlettségben.

2010. okt. 24. 21:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!